Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tarcze energetyczne
Autor Wiadomość
~DarkKnight
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Tarcze energetyczne
Tarcze energetyczne.

Jeśli chcesz stworzyć najprostszą tarczę, musisz poczuć jak twa aura zmienia się w bańkę i otacza cię jak skorupka jajka. Jest jednolita i twarda. Może nabierać odpowiadającego ci koloru. Kolor może filtrować emocje innych ludzi np. złość lub depresję tak, żeby negatywna energia nie docierała do ciebie. Biały kolor blokuje wszelkie płynące emocje. Czarny kolor blokuje emocje innych, jak i twoje. Jeśli jesteś empatą nie używaj koloru niebieskiego, ponieważ rozszerza on emocje wokół nas.

Rodzaje Tarcz:


TARCZE ŻYWIOŁÓW:

Pierwszą rzeczą jaką zrobisz powinno być określenie jaka energia będzie dla ciebie najlepiej pracowała i czego chcesz od tarczy.

*Tarcze powietrza mogą być ścianą gwałtownego zimnego powietrza lub ścianą gorącego (wyobrażaj sobie porywistą burzę, gdzie siła wiatru czyni, iż ciężko jest chodzić a nawet prosto stać). Zwodniczo mogą one mile ochładzać lub ogrzewać. Powietrze nie jest widzialne, więc dopóki nie zostaniesz zaatakowany nie możesz sam uderzyć.
*Tarcza ognia
*Tarcza matki ziemi
*Tarcza wody

Możesz także łączyć energie różnych tarcz, np. ogień i ziemia tworzą naprawdę mocną tarczę. Powietrze i woda robią dziką burzę. Bądź ostrożny, pamiętaj że woda może zgasić ogień, powietrze może rozrzucić ziemię, ogień może spalić ziemię a ziemia może zdusić ogień. Weź pod uwagę siłę przeciwnika. Inne tarcze warte studiowania mogą być odnalezione w horoskopie chińskim i są od niedawna wdrażane do tradycji zachodniej np. metal i drewno (drzewa mają wielką starożytną potęgę i podzielą się nią z tobą jeśli poprosisz). Naprawdę możesz tarczę stworzyć ze wszystkiego, co dla ciebie pracuje. Mityczne i prawdziwe zwierzęta, gryfy, wilki, smoki, orły, syreny, lwy... możliwości są nieskończone, naprawdę. Czego pragniesz od tarczy? Ochraniasz się przed ogólnym zranieniem czy od jakiejś określonej osoby/siły/istoty? Chcesz by tarcza łączyła cię z innymi czy dzieliła? Czy może chcesz ustawić tarczę na jakimś przedmiocie (jak samochód) czy miejscu (jak dom). Wiele z potrzeb jest bardzo specyficznych i wymaga różnych tarcz. Smok jest wspaniały jako tarcza dla domu. Twój osobisty żywioł jest dobry aby utrzymać cudzą energię z dala od twej przestrzeni, a jednocześnie uczynić twą energię komfortową aby nie wędrowała sobie do innych (chyba że zechcesz!).

Teraz, gdy już wiesz jaka tarcza jest dla ciebie najlepsza, musisz nauczyć się jej używać. Większość opiera się na wizualizacji. By postawić tarczę powinno się być w komfortowej atmosferze. Bez hałasów z zewnątrz, wyłącz telefon, zapal kilka świec, kadzidło, coś co pozwoli poczuć się komfortowo. Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Pomedytuj zanim zaczniesz (to może pomóc). Możesz też odprawić jakiś swój rytuał. To zależy od ciebie. Oddychaj głęboko i wyobraź sobie tarczę. Tarcza przybywa z góry, z dołu lub z lewej strony. Żywioły przybywają z dołu. Kolory i ptaki z góry. Zwierzęta i inne stworzenia przybywają z góry, z dołu albo z lewej strony. Wyobraź je sobie i niech powoli zbliżają się w kierunku twego splotu słonecznego. Poczuj, jak z każdym oddechem są coraz bliżej, powoli otaczając to, co chcesz ochronić. Mówię 'wyobrażenie' lecz to naprawdę tam jest. Manifestujesz to dzięki sile twej woli i zdecydowaniu. Kontynuuj wizualizację aż obraz stanie się stały i otoczy cię lub to, co chcesz ochronić. Gdy tarcza jest postawiona musisz zrobić coś takiego jak "siła zdecydowanego" (nie wiem jak to inaczej nazwać) Po prostu daj jej swą siłę, poczuj to nawet fizycznie, jako wysiłek. I zatrzymaj go tam. Tarcze możesz mentalnie odnawiać jak tylko poczujesz się atakowany albo słaby. Wznawiając tarczę zamykasz oczy i wyobrażasz sobie siłę wokół ciebie. Nie musisz przechodzić całego procesu by ją odnowić. Tarcze są jednymi z rzeczy, w które musisz uwierzyć aby działały jak należy, inaczej nie będą dla ciebie pracowały. Włóż w to swą wiarę, a one cię nie zawiodą.


TARCZE OGRANICZAJĄCE:

Jest to bardzo często używana forma tarczy. Może jej używać praktycznie każdy i nie potrzeba do tego szczególnych empatycznych zmysłów. Nie wymaga wielkiej siły i koncentracji oraz nie kładzie nadmiernego wysiłku na strukturę energetyczną stawiającego tarczę. Sztywna natura tych tarcz czyni je bardziej skłonnymi do przeniknięcia ale im więcej mocy włożymy w jej utrzymanie tym mniejsze jest prawdopodobieństwo jej przebicia.

Tarcza odbijająca
Tarcza ta jest chyba jedną z najczęściej używanych. Tworzy granicę dookoła ciebie, tak że jakiekolwiek siły są odbijane. Tarcza może wszystko odbijać; może też działać jak filtr i przepuszczać niektóre z energii. Jest dość łatwa do przebicia, ale dobra do obrony, szczególnie jeśli druga strona także używa tej tarczy. Podstawowym typem tej tarczy jest też "prosta tarcza ograniczająca". Może być wyobrażona jako "torba" lub "jajko" otaczającej cię energii oraz kolor, który najbardziej określa więź twoją z poszczególnymi barwami. Nowicjuszom zaleca się używanie barwy purpurowej, złotej lub białej lecz nie jest to aż tak istotne. Najważniejsza jest intencja a jeśli chcemy kolor może być czarny, czerwony a nawet wielobarwny. Taka forma tarczy blokuje przypływającą energię ale jej nie odbija. Jest to bardzo wszechstronna forma tarczy. Ma niskie wymagania ale jest najłatwiejsza do przeniknięcia i dlatego powinna być używana wraz z inną formą obrony. Jest raczej detektorem i należy połączyć ją z inną tarczą, gdy wykryje się atak.

Tarcza osnowy
Jest bardziej zaawansowaną formą tarczy. Jest to odmiana filtru tarczy odbijającej i jest używana jeśli odbieramy kilka sygnałów ataku i gdy nie użyliśmy wcześniej innej tarczy. Przybywające sygnały są zmieniane przez filtr i odsyłane z powrotem w zmienionej formie. Odmianą tego jest "dynamiczna tarcza osnowy", gdzie w zwierciadle tworzy się nieregularne ścianki, które stale się zmieniają i zmylają atakującego poprzez odbijanie energii w różnych kierunkach. Tarcza nie jest polecana jako stała forma ochrony ponieważ wymaga dużo siły jeśli używamy dużo dynamicznej energii.

Firewall
Jest najprawdopodobniej najbardziej dynamiczną tarczą, szczególnie jeśli jest zrobiona dobrze. Wyobrażana jest jako korona oślepiającego białego światła, które niszczy napływające siły tak, jak małe meteoryty są palone gdy wchodzą w atmosferę ziemską. Wymaga detekcji (wykrycia), świadomości nadchodzącej wrogiej energii oraz siły by ją zniszczyć. Jest doskonała jako krótkotrwały pokaz siły i zdolności lecz szybko drenuje zasoby energii i nie jest dobra dla dłuższych czasowo konfliktów.

Tarcza pochłaniająca
To tarcza o mniejszej mocy. W przeciwieństwie do firewalla pochłania przybywającą energię i zmienia ją w formę, która może być wchłonięta. Potrzeba jest duża moc by ją stworzyć, więc lepiej zaopatrzyć się w nią już wcześniej gdy przeczuwamy atak. Wymagana jest duża koncentracja i wysoka zdolność skupiania energii. Przybywające sygnały ataku muszą zostać odebrane i podzielone na pozytywne i negatywne. Złe odrzucamy a dobre absorbujemy. Trzeba nabrać troszkę rutyny i rozwinąć zdolności podświadomości, by nie dać się zdekoncentrować. Wymagana jest intuicja i duży poziom wprawy by wyczuć z jakim rodzajem energii mamy do czynienia. A także zdolności empatyczne.


TARCZE BUFOROWE:

Tarcze buforowe różnią się od ograniczających tym, że tworzą pewną warstwę wokół stawiającego, która ma w zamierzeniu być przenikana przez wrogie siły w pewnym stopniu. Podstawa obrony za pomocą tej tarczy leży w nieuniknionym sygnale tworzonym przy próbie ataku, a tarcze te są tworzone by stworzyć "sprzężenie zwrotne". Tarcze te nie są zazwyczaj używane i są trudne do identyfikacji jeśli ich nie znamy. Są formą obrony najużyteczniejszą w połączeniu z innymi tarczami lub tylko wobec jednego przeciwnika. Przydają się, gdy nie przeczuwamy ataku. Wymagają nieco praktyki więc nie są dobrą formą obrony dla nowicjusza. Nie zabezpieczają dobrze przed atakiem silnego przeciwnika, ale są bardzo trwałe.

Prosta tarcza buforu
Wymaga ona zdolności empatycznych. W większym stopniu niż inne tarcze odwraca kierunek ataku i odsyła z powrotem. W tym sensie działa jak tarcza osnowy ale wymaga mniej energii. Przeobrażamy przychodzącą energię wykorzystując w tym celu siłę energetyczną napastnika i odsyłamy ją. Zmieniamy jej energetyczną strukturę.

Tarcza Morph
Stale zmieniamy zewnętrzną warstwę energetycznego wzoru naszego ciała, czyniąc przenikanie i zbieranie informacji bardzo trudnym lub niemożliwym. Zmieniamy swą strukturę energetyczną. Skutkiem próby jej penetracji może być ból głowy, zmęczenie wzroku i zaniepokojenie tak, jak gdyby oglądało się zamazane litery na monitorze. Zmiany w warstwach energetycznych są ciągłe, a tarcza ta tylko pomaga je wyeksponować i uczynić silniejszymi. Nie wymaga więc większej koncentracji, ale jest słabą obroną.

Tarcza pomieszania
Jest związana z tarczą prostego buforu i morph. Jest to tarcza czynnej obrony, która zmniejsza zdolność koncentracji u przeciwnika i neutralizuje jego wysiłki. Akceptuje nadchodzące energie, potem odwraca ich bieg czyniąc w ich strukturze zmiany. Tworzy w ten sposób przygniatającą liczbę różnych sygnałów. Tarcza może być "ożywiona" poprzez dołączanie do odsyłanych sygnałów własnych myśli. Skutkami tej tarczy są zamęt myślowy, ból głowy, nacisk emocjonalny.


TARCZE PSI:

Tarcze są pierwszą linią obrony przeciwko atakowi i powstałej w jego wyniku szkody. Na temat tarcz zostało już powiedziane bardzo dużo, a najwięcej praktykujących używa tarczy odbicia. Jest wiele form tarcz, które mogą zostać użyte w zależności od formy obrony. Każda posiada swój własny sposób używania, swe zalety i wady. Każdy używa też takiego rodzaju tarczy jaki mu najbardziej odpowiada. Tarcze psi są strukturami powstałymi na bazie umysłu. Wymagają skupienia i koncentracji. Natura tarcz jest taka, iż hamują one i powstrzymują naruszenie lub modyfikację pola energetycznego i punktów czakr. Zmiany takie mogą być wywołane przez atak psi, magię czy też inne negatywne aspekty. Tarcza ma na celu ekstrapolację pola energii i skierowanie lub zamienienie jej w swobodnie płynącą, nieszkodliwą energię. Zwykle tarcza połączona jest z jakimiś wzorami myślowymi i jeżeli są one pozytywne (np. miłość), jeżeli wzory energetyczne w niej użyte są pozytywne wtedy siła ataku jest unicestwiana lub skierowana z powrotem ku atakującemu.

Tarcza umysłu
Używa czakry szóstej. Służy do załamania i odgięcia wszystkich energii, które bazują na niższych instynktach i namiętnościach. Ognisko pola czakry robi użytek z witalności i energii charakterystycznej dla osoby, która jej używa.

Tarcza woli
Używa czakry piątej. Służy do krzyżowania siły z siłą. Jeżeli twa podstawa jest czysta, wtedy moc jest większa. Negatywne jest neutralizowane przez pozytywne. Nigdy nie używaj tego w każdej sytuacji albo gdy chcesz wyprodukować wektor pola, który jest przeciwnej natury. Możemy zwrócić na to jedynie uwagę wtedy, kiedy używamy negatywnej energii. Negatywna energia wytwarza wektor triunarny lub siłę, która krzyżuje się i pokonuje wszystkie źródła energii i odpycha jej skutki. Tarcza pozytywna staje się mocną dzięki witalności wchłaniającego.

Tarcza serca
Używa czakry czwartej. Służy nie tylko do zanegowania napływającej energii ale powoduje też jej przekształcenie w źródle które ją wysłało. Używa się woli by zharmonizować to, co jest w niezgodzie. Również rozprasza intencje i energię, dzięki woli do energii wolno płynącej.

Tarcza czystej siły
Używa czakry trzeciej. Służy do pokonywania obcej siły. Czakra jest punktem skupienia mocy. Określa się ja bez świadomości, ponieważ bazuje ona na naturze i odczuwania siebie jako całoistnienia. To jest naga esencja mocy. Wynik jej użycia może być bardzo silny, więc weź odpowiedzialność za to co robisz. Tarcza powinna być utrzymana w naturalnej formie, która ma przypominać naturalne źródło i tak ma być odsyłana. Nie służy dobrze zemście ale pomaga utrzymać rzeczy takimi jakie są.

Tarcza Esencji
Używa 1 i 2 czakry. Jej bazą jest Natura. Użyta odpowiednio otacza istotę nieprzeniknionym szalem i wyłącza ją z przenikania subtelnych pól energii. Jest to wiążąca siła, która jest czystą esencją istoty i jest bardzo indywidualna. Użyta nieprawidłowo hamuje wzrost i rozwój.Źródło: Internet
29-03-2014, 16:37
Reply
~Viktor
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Tarcze energetyczne
Tak pożyteczne info, że aż sobie zapiszę...
Szczerze mówiąc nie widziałem lepszego rozwinięcia tego tematu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2014, 11:33 {2} przez Etana.)
29-03-2014, 17:07
Reply
Nightmare Offline
Poszukująca Prawdy

Liczba postów: 260
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 4
Podziękowania: 7
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Podziękowano 10 razy w 5 postach
Post: #3
RE: Tarcze energetyczne
Zgodzę się z Viktorem, również nie widziałam tak dobrze rozwinietego tematu, no ale już widzę. C:
Wspaniały Smoczy Duchu we mnie
Potężne Smoki oddaje wam cześć!
29-03-2014, 17:50
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB