Empatia
Autor Wiadomość
Klaiven
Światło w ciemności

Liczba postów: 49
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Zdjęcie  Empatia
Czy można dzięki empatii na takiej samej zasadzie działać co kartami tarota? Jeśli ktoś coś wie na ten temat, to niech napisze tutaj. Można zadawać pytania - pozwalam. Język
Bądź miły. Zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej plan zabójstwa każdej napotkanej osoby...
05-05-2014, 22:24
Klaiven
Światło w ciemności

RE: Empatia
Chodziło mi o to, że jak ktoś jest empatą, to odczuwa ból, albo odczuwa emocje osoby, która jest w pobliżu. I zacząłem się zastanawiać, czy coś takiego też można robić na odległość, dodatkowo "otworzyć książkę" o tej osobie. Dlatego jest porównanie empatii do tarota, bo tarotem też można zobaczyć wiele rzeczy na temat danej osoby...
Bądź miły. Zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej plan zabójstwa każdej napotkanej osoby...
05-06-2014, 16:15
Klaiven
Światło w ciemności

Czemuż to? A jeśli mi się uda, to medal dostanę? Język
05-06-2014, 16:22
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
Można sprawdzić co to spowodowało, ale to bardziej psychometria. Zdarza się aczkolwiek rzadko, że empatia dostaje wizje tego, co było w danym miejscu - ale przyszłości nie przepowie się empatią, bardziej intuicja.

Dark poprawiaj uważniej. Blue
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
05-06-2014, 21:23
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
(05-05-2014, 22:24)Klaiven napisał(a): Czy można dzięki empatii na takiej samej zasadzie działać co kartami tarota? Jeśli ktoś coś wie na ten temat, to niech napisze tutaj. Można zadawać pytania - pozwalam. Język
Wybacz, że dopiero teraz odpisuje, ale nie zauważyłam tego tematu. Myślę, że Tobie się myli empatia z intuicja. Intuicja jest pomocna zawsze i w życiu i we wróżeniu. Natomiast empatia jest zdolnością, która pozwala współodczuwać czyjeś emocje lub czyjś stan. Nie pokaże Ci ona jednak przeszłości ani przyszłości tak jak Tarot czy inne karty. Empatia pomoże zrozumieć, co czuje drugi człowiek w danej sytuacji, może być pomocna psychologicznie. Jednakże nadmiernie rozwinięta bywa mecząca dla empaty.
05-15-2014, 17:09
Olimpia
...

Oprócz, empatia prześwietla charakter ludzki, bo w końcu czyta się nią stan umysłu, a on bardzo o nas świadczy. Silni empaci mają też wizje w bardzo dramatycznym/tragicznym miejscu.
Empatia bardzo pomaga w psychometrii.

A Tarot sam do Cb mówić.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-18-2014, 16:29 {2} przez Dark Sorcerer of Will.)
05-15-2014, 18:53
Klaiven
Światło w ciemności

Ta... Tarot może i sam do mnie mówi, ale za to tracę energię. Wolę już odgadywać znaczenie i nie tracić sił, jakie mam. Więc wg mnie empatia może zastąpić tarota.
05-18-2014, 14:23
Olimpia
...

Empatoa nie. Tarot tak. Empatia, poza tym, to spore przekleństwo. Nie masz pojęcia nawet jakie... A masz pretensje, że tracisz energie? Pfff. Błagam. Czyli Tarot ma Ci wszystko dawać, a Ty od sb nic nie dasz?? To normalne, że przy Tarocie zużywasz energie.
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-18-2014, 16:30 {2} przez Dark Sorcerer of Will.)
05-18-2014, 15:43
Olimpia
...

Ciekawe jest, że tak krótko siedzisz w tym temacie i pouczasz kurę. Uśmiech

W pierwszym wypadku, nie tracisz sił. Tylko wyzwalają się Twoje emocje, tzn. czujesz smutek albo gniew... Gdzie tu spadek energii? Drugi przypadek. Wyczuwasz energie, gdzie tu spadek w wyczuwaniu?

Co do Twojego końcowego wywodu. Daj mi jedna rzecz na świecie, która nie jest z energii.
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-18-2014, 16:31 {2} przez Dark Sorcerer of Will.)
05-18-2014, 15:57
Olimpia
...

Cały czas czujemy, cały czas mamy emocje. Nie trzeba być empatą, żeby energie tracić. xDD Inaczej by ludzie nie potrzebowali snu.

Link się tworzy sam przy kontakcie z dana osoba. <przewraca oczyma>
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-18-2014, 16:32 {2} przez Dark Sorcerer of Will.)
05-18-2014, 16:02

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB