Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marihuana
Autor Wiadomość
~Sorrio Mortiaris
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Marihuana
MARIHUANA

[Obrazek: e377080e09efa27b8745ed39865ad464.jpg]

Ogólnie

Marihuana- są to wysuszone, czasami sfermentowane kwiatostany żeńskiej płci rośliny(męskie zawierają mniej THC, najlepsze do ciastek Język). Zawierają one substancje psychotropowe, oddziałowywując agonistycznie na receptory człowieka, podobnie jak związki organiczne wydzielające się w ludzkim organizmie podczas snu lub relaksu. Za działanie psychotropowe odpowiada głównie THC(tetrahydrokannabinol), organiczna substancja chemiczna nie rozpuszczalna w wodzie.

[Obrazek: marycha.jpg]

Zastosowanie w medycynie

THC hamuje czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego, pozwala na zredukowanie wzrostu guza oraz ogranicza liczbę komórek nowotworowych. Badanie dotyczą głównie glejaka mózgu, raka piersi, raka jelita grubego, raka skóry.

Sativex- z dwóch specjalnie hodowanych odmian marihuany zwanych Cannabis sativa pozyskuje się składniki preparatu farmaceutycznego zwanego Sativex, jest on pierwszym specyfikiem na bazie marihuany zarejestrowanym w Europie , dostępny na receptę w Kanadzie, a w Wielkiej Brytanii używany w "krytycznych" momentach. W Polsce dostępny od grudnia 2012, dla pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane, dla których inne leki były by nieskuteczne.

Marinol, jest pierwszym syntetycznym THC, zaaprobowanym przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, uważam iż warto o tym wspomnieć, gdyż to dzięki marihuanie rozpoczęto badania nad sztuczną wersją THC. Początkowo stosowany był w chemioterapii pacjentów z nowotworem, aktualnie jego działania rozszerzono o leczenie anoreksji w przebiegu AIDS, oraz bada się jego zastosowanie na zespół jelita drażliwego oraz przewlekłe bóle.

Marihuana jako używka

Przeprowadzone jak dotąd badanie wciąż nie są wstanie oddać szkodliwości marihuany, nawet w kwestii skutków długotrwałego jej przyjmowania. Pośród użytkowników jak i zwolenników uważana jest za mniej szkodliwą niż legalne środki szkodliwe(tytoń, alkohol), zostało to również potwierdzone przez Światową Organizacje Zdrowia, która zatwierdziła marihuanę jako "zdrowotnie mniej szkodliwą".

Przeciwnicy marihuany oraz ich badania ukazały ją jednak w trochę innym świetle. Przy przewlekłym stosowaniu pojawiają się objawy zespołu amotywacyjnego: zaburzenia snu,Braki/niechęć do działania, ograniczenie kontaktów z ludźmi, zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi, zaburzenia w przyswajaniu nowych wiadomości, myślenie porozrywane i magiczne, upośledzenie zdolności rozwiązywania problemów i planowania przyszłości, zanik zainteresowań, zaburzenia percepcji czasu, doznań, krytycyzmu, lęk.

[Obrazek: 380px_Rational_scale_to_assess_the_harm_of_drugs.png]

Działanie

W krótkim czasie po przyjęciu, THC oddziałuje na układ nerwowy powodując umiarkowane zaburzenia percepcji, euforię oraz poczucie głębokiego relaksu. Pobudzenie receptorów obecnych w strukturach związanych z kontrolą pobierania pokarmu powoduje zwiększenie łaknienia i motywacji do jedzenia[, wywołując tzw. gastrofazę.

Synestezja- Podczas palenia marihuany może wystąpić zjawisko synestezji. Polega ona na wzajemnym przenikaniu się wrażeń zmysłowych, dźwięk przybiera kształty, kolor zyskuje zapach itd.

Efekty doświadczane po spożyciu marihuany są indywidualne i zależne od ilości, rodzaju oraz jakości surowca, sposobu przyjmowania, a także genów, organizmu czy ogólnej sytuacji. Najczęstsze z nich, to:
-polepszenie nastroju, euforia,
-tymczasowe upośledzenie pamięci krótkotrwałej, pobudzenie wyobraźni,
-"otwarcie zmysłów", wzmocnienie percepcji, wzmożona wrażliwość na bodźce
-osłabienie koncentracji,
-zaburzenia w percepcji czasu,
-zwiększone łaknienie.

Sposoby Przyjmowania

Marihuana najczęściej przyjmowana jest drogą wziewną – poprzez palenie jej suszu w skrętach lub szklanych naczyniach, często z domieszką tytoniu. Wachlarz metod jest jednak rozpięty – od ciasteczek, po nalewkę i tabletki.

Palenie, najczęściej do palenia suszu (kwiatostanu) wykorzystuje się szklane naczynia takie jak np. lufka, bongo lub bletki z których następnie rolowane są jointy.
waporyzator – urządzenie pozwalające odparować THC i inne psychoaktywne składniki bez spalania materii roślinnej, znacznie zmniejszając w ten sposób zawartość szkodliwych substancji przedostających się do organizmu. Waporyzator zazwyczaj wyposażony jest w podgrzewacz elektryczny, pozwalający na precyzyjną regulację temperatury. Jest on dość popularny wśród osób zażywających THC w charakterze lekarstwa. Niewielkie zainteresowanie wśród innych palaczy podyktowane jest wysoką ceną urządzenia.

[Obrazek: 200px_Joint_detail.jpg]

Jedzenie- kannabinole dobrze rozpuszczają się w rozpuszczalnikach organicznych np. alkoholu i tłuszczach, będąc jednocześnie nierozpuszczalnymi w wodzie. Aby potrawa nie sprawiała problemów przy jedzeniu, nie powinna zawierać części roślinnych, które w przypadku konopi są bardzo włókniste. Dlatego też większość potraw z marihuaną oparta jest na tłustym mleku lub maśle, w którym uprzednio gotuje się części rośliny. Oprócz zwykłego mlecznego wywaru przyrządza się również puddingi, czekolady, ciasta, rzadziej zapiekanki, tosty

[Obrazek: images_4.jpg][Obrazek: 200px_Three_space_brownies.jpg]


Religie

Islam- Wyznawców islamu obowiązuje nałożony przez Proroka Mahometa kategoryczny zakaz spożywania alkoholu. Wyparta używka zastąpiona została przez tytoń i marihuanę. W niektórych lokalach na wschodzie do dziś spotkać możemy tubylców używających sziszy(tradycyjną fajką wodną zawierającą tytoń, czasem z domieszką konopi). Spożywanie marihuany cieszy się cichym przyzwoleniem władz, oficjalnie jednak szariat zabrania wszelkiego rodzaju używek, włącznie z tytoniem i marihuaną.
Hinduizm- Według wierzeń hinduskich, Bóg Śiwa miał przynieść marihuanę z Himalajów dla ludzkiego wyzwolenia i rozrywki. W dziele Bhagawadgita, Kryszna stwierdza: "Jestem zielem leczniczym" . W Indiach od tysięcy lat sadhu – mistycy i asceci, oddający cześć Śiwie i jego małżonce, Kali, wykorzystują marihuanę do medytacji. Palenie jest także powszechnym rytuałem w świątyniach poświęconych Hanumanowi.
Ruch Rastafari- Ruch Rastafari włączył marihuanę do swoich obrzędów. "Ganja" jest używana przez rasta w celu ułatwienia członkom ruchu medytacji, podczas której zgłębiać mogą charakter samego siebie jak i otaczającego ich świata. Rasta wskazują także na źródła biblijne (Księga Rodzaju 1:12, 1:29-31, 9:3; Księga Jeremiasza 6:20), które to mają mówić o tym, że Jahwe uczynił całą roślinność (w tym ganję) dla człowieka, aby ten z niej korzystał.


Pozycja władz

[Obrazek: World_cannabis_laws.png]


SADZIĆ, PALIĆ, ZALEGALIZOWAĆ!Źródła:
-wikipedia
-https://www.forum.haszysz.com/
-http://cannabisforum.pl/
23-03-2014, 15:46
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB