Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiły
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Post: #1
Wiły
Wiła jest żeńską istota słowiańską, nie rzadko utożsamiana z Rusałkami.
Były to jedne z najpiękniejszych istot na ziemi. Miały one jasną karnację, bardzo długie włosy, długie nogi i miały wspaniałe ciało. Rzadko były ubrane, na ogół były całkiem nagie, zauważone okrywały się swoimi włosami. Miały wianek na głowie, nie wiadomo czy Wiły nosiły go ze względu na symbolikę czystości i dziewictwa czy może dlatego bo jak niektórzy Słowianie wierzyli we wianku Wiły są jej moce, a zabrany wianek czyni ją bezbronną - osobiście sadzę, że patrząc na lubieżne zachowanie Wił raczej nie nosiły wianka ze względu na symbolikę, wątpię też aby w nim była ukryta moc Wił ze względu, że same w sobie istoty nie materialne są magiczne a sam wianek był z prawdziwych ziół lub kwiatów. Charakterystyczne były u nich wielkie połyskujące skrzydła ważki.
Skąd się brały? Były to kiedyś młode dziewczęta bądź (rzadziej) młode mężatki, które tragiczne zginęły.
Sprawa czy Wiły należą do istot Duchów Natury czy może demonicznych jest kwestią sporną - osobiście przypisuje je do Duchów Natury, każdy rozgniewany duch jest niebezpieczny i to nie powód do demonizowania. Za to jak każdy Duch Natury Wiły miały obowiązek dbać o nią, tak więc dbały o obszary w okolicy swojego miejsca zamieszkania i sprowadzać pogodę jaką akurat Natura, ludzie czy zwierzęta potrzebowały, tak samo dbały o pobliskie wsie. Gdzie więc mieszkały? Wszędzie gdzie była dzika i nietknięta Natura czyli lasy, góry, pomniejsze wody (jeziora, stawy, rzeki). Wiły miały też nazwy Zagórkinie (Wiły górskie) Obłakinie (Wiły powietrze) i Brodarice (Wiły wodne). Składano im ofiary z kwiatów bądź ciast.
Uwielbiały śpiewać, tańczyć i uwodzić przystojnych młodych chłopaków.
Z młodzieńcami sprawa wyglądała tak, że zwabiały ich tańcem a potem kochały się z nimi, rozpalały rządzę młodzieńców dosłownie do ich szaleństwa, jeśli Wiła zaszła w ciąże dziecko zostało podrzucane kobiecie, która już matka była a dzieci Wiły oczywiście były wyjątkowe i bardzo piękne, zwłaszcza córki były utalentowane, posiadały one umiejętność przepowiadania przyszłości. Wiły bardzo lubiły także się kapać, kiedy to robiły zostawiały swoje skrzydła aby nie zamokły i jeśli młodzieniec je ukradł mógł żądać od Wiły aby ta wyszła za niego. Jeśli zaś chodzi o taniec to była to i ich ulubiona czynność, wykonywana najczęściej podczas Nowiu Księżyca, a jeśli taniec został przerwany rozgniewana Wiła goniła człowieka i strzelała do niego z łuku mierząc w serce.
Czasem pojawiały się pod postacią łabędzia bądź sokoła, również wilka ale to rzadko gdyż sam wilk był ich wrogiem, nie jedna Wiła została przez niego rozszarpana.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
27-04-2014, 19:00
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB