Ocena wątku:
  • 3 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielka paczka ćwiczeń magii energii
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,029
Reputacja: 85
Podziękowania: 908
Podziękowano 1252 razy w 612 postach
RE: Wielka paczka nauki energetyki/jak zostać wampirem emocjonalnym i/lub psychicznym
Negatywne sugestie? Hmmm mylisz nad tym co mówisz? Codziennie oglądacie telewizję, słuchacie muzyki, gadacie z przeróżnymi ludźmi i wszystko co słyszycie można odbierać jako sugestię a może tylko 1% tych sugestii do was trafia... Więc nie próbuj ograniczać wypowiedzi ludzi pod pretekstem sugestii...
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
10-12-2012, 21:07
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 760
Reputacja: 63
Podziękowania: 134
Podziękowano 583 razy w 126 postach
RE: Wielka paczka nauki energetyki/jak zostać wampirem emocjonalnym i/lub psychicznym
Amorte,

Jest właśnie tak jak Avis mówi. Skoro i tak jesteśmy obrzucani sugestiami z każdej strony, to po co jeszcze na forach sobie sabotować wzajemnie działania magiczne?

Ja też mogę wymyślić np. prawo CzwórPryszcza. Że jak po każdym użyciu Tarota albo runów nie pokłonisz się trzy razy na wschód i nie wypowiesz magicznej formułki "mugele mwembe", to ci na nosie wyskoczą cztery pryszcze.

Oczywiście, myślisz że my o wszystkie pryszcze obwiniamy CzwórPryszcza? No to się grubo mylisz. Ja osobiście CzwórPryszcza widziałem trzy/cztery razy w życiu, a skąd wiadomo że to on? Trzeba było by to zobaczyć aby zrozumieć.

Nikt nie oczekuje CzwórPryszcza ani u siebie ani u innych, to spada jak grom z nieba i za każdym razem zatyka ale jak mówiłem trzeba by to było zobaczyć moje wrażenia z obserwacji? Mhymm to coś wręcz nadprzyrodzonego, w sumie nie da się tego ubrać nawet w słowa... Trzeba po prostu zobaczyć albo odczuć. Nie bez powodu ja czy inni ludzie nagli zaczęli wierzyć ''w te głupoty'' na was też przyjdzie pora. xD I choć teraz mówicie że nie... To pewnie jak większość osób wkońcu się przekonacie.

Magicznie, prawo Trójpowrotu przeczy prawu równowagi magicznej. Naukowo, gwałci prawo zachowania energii/materii. Mistycznie, takie prawo uniemożliwiałoby odpracowanie obciążeń karmicznych.
Wniosek - nie istnieje, i proszę nie propagować tego w każdym temacie przy okazji ewentualnych szkodliwych działaniach magicznych.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
10-13-2012, 10:29
 Podziękowali: Nikodem , Unebris , Baba Yaga
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,029
Reputacja: 85
Podziękowania: 908
Podziękowano 1252 razy w 612 postach
1. Nie przeczy prawu równowagi magicznej.
2. Naukowo gwałci prawo zachowania energii/materii?? Dobry żart.

To prawo nie jest poruszane w każdym temacie gdzie jest coś szkodliwego, a napewno nie przeze mnie... xD Ja o tym napisałam może z 3-4 razy. Ok dla was to głupota, wasza sprawa ale dla wielu ta ''głupota'' jest podstawową zasadą magii i nie możecie ograniczyć rozmowy o tym. Mówisz o prawach Evander a może to właśnie te prawa to brednie? Możesz sobie wymyślić jakieś prawo ale to będzie tylko wymyślone prawo.
Wszechświat się rządzi swoimi prawami i między innymi jest to Prawo Trójpowrotu które NIE JEST wiccańskie, jakbyście nie wiedzieli to już żydzi wspominali o tym prawie i jest o tym wzmianka w Biblii czy tam Ewangelii z tego co pamiętam to chyba w Nowym Testamencie. W każdym razie ta rozmowa raczej do niczego prowadzić nie będzie... Wy macie swoje zdanie, część swoje i spoko i żadna strona nie przekona drugiej do swojej a początkujący już widzą oba zdania nie pierwszy raz przyznam...
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
10-13-2012, 10:40
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Amorte,

A może właśnie jest na odwrót - psuje ci się humor, bo przeczuwasz nadchodzące wydarzenia?

Może to tak jak z władaniem pogodą. Ludzie często mówią, że chcieli deszczu i spadł niedługo później.
A ja tak sobie myślę, że może deszcz po prostu miał spaść i oni to wyczuli wcześniej.

02-27-2013, 20:31
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Amorte,

(11-17-2013, 00:46)Wojtek napisał(a): Bez urazy, ale wampiryzm jest przereklamowany. Za ssanie ludzi dostajesz kijową energię, do tego jeszcze ryje Ci to energetykę.
Lepiej zjeść sztejka.
Jak się gówno umie z operowania energią, nie zna się na filtrach i rozdzielaniu energii bo się nie umie ich rozpoznawać, to potem się dostaje kijową energię.

(11-17-2013, 02:43)Oświecony napisał(a): Do tego dochodzi przejęcie niektórych cech charakteru (oczywiście nie w olbrzymim stopniu), a także możliwość czerpania różnych syfów.
Przejmowanie cech charakteru jest tymczasowe (dostajesz stan emocjonalny tej osoby w danym momencie), chyba, że się przessie jakiś myślokształt od danej osoby, w stylu nałóg czy coś, ale to jest trudne.
Poza tym, dobrze umieć odróżniać energię mentalną od astralnej i filtrować to, co się ssie.

Cytat:Doświadczony mag potrafi odpowiednio się zabezpieczyć przed tym, bądź wyczuć wampirzenie, a wtedy przyjemnie nie jest. Mnie osobiście frustruje atak energetyczny na mojej osobie, a wtedy w ramach nagrody odsyłam różne g...
Może nie miałeś nigdy styczności z ludźmi, o nieco dłuższej praktyce. Bicie początkujących wampirzych gimnazjalistów nie jest dobrym odnośnikiem.

Cytat:Podałam ci te rurki jako przykład. Skoro wyobraziłeś sobie czarną dziurę a umiesz na zawołanie ją wyłączyć, no to no problemo.
Te 'rurki' mają nazwę. Popularnie nazywa się je linkami.

11-17-2013, 17:32
 Podziękowali: Magician7
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Amorte,

(11-17-2013, 19:28)Ka†harsis napisał(a): Ev = linki/ rurki - im durniejsza nazwa tym łatwiej idzie to zapamiętać. Poza tym słowo rurka - od razu się skojarzy komuś z czymś przyziemnym i się łatwiej zakoduje w głowie danej osobie. Od prostszej do trudniejszej nazwy - tego typu tok jest przyjemny a propos wbijania sobie czegoś w repertuar
Nie o to chodzi.
To nazewnictwo istnieje od paru dekad, jest też spójne z nazewnictwem w języku angielskim.

Jak wiesz, jestem przeciwny wprowadzaniu niepotrzebnego zamętu w nazewnictwie.

11-17-2013, 20:32
varaha Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 94
Reputacja: 2
Podziękowania: 1
Podziękowano 9 razy w 5 postach
RE: Wielka paczka ćwiczeń magii energii
Witam,
Dawno mnie nie było ale muszę kilka słów o Trójpowrocie od siebie dodać... Jest to prawo działające prawie identycznie do Prawa dynamiki... każdej akcji towarzyszy reakcja...To proste. Jak uderzysz w ścianę to ściana odda... Konflikt wygra ta strona, która tej energii będzie mogla w danej chwili oddać... a na pewno ściana odda tyle ile się samemu do niej wyśle....

Z prawa Trójpowrotu, czy jak ktoś woli praw materialnych typu akcja-reakcja można się uwolnić poprzez prace nad sobą i dojście do tego co potocznie nazywa się duchowością. Tak już nie naukowo...

Myślę że nie chodzi tutaj nikomu o straszenie. Ale praw rządzących światem nie oszukasz... Te prawa są energia nigdzie nie zanika....może co najwyżej zmienić formę i "właściciela/operatora". :-)

Pozdrawiam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-30-2015, 13:15 {2} przez Animal.)
06-27-2015, 13:11
 Podziękowali: Poszukiwacz
Siri Offline
użytkownik

Liczba postów: 163
Reputacja: 6
Podziękowania: 30
Podziękowano 55 razy w 37 postach
Raczej nie tak.
Trójpowrót to oddanie 3 razy, czyli jak uderzysz w ścianę raz to powinna oddać ci 3 razy. Oddała Ci tak kiedyś :D
Jak ty ukradniesz radio, to według prawa trójpowrotu ktoś inny powinien ukraść ci 3 radia.
Widzisz w tym rozsądek. To prawo zostało sztucznie wymyślone jako straszak, a w prawdziwym życiu, w naturze tak nie działa. Polecam wrócić do nauki fizyki. Żyjemy w materialnym świecie, obowiązują nas konkretne prawa.
Los jest taka sama siła jak np. grawitacja, siła która nie myśli, nie analizuje czy pan X był niegrzeczny i trzeba mu 3 razy oddać :D
Z prawa akcji- reakcji nigdy się nie uwolnisz, tak jak od prawa grawitacji. Człowiek podlega czasowi, czyli przeznaczeniu(prawu akcji i reakcji) bo tylko dzięki temu może realizować się w życiu.
Bez czasu nie ma działania, bez działania jesteś martwy. Tylko martwy nie generujesz działania. Żyjesz w realnym świecie a nie w świecie duchowym, więc dopóki masz ciało, to podlegasz czasowi i przeznaczeniu.

Natomiast Los dąży do równowagi, jak szalki wagi Sprawiedliwości i sprawiedliwość ma zasłonięte oczy, oddaje bez analizowania. Ważne żeby znowu zapanowała równowaga.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-27-2015, 21:06 {2} przez Siri.)
06-27-2015, 21:01
 Podziękowali: Magician7
varaha Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 94
Podziękowania: 1
Podziękowano 9 razy w 5 postach
Witam,
Zgadzam się... chodziło mi ogólnie o prawo przyczynowo-skutkowe... istnienia takowego nie sposób zaprzeczyć. Jeśli zaś chodzi o świat duchowy, to on jest też realny, tylko że nie jest materialny... te oba światy istnieją równocześnie. Tak jak ciało i dusza...O to mi chodziło. A spod wpływu tych materialnych sił można się wyzwolić. Przenosząc materialne czynności na plan duchowy. I do tego śluza różne procesy samorealizacji. Uśmiech

Ps. Dzięki za skorygowanie mojej "pomyłki". Oczko

Ps.2...A prawo Trójpowrotu nie do końca jest bezpodstawne: są 3 punkty styczności energii: nadawca, odbiorca i obserwator...ale to już wyższa szkoła realizacji. :-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-30-2015, 13:17 {2} przez Animal.)
06-27-2015, 22:24
 Podziękowali: Olimpia , Poszukiwacz , Szczęściarz
Mintka Offline
Matka Boska Napalmowa

Liczba postów: 129
Podziękowania: 52
Podziękowano 121 razy w 50 postach
Jak wchłonąć psi-kulkę? Wizualizacja wchłaniania poprzez wdech wystarczy?
08-06-2015, 17:20

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB