Argenteum Astrum
Autor Wiadomość
~Viktor
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Argenteum Astrum
Argenteum Astrum " Srebrna Gwiazda" -magiczny zakon stworzony przez Aleistera Crowleya po opuszczeniu przez niego Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku.

Jest to zakon magiczny, którego celem jest poszukiwanie wiedzy i oświecenia. Poddany silnym wpływom Aleistera Crowleya i jego "Liber AL vel Legis" ("Księgę Prawa"). Mottem zakonu są prawa Thelemy, "Metoda nauki, cel religii".

Istnieje wiele odłamów zakonu , które przetrwały do dziś, których pochodzenie może zostać prześledzone aż do założycieli – Aleistera Crowleya i George'a Cecila Jonesa. Otaczająca jednak wszystkie zakony tajemnica sprawia, iż trudno określić czy którykolwiek z odłamów jest prawdziwym następcą pierwotnego Argenteum Astrum.

jest unikalne w tym, iż jego członkowie oficjalnie znają tylko osoby bezpośrednio nad nimi, i im podległe. W przeciwieństwie np. do OTO nie istnieją tu regularne rytuały grupowe (w czasie tych nielicznych, inicjacyjnych, tożsamość wyższych stopniem członków jest ukrywana). Od członków A∴A∴ wymaga się pracy samodzielnej, jedynie w razie potrzeby zwracania się z pomocą do swego opiekuna, oraz udzielania pomocy swoim uczniom. Dzięki temu założyciele bractwa mieli nadzieję uniknąć wielu problemów politycznych, które przyniosły upadek organizacjom go poprzedzającym, takim jak Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku. A∴A∴ twierdzi, iż jest organizacją duchową, której działania skupiają się na oświeceniu ludzi, z silnym naciskiem na utrzymaniu łańcucha inicjacji pomiędzy nauczycielem a uczniem.

Wszyscy członkowie A∴A∴ muszą wykonywać różne zadania z których najważniejsze to:

-Odkrycie swojej Prawdziwej Woli i życie zgodnie z nią.
-Akceptacja "Księgi Prawa" jako wyłącznego przewodnika w życiu.
-Przyjęcie, iż "Słowem prawa jest Wola" a także, iż "Miłość jest prawem, miłość podług woli".
-Akceptacja autorytetu Wielkiej Bestii i Szkarłatnej Kobiety jako oficerów nowego eonu.
-Uznanie Ra-Hoor-Khuita za Pana Eonu, i praca nad tym, by ustanowić jego władzę na ziemi.
-Osięgnięcie mistycznego stanu znanego wśród thelemitów jako "Wiedza i Konwersacja Świętego Anioła Stróża".
-Przekroczenie Otchłani
16-04-2014, 13:32
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB