Dziwne uczucie podczas medytacji
Autor Wiadomość
Etana
Użytkownik

Liczba postów: 44
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Dziwne uczucie podczas medytacji
Witajcie. 
Dziś podczas medytacji doświadczyłam nieprzyjemnego uczucia. Zdarzało się już wielokrotnie, ale nie powodowało złego samopoczucia.
Trudno to opisać, ale postaram się. Kiedy oddech się ustabilizuje i jestem zrelaksowana, moje oczy pod powiekami jak gdyby zmieniały położenie. Kierują się bardziej wgłąb głowy. Podczas takiego "chowania się" oczu robi się jakby ciemniej. Przy medytacji jest to nieszkodliwe, czuję jedynie delikatny ucisk na czole. Natomiast kiedy tym razem otworzyłam oczy po medytacji poczułam się dużo gorzej. Powieki były bardzo ciężkie, a ucisk na czole jeszcze gorszy. Czułam się trochę tak, jakbym zbyt długo robiła zeza. xD No i derealizacja przez jakiś czas była duża silniejsza, niż zwykle. Schodząc ze schodów myślałam, że upadnę.

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia?
05-01-2014, 21:47
Etana
Użytkownik

RE: Dziwne uczucie podczas medytacji
Zaczęłam od uspokojenia oddechu i skupienia się na nim. Wyobrażałam sobie wdychane powietrze wędrujące po moim ciele, następnie wydychanie całego brudu. Potem wizualizowałam energię pochodzącą z ziemi przepływającą przez wszystkie czakry, zatrzymującą się na dłużej w głowie i powracającą do ziemi.

"Co masz przez to na myśli? Odlatywałaś myślami, czy bardziej się uziemiłaś?"
Wszystko wydawało się być bardzo ciężkie, jakbym dźwigała coś na barkach.

"Czułaś się zmęczona, czy jakby z ADHD (czytaj z nadmiarem energii)?"
Zmęczona, wyczerpana.
05-02-2014, 11:52
Ragoein
Użytkownik

Liczba postów: 20
Reputacja: 0
Podziękowano 3 razy w 2 postach
"Wszystko wydawało się być bardzo ciężkie, jakbym dźwigała coś na barkach." - Była to energia.
Analizując wypowiedź Twoją i osób wtajemniczonych, doszedłem do wniosku, że nie potrzebnie kombinowałaś z pobieraniem energii ziemi. Tak jak to wytłumaczyła Ismena - pobierana energia mogła nie być do końca czysta, więc to mogło by tłumaczyć odczute zmęczenie. Osobiście polecam medytować wyciszając zarówno ciało jak i umysł, pozostając w totalnym bezruchu (Oczywiście wciąż oddychając). A dlaczego? Otóż, jak medytujemy w ten sposób to jakby z automatu, niczym zaprogramowany program komputerowy pobieramy energię z bezpiecznego, zaufanego źródła, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.
05-02-2014, 14:08
Etana
Użytkownik

Szczerze mówiąc nie pomyślałam o trzecim oku. Może dlatego, że zawsze czułam się "zablokowana" przez zaburzenia emocjonalne i derealizację.
Przypomniało mi się, że kiedyś podczas medytacji doświadczyłam czegoś podobnego i po pewnym czasie miałam wrażenie wchodzenia w inną przestrzeń(?). Porównałabym to do wypłynięcia z ciasnej rury wodociągowej na pełne morze. Ale na samym początku się wystraszyłam tego nowego uczucia i otworzyłam oczy. Żałuję, że nie zagłębiłam się dalej. Chociaż z drugiej strony może to byłoby nie najlepszym rozwiązaniem dla początkującego.

Dziękuję Ismeno, zaczerpnięcie złej energii może być jak najbardziej prawdopodobne, ponieważ ten dom ma trudną przeszłość i nigdy nie miał szczęścia do domowników.

Nieogar, cenna wskazówka. Następnym razem jeśli zdecyduję się na pobieranie energii z ziemi, będzie to bardziej zaufane źródło, jak na przykład las.

Dziękuję za odpowiedzi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2014, 14:45 {2} przez Etana.)
05-02-2014, 14:42

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB