Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia deszczu, mgły i burzy
Autor Wiadomość
Isaac Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 57
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Magia deszczu, mgły i burzy
Magia deszczu, mgły i burzy


Pogoda od dawna powodowała lęki, radosne usposobienie, złość albo frustracje. Nawet tym, którzy nie są podatni na wpływy pogody, nieoczekiwana burza może przerwać piknik, a piorun uderzyć w ich dom i spalić go.

Magowie i czarownice we wszystkich stuleciach znali metody współpracowania z pogodą, a także kontrolowania jej do pewnego stopnia.

W tym rozdziale przedstawiam magię błyskawic, tumanów mgły, łagodnych deszczyków i szalejących burz. Mimo że istnieją niezliczone zaklęcia na samo sprowadzenie deszczu, zamieściłem tu tylko niektóre, ponieważ zbyt często pojawiają się oczekiwane efekty, których jednak potem nie można powstrzymać.


Deszcz

Jest on oczyszczającą siłą natury. Jako takie zjawisko, ulewa jest doskonałą porą do odprawiania zaklęć takich, jak te niżej wymienione.


Aby zerwać ze złym przyzwyczajeniem

Farbami wodnymi albo kredą narysuj lub napisz na kawałku papieru, jakie jest Twoje złe przyzwyczajenie albo nawyk. Następnie natychmiast wystaw kartkę na deszcz i pozwól mu zmyć farbę lub kredę z papieru. Tak samo
Twój nawyk zostanie zmyty oczyszczającymi i uświęcającymi strugami deszczu.


Wróżba z deszczu

Kiedy pada delikatny deszczyk, zrób, co następuje: na jakiejś płaskiej powierzchni, na przykład na spodzie do tortu albo placku, rozsyp równą warstwę jakiejś sproszkowanej przyprawy, na przykład cynamonu. Kiedy powierzchnia ciasta jest całkowicie pokryta równą warstwą przyprawy, wynieś placek na zewnątrz i stań z nim w deszczu. Zadaj pytanie, na które potrzebujesz odpowiedzi, a potem wróć szybko do domu. Spadające krople deszczu wygniotą na powierzchni przyprawy jakiś wzór albo symbol. Usiądź w zacisznym miejscu i wpatruj się w warstwę przyprawy, aż otrzymasz swoją odpowiedź.


Magia mgły

Najlepiej udaje się ona w nocy, gdy wokół kłębią się tumany mgły. Powinno być prawie zupełnie ciemno, aby zaklęcia były najbardziej efektywne; poza tym przy zaklęciu musisz być obecny tylko Ty i mgła.

Jeżeli jednak jest jakieś światło, stań tak, aby mieć je z tyłu. Rozświetli ono wówczas mgłę przed Tobą, ale nie będzie Cię oślepiać.

Mgła powoduje, że świat zewnętrzny znika; jesteś w niej bardzo samotny, a jedyną rzeczą przypominającą Ci o istnieniu świata poza Tobą jest grunt, na którym stoisz i który wiąże Cię z ziemią. Magia mgły jest dziedziną nieusystematyzowaną i zmienną, jak sama substancja. A oto kilka wskazówek.


Naładowywanie mgły

Określ w myślach jakiś odcinek mgły przed sobą i naładuj go jakąś specyficzną wartością emocjonalną: nienawiścią, radością, miłością, frustracją, lękiem, spokojem, przerażeniem - na początek poeksperymentuj, aby przekonać się, czy potrafisz to zrobić.

Zobacz, jak emocje opuszczają Twoje ciało pod postacią lśniących promieni energii. Zobacz, jak przebijają mgłę, rozświetlają ją, aż sama zaczyna świecić.

Teraz strząśnij z siebie uczucie. Wejdź w mgłę i poczuj, jak na Ciebie działa. Emocje powinny swobodnie przepływać przez Ciebie.

Jeżeli Ci się udało, spróbuj zrobić krok naprzód i naładować ścianę mgły przed sobą falami promiennego ciepła. Wejdź w obłok i poczuj, że jest cieplejsza w miejscu naładowanym.

Kiedy ta technika zostanie przez Ciebie opanowana, możesz posłużyć się nią w celach praktycznych, kiedy następnym razem znajdziesz się we mgle. Jeżeli poczujesz przerażenie, naładuj mgłę przed sobą spokojem albo odwagą. Rób tak przez cały czas przechodzenia przez mgłę; po chwili strach powinien odejść.

Jeśli Twoje finanse nie wyglądają najlepiej, naładuj wówczas mgłę przed sobą złotą energią. Ujrzyj, jak opar błyszczy od złotych monet, rozpływając się na wszystkie strony w zamglonym powietrzu. W miarę przechodzenia przez naładowaną mgłę „wygarniaj” z niej monety i „chowaj” je do kieszeni.

Ten rodzaj zaklęcia może być używany do różnych celów.


Mgła ochronna

Jeżeli będziesz kiedyś przechodził przez gęstą mgłę, zwizualizuj, jak skręca się wokół Ciebie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, formując ciasny, lśniąco biały kokon wokół Twojej osoby.

Metoda ta będzie doskonałą ochroną przed nieznanym, które może czyhać gdzieś w oparach mgły.


Magiczne ćwiczenie z mgłą

Aby rozwinąć siłę koncentracji, a także przekonać się o swojej mocy, stań we mgle, tak aby ją widzieć (w dzień albo wieczorem).

Wpatruj się prosto w obłok mgły i jednocześnie rozluźnij się. Twoim celem jest „wypalenie" wzrokiem dziur we mgle, tak aby w tych miejscach się rozwiała. Nie próbuj zmuszać mgły, aby wyparowała; po prostu uparcie się w nią wpatruj. Jeżeli postępujesz prawidłowo, we mgle pojawią się dziury kończące się tam, gdzie kończy się mgła.


Mgielna wizualizacja

Jeżeli czujesz, że ktoś próbuje zawładnąć Twoim umysłem albo czytać w Twoich myślach, zwizualizuj gęsty, nieprzenikniony obłok mgły, wirujący w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara wokół Twojej głowy. Wyraźnie ujrzyj ją jako ciemną, wciąż ruszającą się masę. W ten sposób skutecznie zatrzymasz jakiekolwiek inwazje dokonywane na Twój umysł. Działa to tak długo jak sama wizualizacja.

Z reguły sposób ten nie znajduje na szczęście szerszego zastosowania, istnieją jednak osoby, które, świadomie albo niechcący, próbują dostać się do wnętrza naszego umysłu. Ta wizualizacja powstrzyma ich usiłowania.


Burze

Wyładowania elektryczne to czas potężnych energii. Energia elektryczna błyskawic łączy się z magnetyczną siłą wody (deszcz), tworząc w ten sposób silną magiczną mieszankę.

Każde zaklęcie rzucone w czasie burzy będzie dodatkowo naładowane. Z tych powodów pora burzy - zwłaszcza po zapadnięciu ciemności - zazwyczaj skłania wszelkich magów i czarownice do natychmiastowego działania.

Po pierwsze, dom wymaga wówczas ochrony, tak samo jak jego mieszkańcy i zawartość.


Zaklęcie dla domu w czasie burzy

Zapal jedną białą i jedną żółtą świecę i ustaw je w miejscu najważniejszym w domu (magiczny albo religijny ołtarzyk jest doskonałym miejscem).

Obejdź dom, pokój po pokoju, recytując poniższe słowa tak długo, aż obejdziesz wszystkie pomieszczenia w domu, łącznie z piwnicą, łazienką, garderobą i przedpokojem, przynajmniej raz.

Pani Deszczu, Pani Burzy,
strzeżcie mnie od zła i zguby.
Krzywdy zrobić mi nie dajcie
i najbliższych ochraniajcie.
Kiedy płomień ulatuje,
krople deszczu połyskują,
chrońcie dom świetlaną zbroją,
aż przeminą niepokoje.
Wietrze, wietrze, strzeż rodziny,
ogniu, ogniu, dom omijaj,
deszczu, deszczu, odejdź wreszcie,
ziemio, ziemio, strzeż me mienie.

Dom zostaje w ten sposób opieczętowany i jest strzeżony przez cały czas burzy.


Magia błyskawic

Przejdźmy do konkretów. Wszystkie amulety, talizmany, maskotki i przedmioty przynoszące szczęście mogą zostać naładowane świetlistą energią, która spada wraz z deszczem z nieba.

Weź przedmiot, który chcesz naładować (mogą to być tylko przedmioty, o których sądzisz, że potrzebują elektrycznej energii błyskawic, to znaczy związane z leczeniem, ochroną itd.), zanieś go na dwór i umieść na terenie, na którym nie zachodzi obawa, że zostanie zmyty przez deszcz, a jednocześnie wystawiony na działanie deszczu i błyskawic.

Nie umieszczaj przedmiotu na dachu domu albo innej budowli. Lepiej przywiąż go do drzewa albo wystaw na dwór w dużym pojemniku. Zrób wszystko, aby proces ładowania był bezpieczny pod każdym względem.

Kiedy burza minie, wnieś przedmiot do wnętrza i schowaj w bezpiecznym miejscu. Jest teraz silnie naładowany i wibruje od energii.


Ochrona przed błyskawicą

Jeżeli na dworze szaleje burza z piorunami, możesz zechcieć odprawić czary chroniące Twój dom przed ich uderzeniami. Do tego celu weź mniej więcej po łyżeczce pietruszki, owoców czarnego bzu i jemioły; dodaj ze dwa żołędzie i garść
pokruszonego mchu. Umieść wszystkie składniki w małej torebce uszytej z białego materiału, wypełnij ją grubą solą kamienną i zawieś jak najwyżej gdzieś w domu. Najlepszym miejscem jest strych. Taki woreczek ochroni Twój dom przed błyskawicami.
Tradycyjnie sadzi się dąb w pobliżu domu, aby chronił go przed uderzeniami pioruna, jeżeli więc mieszkasz w okolicy, w której burze zdarzają się często, to możesz wziąć ten fakt pod uwagę.

Na koniec jeszcze jedno zaklęcie związane z błyskawicami. Jeżeli odkryjesz po przejściu burzy drzewo, w które strzelił piorun, zachowaj kawałek zwęglonego drewna.

Zakop coś pod drzewem w podzięce, jeżeli wziąłeś z niego drewno. Podobno jeżeli chora osoba trzyma przy sobie kawałek drzewa uderzonego przez piorun i potrze nim chorą część ciała, a następnie wyrzuci go za siebie, choroba minie.


Po burzy

Kiedy deszcz i błyskawice ustaną, ale nie jesteś pewien, czy burza minęła na dobre, spójrz w niebo, jeżeli jest dzień. Widok przelatujących ptaków jest pomyślnym znakiem. Jednak, dla pewności, obserwuj ptaki w locie i zaintonuj głośno następujące słowa:

Ptaki skrzydlate,
lećcie spokojnie.
Czy będzie padać?
Czy deszcz odejdzie?

Kiedy ptaki przelecą, przerwij recytację i przyjrzyj się, w którym kierunku odleciały. Jeżeli oddaliły się w kierunku wschodnim, burza minęła na dobre, a jeżeli na południe, nadciąga druga burza, jeszcze gwałtowniejsza. Jeżeli poleciały na zachód, deszcz powróci, a jeżeli na północ, przez resztę dnia będzie pogodnie. Albo, innymi słowy:

Jak na wschód - będzie cisza,
jak na południe - burza przyjdzie,
jak na zachód - deszcz usłyszysz,
jak na północ - słońce wyjdzie.


Aby wpłynąć na pogodę

Jak już wspomniałem wcześniej, kontrolowanie pogody może okazać się niebezpieczne. Jednakże, w specyficznych okolicznościach, takie zaklęcia są konieczne. Jeżeli stosujesz je ze szczerych pobudek w prawdziwej potrzebie, nie powinno być problemu przy ich używaniu.

Pamiętaj, że Matka Natura jest potężną siłą. Nie jest łatwo namówić ją, aby zmieniła raz powzięte zdanie (pogodę).


Aby spadł deszcz

Rozpal ognisko z mchu i mioteł w jakimś odludnym, dzikim miejscu. Kiedy dym będzie snuł się w górę, zwizualizuj, jak formują się z niego chmury, które robią się coraz bardziej czarne i gęste, aż w końcu wylewają zbierający się w nich deszcz na spragnioną ziemię.


Sprowadzanie deszczu

Napełnij wiadro, garnek albo kociołek wodą. Dodaj kilka suszonych listków mchu i zanieś, razem z nową miotłą, tam, gdzie chcesz, aby spadł deszcz. Zamieszaj w wiadrze miotłą (nie trzonkiem), w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, łagodnie zwiększając tempo, aż woda utworzy wir, a trzonek miotły będzie sprawiał wrażenie, że kręci się bez niczyjej pomocy.
Kiedy będziesz to robić, wizualizuj burzę w jej dzikiej wspaniałości - deszcz spływający na suchą, spękaną ziemię, wzbijający tumany kurzu; wiatr chłoszczący drzewa i szarpiący Twoje ubranie, zapach burzy - groźną siłę natury wylewającą całą swoją furię w spektakularnym wybuchu.

Kiedy już wyraźnie wyobrażasz sobie deszcz i wiatr chłoszczące ziemię, unieś miotłę mokrą od wody ku niebu i potrząśnij nią z całej siły. Zanurz miotłę w wiadrze po raz drugi i powtórz czynność, cały czas wizualizując burzę, demonstrującą Ci całą swoją siłę i szalejącą wokół Ciebie.

Rzuć miotłę na ziemię. Podnieś wiadro i chluśnij jego zawartością w górę.
Bądź gotowy!


Aby powstrzymać nadchodzącą burzę 

Poszukaj siekiery, której używano albo nadal używa się do rąbania drewna. Pochwyć toporek i pobiegnij do granicy swojej posiadłości. Podnieś go nad głową i rozhuśtaj w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, tak jakbyś rąbał prąd powietrzny niosący burzę. Wiatr ustanie, burza przeniesie się gdzie indziej, oszczędzając Ciebie i Twoją ziemię. Magia ostrza siekiery wykona, co do niej należy.

Kiedyś był to sposób popularny wśród farmerów, których zbiory były zagrożone deszczem.


Aby powstrzymać deszcz

Z dwóch patyków zrób krzyż równoramienny, jego czubek posyp solą, a deszcz powinien ustać. Odpraw ten obrzęd na zewnątrz.

Oczywiście, te techniki mogą okazać się skuteczne, ale niekoniecznie. Powstawały one w przeciągu ostatnich kilku tysięcy lat, a ich wypracowywanie spowodowane było chęcią człowieka kontrolowania sił przyrody.

Tak być nie może. Nie możemy kontrolować pogody tak samo jak nie potrafimy kontrolować trzęsień ziemi. Natura musi rządzić się swoimi własnymi prawami, bo inaczej staniemy w obliczu gorszych zmartwień niż kiepska aura.
Pozwól ziemi działać w jej własny sposób; pozwól jej wypuszczać parę od czasu do czasu - i zaklęć zawartych w tym rozdziale używaj tylko w momentach krytycznych.

To jedyny warunek, kiedy wolno Ci użyć tych zaklęć i kiedy będą one działały.

Na zakończenie tego rozdziału chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę natury praktycznej. Mówi się, że gotowanie jajka pod gołym niebem sprowadza deszcz. Jeżeli chcesz podać gotowane jajka na pikniku, ugotuj je w domu, bo inaczej z pikniku nici!

                          Cunningham Scott, Moc Ziemi, Rytuały i zaklęcia w magi naturalnej
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2014, 16:05 {2} przez Dark Sorcerer of Will.)
13-04-2014, 14:17
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB