Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozprawa na temat elementów wspólnych modelu duchowego i energetycznego magii
Autor Wiadomość
Saruman Offline
D.R.U.P.

Liczba postów: 94
Reputacja: 4
Podziękowania: 22
Podziękowano 27 razy w 13 postach
Rozprawa na temat elementów wspólnych modelu duchowego i energetycznego magii
Rozprawa na temat elementów wspólnych modelu duchowego i energetycznego magii.

Dwa główne nurty magów to magowie popierający i wyznający słuszność modelu duchowego oraz magowie uznający słuszność modelu energetycznego.

Według założeń modelu duchowego, do praktykowania magii potrzebne jest używanie istot duchowych pochodzących z innych wymiarów. Magowie duchowi do praktykowania magii używają transu dzięki, któremu wkraczają do innego wymiaru i tam wykonują praktyki mające wywołać efekt w świecie realnym. Innym sposobem jest również tworzenie wokół siebie przestrzeni magicznej tzw: kręgu, który umożliwia im przywołanie istot i mocy z innych wymiarów w celu poproszenia ich lub nakłonienia ich do wykonania działań mających przynieść skutki w materialnym świecie.

Drugim istotnym modelem magii jest model energetyczny. W modelu energetycznym mag zakłada, że świat przesiąknięty jest energią i zmiany w makroskali dokonuje się za pomocą manipulacji tą energią. Poprzez zmianę natężenia lub właściwości energii dokonują oni realnych zmian.

Chciałbym jednak skupić się na tym co łączy oba modele i na tym, że obie teorie według mnie mają słuszność.

Weźmy na przykład daną wyreżyserowaną sytuację. Oczywiście sytuacja jest zmyślona w celu ukazania słuszności mojej teorii:

SYTUACJA: Sytuacja obejmuje pomieszczenie, w którym można zaobserwować przemieszczanie się i lewitacje przedmiotów bez wywoływania tego przez istotę materialną.

STWIERDZENIE ENERGETYKA: Obecność obcej inaczej ukształtowanej energii wywołuje zmiany w ogólnej strukturze energetycznej co skutkuje danymi anomaliami. 

STWIERDZENIE DUCHOWEGO: Obecność obcego bytu, który z jakiegoś powodu zakłóca spokój danego obszaru. Podejrzenie o aktywność ducha lub demona.

CECHA WSPÓLNA: Byty duchowe zazwyczaj żyją w wymiarze zwanym Światem Astralnym. Świat ten charakteryzuje się tym, że on jak i jego mieszkańcy zbudowani są z energii a nie z materialnych cząstek jak to jest w naszym świecie. Racje jest i w słowach mówiących o aktywności energii i w słowach mówiących o aktywności bytu bo przecież byt to ukształtowana forma energetyczna posiadająca zazwyczaj wolę i świadomość.

Dochodzę zatem do konsensusu, iż oba modele magii są jak najbardziej słuszne i mają racje współistnienia. Opracowuję teorię by ukazać racje współistnienia obu modeli jednocześnie i patrzenia na magie w sposób jednowymiarowy z poglądem "tylko moja racja jest słuszna i prawdziwa".

Saruman
Równość, Prawość, Doskonałość.

"Urazy do was nie żywię. Ale na pal was ponabijam"- Jeremi Wiśniowiecki
04-15-2014, 18:21
Znajdź Posty Reply
cze6slaw Offline
Użytkownik

Liczba postów: 16
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Rozprawa na temat elementów wspólnych modelu duchowego i energetycznego magii.
STWIERDZENIE DUCHOWEGO: Obecność obcego bytu, który z jakiegoś powodu zakłóca spokój danego obszaru. Podejrzenie o aktywność ducha lub demona.

A gdyby tak... Zobaczyć to z punktu teorii kwantowej i tego że wszystko (nawet nasze ciała) są energią ruchu której ludzkie oko zobaczyć nie jest w stanie i teraz.... Jeśli obserwator (świadomy) jest wstanie poruszać się w tym morzu energii to czy nie jest tak, że to właśnie on powoduje lewitacje?

Dla łatwiejszego zrozumienia mojego wywodu proponuję film: http://www.youtube.com/watch?v=pUGY57RFz0Y
04-15-2014, 18:31
Znajdź Posty Reply
Gliese Offline
Użytkownik

Liczba postów: 31
RE: Rozprawa na temat elementów wspólnych modelu duchowego i energetycznego magii.
Tak naprawdę jedno wynika z drugiego. Wszystko co nas otacza jest zbudowane z materii, a materia jest zbudowana z czystej energii czyli fotonów. Tak więc oba modele jak duchowy i energetyczny są takie same z punktu widzenia naukowego.
04-15-2014, 19:49
Znajdź Posty Reply
Saruman Offline
D.R.U.P.

Tak, ale chciałem wyeliminować postrzeganie magii w wymiarze jedno modelowym i wprowadzić trochę liberalnego spojrzenia w zakresie wierzeń. Co prawda to nie zawsze idzie w dobrą stronę, bo weźmy od choćby magie chaosu, która zrezygnowała totalnie z ustalonych norm i zasad bezpieczeństwa wyznawanych w tradycyjnych systemach i stworzyła własny system praktyk. Oczywiście w żaden sposób nie potępiam nauk tzw. Nowej Szkoły (Magów można podzielić na tych ze "Starej" i "Nowej Szkoły") ale moje SUBIEKTYWNE spojrzenie na nową szkołę i doświadczenia z magami Chaosu mówią mi, że prędzej czy później im po prostu odbija. Ale według mnie to dla tego, że jak to się mówi "Chaos nie dla wszystkich". Uśmiech Ale może moje subiektywne zdanie brać się też stąd, iż po prostu jestem szkolony starymi sposobami. Uśmiech Sorry za wtrącenie o systemie szkolenia. :D I proszę nie rozwijać tego wątku pobocznego a skupić się na samej teorii i ją komentować. Uśmiech

04-16-2014, 09:53
Znajdź Posty Reply
Saruman Offline
D.R.U.P.

RE: Rozprawa na temat elementów wspólnych modelu duchowego i energetycznego magii
Wrzuciłem to by pokazać niektórym, że nie można myśleć w stylu "moja racja jest mojsza niż twojsza" :/.

04-16-2014, 15:19
Znajdź Posty Reply
Gliese Offline
Użytkownik

Liczba postów: 31
RE: Rozprawa na temat elementów wspólnych modelu duchowego i energetycznego magii
(04-16-2014, 15:19)Saruman napisał(a): Wrzuciłem to by pokazać niektórym, że nie można myśleć w stylu "moja racja jest mojsza niż twojsza" :/.
Ja nigdy tam tak nie uważam, bo wiem, że każdy ma swój rozum, swoje myślenie, swój mały świat w środku i każdy ma prawo myśleć tak jak chce. Ale dostaję nerwicy jak ktoś uważa, że to ja jestem głupia bo myślę tak a nie inaczej, a tamta osoba jest "inteligentna" i uważa, że jego racja jest lepsza...
04-22-2014, 19:34
Znajdź Posty Reply
Razkael Offline
...

Liczba postów: 131
Podziękowania: 2
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Ale zakładając, że Astral zbudowany jest z energii to byty w nim też, czyli obaj mają rację. Według mnie wszystko jest z energii, tylko różnej. To jakby "wszyscy uwielbiają czekoladę", a właśnie nie dokońca i tu powstaje pytanie, czy nasze założenia są słuszne. Ale dla nas to energia i my uważamy, że możemy nią manipulować. Jedną łatwiej, drugą trudniej. Tak naprawdę nigdy nie poznamy odpowiedzi, będziemy zadawać pytania i dawać na nie odpowiedzi, ale to dalej kwestia otwarta. Wracając, te 2 systemy są jak najbardziej zgodne, tylko czasami mówią w innych językach. A kto uważa, że jego i tylko jego poglądy są prawdziwe to lepiej takiego delikwenta zignorować.
04-22-2014, 21:24
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB