Ucieczka od rozumu
Autor Wiadomość
SorrorNesse Offline
runemaster

Liczba postów: 83
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Ucieczka od rozumu
1. Jeśli pozwala na to pogoda, wyjdź z domu i rozejrzyj się po ulicy. Jak wiele z tego, co widzisz, istniałoby, gdyby nie zaprojektowali tego i nie zbudowali ludzie? Jak wiele z tego, co "zwyczajnie sobie rośnie", wyglądałoby inaczej, gdyby nie zadbali o to ludzie, wzmacniając nawozami lub niszcząc toksycznymi substancjami?

2. Spójrz w niebo. Jeśli potrafisz odróżnić gwiazdy od planet i nadać im wszystkim nazwy, postaraj się o tym zapomnieć. Po prostu patrz na nie tak jak to czynią inteligentne zwierzęta, nie uzbrojone w narzędzia nauki. Następnie spójrz ponownie, przypominając sobie swoją wiedzę z zakresu astronomii.

3. Zastanów się, kiedy przemknie po niebie meteor, co czujesz porzucając cały swój aparat naukowy? Porównaj to ze swym spojrzeniem uzbrojonym w język nauki.

4. Wróć do domu i rozważ następujące sprawy:
Jak bardzo zmieniłby się tunel rzeczywistości przeciętnego Amerykanina, gdyby nagle z telewizji zniknęły wszystkie programy policyjne (mniej więcej dwadzieścia tygodniowo), a ich miejsce zajęły programy o właścicielach ziemskich?
Na czym polegałyby te zmiany? Co "zobaczyliby" (lub zapamiętali) Amerykanie, czego obecnie nie widzą? Co uszłoby ich uwadze? Co mogliby sobie uświadomić?

5. Zastanów się dlaczego w telewizji pojawia się tyle programów o policji, a tak mało o właścicielach ziemskich?
Kto o tym decyduje? Jak doszło do podjęcia takiej decyzji? (Postaraj się unikać paranoicznych spekulacji oraz zbyt rozbudowanych teorii spiskowych.)

źródło: "Psychologia Kwantowa" - Robert Anton Wilson
Oh... haven't you learned anything... you must laugh!

http://paratheo-anametamystikhoodoferis.tumblr.com

[Obrazek: tumblr_mcqkf00Gyo1qbsjqno2_250.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2014, 16:54 {2} przez SorrorNesse.)
31-03-2014, 16:54
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB