Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia morza
Autor Wiadomość
Isaac Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 57
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Magia morza
Magia morza
Magia morza jest odprawiana nad brzegiem morza albo oceanu lub ewentualnie z obiektami przeobrażonymi i kształtowanymi przez morze.
Od wieków morce było obiektem, który czczono, bano się go, uświęcano, modlono się doń i oddawano cześć na różne inne sposoby. Było ono siedzibą bogów i bogiń, syren i wodników, rusałek i węży morskich - szkaradnych potworów i kuszących syren, które wabiły marynarzy i sprowadzały na nich śmierć wśród podwodnych skał.
Pod morskimi falami leżą starożytne, legendarne lądy i cywilizacje - Atlantyda, Lemuria, Liones, aby wymienić tylko niektóre - i z morza wyszło wszelkie życie. W ten sposób morze jest jednocześnie końcem i początkiem, alfą i omegą - tym, co rodzi życie, i tym, co je niszczy.
Zarówno w czasach starożytnych, jak i dzisiaj populacje ludzkie skupiają się wokół rzek i wzdłuż wybrzeża. To właśnie tam najłatwiej o pożywienie - ryby, ostrygi, małże, algi, wodorosty. Przeróżne tratwy, trzcinowe łódki, a potem łodzie o bardziej skomplikowanej budowie mogły podróżować po morzu do odległych lądów i krain.
Ludzie zależni od morza personifikowali je; bogowie i boginie wyrośli z jego głębin i miłośnie rozchylali ramiona, aby objąć prostych ludzi, albo wyrzucali w górę fale, które roztrzaskiwały ich delikatne łódki i zmywały całe wioski z powierzchni ziemi.
Tak samo jak strumienie, źródła i rzeki, także było czczone morze. Łącznie z obrzędami religijnymi odprawiano również obrzędy magiczne i odprawia się je do dziś.
Wiele dawnych bóstw morskich zaludnia literaturę Posejdon, Izyda, Neptun, Proteus, Okeanos, Manannan (opiekun żeglarzy w mitologii staroceltyckiej - przyp. tłum.), Tiamat (sumeryjska bogini morza - przyp. tłum.) -wielu z nich składano obiaty, ofiarowywano kadzidło, poświęcano im rozmaite przedmioty.
To, czego książki zdają się nie wiedzieć, to fakt, że są one wciąż żywe; ich szepty rozlegają się w szumie oceanu, a ich moce przybywają i ubywają wraz z księżycem. Spoczywając na dnie, czekają, aby powstać i znów zostać uznanymi.
Chociaż nie musisz czcić morza ani jego bóstw, aby praktykować magię morza, musisz szanować je jako niewyczerpane złoże mocy. Morze to nasza pierwotna Matka, starsza niż kontynenty, na których żyjemy, starsza niż góry, drzewa i kamienie. Morze samo jest czasem.
Chociaż magię morza najlepiej celebrować nad morzem, wiele z podanych niżej zaklęć można odprawiać właściwie wszędzie, pod warunkiem że uda Ci się zdobyć niektóre potrzebne do tego narzędzia.
Miska wypełniona wodą, do której wsypiesz sól, może zastąpić morze, tak samo jak wanna słonej wody. Poszukaj w sklepach z antykami i osobliwościami muszli, piasku, wodorostów i innych przedmiotów związanych z morzem.
Magia morza jest tak tajemnicza i zmienna, jak ono samo. A oto trochę jego magii.

Przypływy i odpływy
Są one niezwykle istotnym aspektem magii, tak samo jak księżyc. Przypływy i odpływy wyznaczają rytm bicia serca oceanu; przepływy mocy, do których można dostosować magię z korzyścią dla jej efektów.
Są trzy fazy ruchów morza, tak samo jak księżyca, który nimi rządzi.

1. Przypływ, kiedy poziom wód morskich zaczyna się podnosić (od niskiego do wysokiego przypływu);
2. Wysoki przypływ, najwyższy poziom wód, pojawiający się dwa razy na dobę, kiedy morze lub ocean wspina się na plażę;
3. Odpływ, kiedy poziom wód opada (od wysokiego przypływu do odpływu).

W zasadzie, tak jak przy księżycu, istnieje także czwarta faza, niski odpływ, ale z reguły nie używa się go w magii. Jest to jednak dobry czas na medytacje i introspekcje, a także na poszukiwanie szczegółów swojego poprzedniego życia.
Wszystkie pozytywne, produktywne zabiegi magiczne powinny być odprawiane podczas przypływów. Do tego rodzaju czarów zalicza się czary dotyczące płodności, pieniędzy, miłości, uleczeń itp.
Najwyższy punkt przypływu jest najlepszą porą na praktykowanie czarów w zasadzie wszelkiego rodzaju: pozytywnych lub negatywnych, dobrych lub niszczycielskich.
Podczas odpływów praktykuje się czary natury negatywnej i niszczycielskiej.
Najwyższy lub najniższy punkt przypływu pojawia się co sześć godzin - w ciągu doby mamy zatem dwa przypływy i dwa odpływy. Większość sklepów wędkarskich i bibliotek ma tabele przypływów i odpływów, tak samo jak lokalne gazety z miejscowości nadmorskich. Sprawdź w takiej tabeli pory przypływów i odpływów w dniu, kiedy zamierzasz odprawiać jakieś czary nad morzem, jeżeli nad nim mieszkasz lub właśnie przebywasz, i postaraj się odprawić rytuał w porze odpowiedniej fazy, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Możesz brać fazy morza pod uwagę przy każdym zaklęciu, ale nie jest to konieczne.
Do ważnego rytuału najlepszą porą jest najwyższy przypływ w danym miesiącu. Możesz określić czas jego wystąpienia, porównując tabele przypływów i odpływów miesiąca i znajdując dzień, w którym fale dostaną się najdalej i najwyżej na ląd. Będzie to największy przypływ, który zawsze jest skorelowany z pełnią księżyca. Jeżeli jednak nie możesz czekać na ten dzień, nie przejmuj się nie zaszkodzi to zaklęciu.
Przypływy i odpływy mają pozytywny wpływ na zaklęcia, ale warto je sprawdzać także z powodów praktycznych. Rytuały odprawiane na plaży to naprawdę wspaniałe, robiące duże wrażenie, magiczne przeżycie.

Narzędzia
Potrzebne przy magii morza można je znaleźć w samym morzu lub na jego brzegu. Mogą być naturalne lub wykonane przez człowieka; odwieczne jak samo morze albo nowe i świeże jak świt nad nim wstający. Chociaż narzędzia te mogą być różne, w zależności od miejsca i epoki, przedstawiam tu te najbardziej powszechne i znane.
Muszle morskie
Są darami morza i używamy ich jako reprezentacji bóstw morskich. Długie, spiralne, symbolizują bogów, okrągłe zaś - boginie. Ślimaki porcelanki od wieków uważane były także za symbol tych drugich.
Wiele spośród morskich czarownic i magów umieszcza muszle na swoich ołtarzach z tego właśnie powodu i przy nich odprawia w domu czary związane z magią morza.
Kiedy magiczny obrzęd odprawiany jest nad brzegiem morza, można ułożyć ochronne koło z muszli zebranych specjalnie do tego celu.
Muszle zawiesza się i nosi, aby wspomóc płodność albo przyciągnąć do siebie pieniądze, ponieważ one same były kiedyś środkiem płatniczym.
Weź dużą jednoskorupową (z jednego kawałka) muszlę i potrzymaj ją blisko ucha. Usłyszysz, jak szepce w niej głos morza. Pozwól mu do siebie przemówić. Może się zdarzyć, że usłyszysz jakąś wiadomość z przeszłości albo z przyszłości; a może odgłos morza uczuli i przygotuje Twój umysł na odebranie jakiejś psychicznej wiadomości.
Z jakichś wyjątkowych muszli, znalezionych przez Ciebie na plaży, możesz wykonać amulet.
Muszla trzymana w domu może być przedstawicielem i wskaźnikiem morza. Podnieś muszlę do ucha; jeżeli głos w jej wnętrzu jest głośny, to morze jest wzburzone, jeżeli zaś jest cichy i miękki, to morze jest spokojne i gładkie.
Muszla postawiona przy wejściu do domu gwarantuje, że wejdzie do niego szczęście.
W konchy bardzo dużych muszli jednoskorupowych czarownicy dmą podczas rytuałów nadmorskich, aby odpędzić negatywne wpływy i zaprosić bogów i dobre duchy do bycia obecnymi przy zaklęciach.

Drewno wyrzucone przez morze
Drewno z morza, nasycone solą morską, wysuszone przez słońce na plaży, jest naturalnym paliwem do mistycznych ognisk, które często potrzebne są przy rytuałach magii (patrz rozdział 7: „Magia ognia”).
Drewna wyrzuconego przez morze można też używać do zaklęć. Weź odpowiedni kawałek takiego drewna i nożem wytnij na nim symbol swojej potrzeby. Wrzuć potem drewno do morza, błagając je o spełnienie Twojej prośby.
Niewielki kawałek morskiego drewna może być ozdobiony ochronnymi symbolami i noszony jako talizman albo amulet przyciągający lub odpychający siły, w zależności od Twoich potrzeb.
Z kawałka drewna wyrzuconego przez morze możesz także zrobić rodzaj magicznej różdżki; takiej różdżki można używać potem do kreślenia magicznych kręgów na piasku, w których obrębie będziesz odprawiać czary. Można także szkicować nią runy na piasku. Nie ma zasad co do kształtu i wielkości różdżki ani rodzaju drewna, z którego powinna być zrobiona; cokolwiek ofiaruje Ci morze, będzie odpowiednie.

Boje i pławy
Na większość brzegów morze wyrzuca czasami boje i pławy rybackie.
Wiele lat temu wszelkie takie pływaki, służące podtrzymywaniu sieci rybackich i wskazywaniu ich położenia, były wykonane ze szkła, zazwyczaj o błękitnawym albo zielonkawym zabarwieniu. Szkło, z którego były zrobione, było grube i pława taka „strzelała", kiedy została upuszczona lub stłuczona. U jej podstawy znajdowało się szklane wybrzuszenie, powstałe przy zapieczętowaniu kuli w procesie produkcji.

Niestety, większość dzisiejszych pław zrobiona jest z plastiku. Jeżeli uda Ci się znaleźć szklaną kulę na plaży, masz niezwykłe szczęście. Jeżeli nie, spróbuj znaleźć taką boję w sklepie z antykami albo upominkami. Upewnij się, czy kula była używana na morzu, ponieważ to dodaje jej mocy i naładowuje ją magicznie.
Jeżeli znajdziesz albo kupisz taką kulę, starą albo nową, zanieś ją nad morze podczas wysokiego przypływu. Zanurz ją trzy razy w wodzie, wypowiadając przy tym następujące słowa:
Szklana niebieska (zielona) bańko, zaklinam cię,
byś była magicznym darem dla mnie.
Energia twa uwolniona przez dotknięcie solą;
niech tak się stanie, to jest moją wolą.
Zanieś kulę do domu, owiń w zielonobłękitne sukno i ukryj w bezpiecznym miejscu.
Boja albo pława może być teraz używana do wróżenia. Wynieś ją na dwór. Zmocz jej podstawę odrobiną słonej wody, owiń ją w kawałek materiału i zajrzyj w przyszłość.
Kamyki z dziurami
Jeżeli znajdziesz nad morzem kamień przedziurawiony na wylot, podnieś go, ponieważ jest to wartościowe magiczne narzędzie. Taki kamień z dziurką jest zawieszany w domu dla ochrony, noszony na sznurku na szyi w tym samym celu, a także używany do innych magicznych celów.
Weź przedziurawiony kamień, znajdź patyk, który idealnie pasuje do dziurki, i wciśnij go do środka. Wrzuć kamień do morza, a miłość przyjdzie do Ciebie.
Aby zobaczyć duchy morza, weź kamień z dziurką i zanieś go nad morze podczas wysokiego przypływu, w nocy. Zamknij jedno oko, zwróć się twarzą do morza i przyłóż kamień do drugiego oka. Popatrz przez otwór w nim, a może zobaczysz ducha morza.
Aby wyleczyć się z choroby, umieść dziurawy kamień w wannie, w której bierzesz kąpiel. Dodaj do wody soli i wejdź do wanny. Taki kamień powinien być użyty tylko do tego celu.
Kamienie z dziurami są jednym z najcenniejszych magicznych narzędzi, darem morza. Ponieważ symbolizuje ono wieczność i żeńską siłę natury, kamienie takie są nie tylko amuletami przynoszącymi szczęście czy magicznymi narzędziami, ale naprawdę są święte.

Wodorosty
Podczas gdy wodorosty są ważnym źródłem pożywienia w wielu częściach świata, u nas, na Zachodzie, są rzadko używane w tym celu. Ewentualnie stosuje się je do produkcji konserwantów i takich produktów, jak pasta do zębów. Istnieją jednakże magiczne sposoby używania wodorostów.
Wysusz na dworze wodorosty pocięte na niewielkie kawałki. Kiedy są już całkiem suche, zawieś je w domu, a one ochronią go przed pożarem.
Suszone wodorosty używane są także do rozpalania magicznych ognisk na plaży; wiesza się je także na dworze, aby wskazywały pogodę. Kiedy wodorosty się pomarszczą, pogoda będzie słoneczna. Jeżeli jednak powiększą swoją objętość i zrobią się wilgotne w dotyku, należy spodziewać się deszczowej pogody.
Niewielki kawałek wodorostu umieszczony w szczelnie zakręconej butelce whisky, którą należy postawić na nasłonecznionym oknie, może sprowadzić do Twojego domu pieniądze. Musisz tylko codziennie potrząsać butelką.
Poniżej podaję zbiór zaklęć w formie, w jakiej odprawia się je dzisiaj. Te czary mogą być praktykowane przez każdego, przy założeniu, że osoba ta znajduje się w pobliżu oceanu, morza, a przynajmniej dużego jeziora albo rzeki.
Oczyszczenie
Jeżeli czujesz wściekłość, gniew, złość, zdenerwowanie albo dusisz w sobie łzy czy niepokój, przejdź się nad morze o świcie. Wejdź do wody i pozwól falom rozbijać się o Ciebie. Podczas kąpieli wypowiedz takie mniej więcej słowa:
Oczyszczam się w miejscu,
które jest początkiem życia.
Fale obmywają ciało i duszę;
cały brud spływa z nich do oczyszczającego morza;
jestem odnowiony i świeży,
świeży jak morze.
Potem wyjdź z wody na piasek i pozwól, aby wiatr Cię wysuszył. Jesteś oczyszczony.

Aby wpaść w trans 
Usiądź na plaży ponad linią przypływu i zamknij oczy. Zrelaksuj się i posłuchaj, jak fale rozbijają się o brzeg, a Ty wchodzisz w głąb siebie.
Możesz też wpatrywać się w refleksy księżyca na falach oceanu; podążaj wzrokiem śladem świetlistych smug na wodzie aż po linię horyzontu, a potem z powrotem do siebie, powtarzając to tak długo, aż wpadniesz w trans.
Butla morskich czarownic
Weź duży słój albo butlę z dobrze dopasowaną pokrywką (najlepiej typu twist) i wyjdź nad morze bardzo wczesnym rankiem, najlepiej zaraz po przypływie.
Przejdź się po plaży, zbierając niewielkie kawałki drewna, muszle, kamienie; wszystkie naturalne przedmioty, które fale morskie wyrzuciły na piasek. Schowaj je do torby.
Usiądź na plaży i rozłóż znaleziska przed sobą. Włóż każde po kolei do słoja, mówiąc takie słowa:
Amulecie z morza znaleziony przeze mnie,
ochronna moc w tobie drzemie.
Kiedy już wszystkie znaleziska znajdą się w słoju, wsyp do niego garść świeżego piasku, a potem dolej morskiej wody.
Zakręć słój szczelnie i zabierz go do domu. Na swojej działce, jak najbliżej frontowego wejścia, wykop dziurę w ziemi na tyle dużą, aby pomieściła słój. Kiedy będziesz wkładać słój do dziury, powiedz:
Fale na piasku, przypływy w ruchu;
jesteś teraz morzem w bezruchu.
Niech wszystko zło do morza spłynie,
to moja wola, niech tak się stanie.
Przykryj słój z „morzem" ziemią i przywróć jej normalny wygląd. Jeżeli z jakichś powodów nie możesz zakopać butli, ukryj ją w donicy, przykryj piaskiem albo ziemią i umieść gdzieś na zewnątrz, w pobliżu domu.
Słój będzie działać jako urządzenie ochronne dla Twojego domu i tych, którzy w nim mieszkają.

Przyciąganie siły
Usiądź na plaży i zacznij medytować. Zwizualizuj swoją potrzebę. Poczuj nadchodzącą moc. Kiedy energia w Tobie sięgnie szczytu, przytrzymaj ją, dopóki fala nie rozbije się na piasku - wówczas uwolnij ją. Fale wielokrotnie zwiększą Twoją siłę.

Miłosne zaklęcie morza
W piątek, podczas przypływu, najlepiej w nocy, weź jabłko i kilka goździków (przyprawy) i idź z nimi na plażę. Przybywszy nad morze, powbijaj goździki w jabłko, trzy razy zaznaczając nimi runę miłości
Teraz weź jabłko do swojej ręki mocy i naładuj je swoim pragnieniem miłości, wymawiając takie słowa:
Z jabłka uczucie, z goździków ogień,
Moja potrzeba miłość się zowie.
Wrzuć jabłko do morza tak daleko, jak tylko potrafisz. Stanie się to, co ma się stać.

Zaklęcie z wiadrem
Napełnij metalowe wiadro morską wodą, a potem chluśnij nią z powrotem do morza. Powtórz to jeszcze dwa razy. Za każdym razem, kiedy będziesz wylewać wodę do morza, powiedz:
Zwracam ci, co twoje,
zwróć mi to, co moje.
To zaklęcie stosowane jest w celu sprowadzenia marynarzy i rybaków bezpiecznie z morza do domu.

Aby porozumieć się z kimś na morzu
Wypełnij duże, kryształowe naczynie wodą morską i ustaw je na piasku na plaży. Usiądź przed naczyniem, połóż dłonie na powierzchni wody i wyobraź sobie jego albo jej twarz. Podnieś ręce i w wyobraźni „napisz” swoją wiadomość na powierzchni wody.
Następnie wlej wodę z powrotem do morza. To zaklęcie poniesie Twoją wiadomość po morzu do odbiorcy.


Morskie zaklęcie
To zaklęcie może być używane do różnych celów.
Idź nad morze, kiedy woda zaczyna przybierać (zaraz po odpływie, ale przed pełnym przypływem). Na piasku, tuż nad linią przypływu, tam, gdzie fale rozbijają się o brzeg, narysuj palcem okrąg o średnicy mniej więcej 30 centymetrów.
Następnie we wnętrzu okręgu narysuj runę albo wyobrażenie symbolizujące Twoją potrzebę. Kiedy będziesz rysować, zwizualizuj błękitny, płynny płomień uderzający w piasek dokładnie w miejscu, w którym znajduje się Twój palec. Kiedy już rysunek jest ukończony, ujrzysz, jak siły wypełniają wyżłobienia w mokrym piasku i układają się fluorescencyjnym światłem w idealny wzór symbolizujący Twoją potrzebę.
Dokładnie wizualizuj.
Potem cofnij się i poczekaj, aż wzbierające fale zmyją rysunek, uwalniając energię, która spełni Twoją prośbę.
Pewnego razu, kiedy praktykowałem to zaklęcie na plaży w czasie niewielkiej burzy, stałem i czekałem, aż nadejdzie fala i zmyje mój rysunek, gdy nagle poczułem błyskawicę wystrzelającą z runy, uderzającą mnie w pierś. Było to doznanie czysto fizyczne. Energia wyszła w przestrzeń i moja prośba została spełniona.

Zaklęcie z muszlami
Zbierz odpowiednią liczbę muszli i zgromadź je na plaży. Nie muszą być one doskonałe, wypolerowane ani jakiegoś określonego gatunku, ale powinny być w miarę całe. Zgromadź je podczas odpowiedniego stanu morza (przypływu albo odpływu, w zależności od charakteru zaklęcia).
Stań na wybranym miejscu na plaży, trzymając muszle w ręce (albo w torebce), i przez chwilę przyglądaj się falom. Co siódma albo co dziewiąta fala powinna być większa od pozostałych. Podczas gdy większość ludzi uważa to za przesąd, moje własne obserwacje fal na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych potwierdziły, że fale rzeczywiście pojawiają się w takich seriach.
Tuż po większej fali połóż muszle na świeżo opłukanym piasku i ułóż z nich symbol swojej potrzeby (może być mocno uproszczony). Jeżeli wolisz, możesz ułożyć z muszli nazwę potrzeby (literami).
Musisz się spieszyć, ponieważ należy zdążyć przed większą falą. Po ułożeniu muszli w symbol lub napis cofnij się i poczekaj na powrót większej fali. Jeżeli cofając się, fala zabierze ze sobą muszle, Twoje życzenie zostanie spełnione.

Scott Cunningham - Moc ziemi. Rytuały i zaklęcia w magi naturalnej
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2014, 20:17 {2} przez Isaac.)
16-04-2014, 20:13
Znajdź Posty Reply
gaja Offline
Neofita

Liczba postów: 7
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Magia morza
Bardzo podoba mi się zaklęcie z muszlami. W tym roku będę jeszcze nad morzem więc kto wie.. Uśmiech
07-08-2017, 16:01
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB