Egzamin gimnazjalny
Autor Wiadomość
Kiginokoe
Neofita

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Egzamin gimnazjalny
Wiem, że to głupie, ale nie czuję się jakoś bardzo przygotowana na egzamin, który będę pisać już jutro i mam w związku z tym pytanie. Czy mogłabym zrobić coś, żebym przy "strzelaniu" miała szczęście?
Może jakiś rytuał przynoszący szczęście czy coś..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-22-2014, 08:46 {2} przez Dark Sorcerer of Will.)
04-22-2014, 00:44
HeyMacarena
Widzę Głosy

Liczba postów: 206
Podziękowano 2 razy w 2 postach
RE: Egzamin gimnazjalny
Choć zostanę wyśmiany przez część forum, to polecam Ci kontakt z aniołami. Jakim dokładnie aniołem poszukaj (zawsze trochę inwencji własnej).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-22-2014, 08:46 {2} przez Dark Sorcerer of Will.)
04-22-2014, 00:45
wena
Leniwa Szumowina

Liczba postów: 391
Reputacja: 13
Podziękowania: 64
Podziękowano 72 razy w 32 postach
"Pamiętaj: w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć...." = Napoleon Hill

----------------------------

[Obrazek: tumblr_omilcy7mzi1ue04pxo1_250.gif]
04-22-2014, 01:04
Kiginokoe
Neofita

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Uśmiech
04-22-2014, 01:06
Estel
Wtajemniczony

Liczba postów: 76
Reputacja: 3
Podziękowania: 8
Podziękowano 2 razy w 1 postach
Jak mniej więcej ogarniasz materiał, to raczej nie będzie trudny. Jak pisałem go rok temu to odniosłem wrażenie że trzeba więcej myśleć niż umieć. Tyle ode mnie, na aniołach się nie znam. Oczko
"Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy - cały ocean"
04-22-2014, 08:47
SorrorNesse
runemaster

Liczba postów: 88
Reputacja: 2
Podziękowania: 1
Podziękowano 5 razy w 3 postach
(04-22-2014, 08:48)Dark Sorcerer of Will napisał(a): bogini od nauki, np. Herę.
Co ku**a? Huh Ateny jak już, nie myl dziewczynki. :p
Oh... haven't you learned anything... you must laugh!

http://paratheo-anametamystikhoodoferis.tumblr.com

[Obrazek: tumblr_mcqkf00Gyo1qbsjqno2_250.gif]
04-22-2014, 09:16
Atria
Luperkal

Liczba postów: 272
Reputacja: 7
Podziękowano 74 razy w 36 postach
(04-22-2014, 08:48)Dark Sorcerer of Will napisał(a): Przemagluj ostatnie testy gimnazjalne, poczytaj sobie notatki, zrób ryta do jakieś bogini od nauki, np. Herę. Dodatkowo zaznaczaj B oraz odpowiedzi, które uważasz za poprawne, choć wątpię, aby tam było dużo zamkniętych pytań.
Testy gimnazjalne to głównie pytania zamknięte.

Możesz spróbować pomóc sobie wisiorkiem czy bransoletką użytymi w charakterze wahadełka.
Z jakimi przedmiotami masz największy problem?
- Kiedy stoisz na krawędzi wszystkiego, co znasz i rozumiesz, i masz zrobić krok w ciemność tego, co nieznane, wiara pozwala ci mieć pewność, że stanie się jedna z dwóch rzeczy.
- Jakich, panie? - zapytał Aksymand.
- Albo staniesz na stałym lądzie, albo nauczysz się latać - zaśmiał się Horus i skoczył.
Graham McNeill Fałszywi Bogowie
04-22-2014, 10:45
SorrorNesse
runemaster

Liczba postów: 88
Reputacja: 2
Podziękowano 5 razy w 3 postach
Z tego co pamiętam to łatwo było, nie trzeba nawet nic magiją kombinować bo taki test to zbiór wiedzy z podstawówki. Jakby nie patrzeć całe gimnazjum powtarzacie wcześniejsze zagadnienia dodając trochę skomplikowanych znaczków, tak samo, jak Lavey dodał do ateizmu mhroku. Język Pamiętaj tylko, żeby czytać ze zrozumieniem i analizować dosłownie wszystko, bo lubią się pojawiać kruczki.
Mimo wszystko:
Cytat:Postprzez vertil » 23 cze 2013, o 00:35
Na pewno spora część z nas uczęszcza jeszcze do szkół czy na studia dlatego też postanowiłem podzielić się z wami małym zaklęciem pisanym na kartce.

Potrzebujemy:
długopis - czerwony
igłe
pergamin - czyli kartkę z makulatury (możemy ją zrobić sami np. zdzierając papier z opakowania po mleku), lub stara kartka która ma około 30 lat + (np, kawałek z jakieś książki).

Wszystko wykonujemy we wtorek, lub w pełnie księżyca o północy.
wycinamy pergamin wielkości 3x3 cm (nie większy) po czym piszemy czerwonym długopisem na nim tzw "magiczny kwadrat" literkę pod literką:
TRAPS
RELAP
PALER
SPART

teraz ukuwamy się igłą w środkowego palca lewej ręki LEKKO TAK ŻEBY WYPŁYNĘŁA TYLKO JEDNA KROPLA KRWI!!!
po czym nanosimy ją na napisane zaklęcie. Nosimy cały czas przy sobie (np. w plecaku) uwaga! nie pokazujemy tego nikomu i nie dajemy!
Podczas sprawdzianu czy odpowiedzi bierzemy karteczkę w lewą rączkę i pięknie piszemy sprawdzian Oczko

To dla tych co muszą "odbębnić" coś w świecie kształtów by mieć skutek... Raz dla jaj zrobiłam i zdałam, ale mając test z francuskiego typu telefon-téléphone lub radio-radio niczego innego nie było się spodziewać.
Oh... haven't you learned anything... you must laugh!

http://paratheo-anametamystikhoodoferis.tumblr.com

[Obrazek: tumblr_mcqkf00Gyo1qbsjqno2_250.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-22-2014, 13:07 {2} przez SorrorNesse.)
04-22-2014, 13:04
Atria
Luperkal

Liczba postów: 272
Reputacja: 7
Podziękowano 74 razy w 36 postach
(04-22-2014, 12:13)Kincaid napisał(a): Ja też jutro piszę egzamin gimnazjalny i zamerzam zrobić sobię taką pieczęć Merkurego. Myślę, że nie warto się aż tak przejmować, te testy w więkrzości polegają na logice i jeśli masz jakeś podstawy to bez problemu będziesz znać odpowiedzi. Nawet jak nie będziesz czegoś wiedzieć to najpierw odrzuć te odpowiedzi, które są bez sensu i na pewno nie będą poprawne, a potem możesz strzelać. Podobno najczęściej poprawną odpowiedzią jest B, więc strzelaj w B i przede wszystkim sie nie stresuj, bo to najbardziej zjada podczas egzaminu :D
Nie zawsze jest logiczny i to główny problem. Na wielu egzaminach, szczególnie przy części humanistycznej, trzeba się wstrzelić w klucz. Pamiętam komentarze mojej polonistki przy większości moich wypracowań: Prawdziwe, ale kontrowersyjne, mogą nie uznać.
W tym roczniku liczy się tylko podstawa angielskiego, rozszerzenie ewentualnie biorą pod uwagę przy przydzielaniu do klas. Ścisłe rzeczywiście są logiczne, choć czasem potrafią dać takie pytania, że dłużej się człowiek zastanawia co autor miał na myśli niźli szuka odpowiedzi.
Warto zawsze przeczytać dwa razy każde pytanie: celem twórców testów jest wkopać egzaminowanego (przynajmniej tego nas nauczono na olimpiadach), a wiele odpowiedzi bądź podpowiedzi jest zawartych w treści pytania, tekstach źródłowych, ikono grafikach czy zdjęciach dołączonych do testu. Więc czytanie ze zrozumieniem również procentuje, prawie tak samo jak myślenie logiczne i umiejętność wyciągania wniosków.

Powodzenia wam, nie pomylcie powstania listopadowego ze styczniowym i obejrzyjcie portrety królów, choćby te Matejki. Samo kojarzenie może pomóc.

Z nie magicznych metod: skojarzenia, choćby i głupie, byle by działały. To jeden z najskuteczniejszych sposobów uczenia się. Przy językach: zapamiętywanie słów poprzez melodię, obrazki, powiązanie z czymś.

Co do części humanistycznej: praca końcowa powinna być estetyczna. Niby nie jest to oceniane, ale nieraz egzaminator może przymknąć oko na drobny błąd, jeśli praca jest estetyczna, ciekawa i napisana pięknym, bogatym językiem. Wszelkie odwołania do literatury, nie tylko lektur czy omawianych utworów również są pomocne. Lepiej nie lać wody - egzaminator się połapie i obetnie punkty za treść.

Co jeszcze... na matematyce czy fizyce wzory, wzory, jeszcze raz wzory, umiejętność ich przekształcania, łączenia i wykorzystania, to jest podstawa. Nie wiem co mogą dać na chemii, ale jeśli coś trzeba liczyć warto użyć proporcji, bardzo ułatwiają życie. Przy zadaniach zamkniętych z fizyki czy matematyki wzór jest nieważny przy zapisie - ważny jest sposób i dobry wynik. przy otwartych estetyczny zapis, uwzględnienie wszystkich danych, rozpisanie i oznaczenie ich.

Umiecie liczyć ile lat minęło między wydarzeniami sprzed naszej ery i tymi w naszej erze? To ważne! (data pne+data ne-1). Odejmuje się 1, gdyż nie było roku zerowego. Oś czasu, oś liczbowa, czytanie mapy czy ustalanie wieku i jego połowy również może się pojawić. Poziomice na geografii, wykresy i tabele, umiejętność korzystania z gotowych danych.

Jeśli wykażecie się sprytem, opanujecie stres i postawicie na spostrzegawczość, czytanie ze zrozumieniem oraz logikę nie powinno być źle. Będę pisać to jutro z wami, choć mnie z racji olimpiady ominie część ścisła. Powodzenia!

P.S.
Co do wahadełka w postaci wisiorka czy bransoletki: jeśli ktoś umie obsługiwać wahadełko - pomoże. Przetestowane, potwierdzone. Pytamy czy dana odpowiedź jest poprawna, oczekujemy odpowiedzi tak/nie chyba, że inaczej zaprogramujemy wahadełko.
- Kiedy stoisz na krawędzi wszystkiego, co znasz i rozumiesz, i masz zrobić krok w ciemność tego, co nieznane, wiara pozwala ci mieć pewność, że stanie się jedna z dwóch rzeczy.
- Jakich, panie? - zapytał Aksymand.
- Albo staniesz na stałym lądzie, albo nauczysz się latać - zaśmiał się Horus i skoczył.
Graham McNeill Fałszywi Bogowie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-22-2014, 13:29 {2} przez Atria.)
04-22-2014, 13:10
pati_czek
Starszy użytkownik

Liczba postów: 82
Reputacja: 3
Podziękowano 3 razy w 3 postach
Droga Kiginokoe, możesz poprosić Anioła  Jahiela o pomoc.
Pamiętaj tylko, żeby modląc się o pomoc ( najlepiej własnymi słowami), wyraźnie zaznaczyć, że wyrażasz zgodę na Jego pomoc ( to dlatego, że Anioły nie mogą działać wbrew ludzkiej wolnej woli).

Życzę powodzenia i trzymam mocno kciuki za wszystkich zdających. Uśmiech
"Nasze wątpliwości są zdrajcami i sprawiają, że z powodu lęku przed próbowaniem tracimy naszą wygraną." (Szekspir)
04-22-2014, 14:51

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB