Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
29.09 Święto 3 Archaniołów- Michaela, Gabriela i Rafaela
Autor Wiadomość
~Amber
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
29.09 Święto 3 Archaniołów- Michaela, Gabriela i Rafaela
"ANIOŁY towarzysza nam od początku dziejów. Jeśli tylko tego zapragniemy stają się naszymi przewodnikami na drodze do doskonalenia swojego życia i siebie samych (...) Anioły są istotami ze swej natury rożnymi od ludzi, nalezą do stworzeń, których nie widać i nie słychać ale znani są z potęgi działania. W liturgii Kościół obchodzi właśnie dziś 29 września Święto trzech Archaniołów- Michaela, Gabriela i Rafaela, którzy odegrali w historii zbawienia ważną role.

Archanioł MICHAŁ. "Imię Michael oznacza "Któż jak Bóg?" Uważany jest on za anioła sprawiedliwości, odwagi, woli, potęgi i zapału do działania. Według tradycji chrześcijańskiej jest aniołem najwyższym rangą oraz osobistym doradca i pomocnikiem Boga. Jest anielskim Księciem, wymienianym z imienia zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie i znanym również w tradycjach pozachrześcijańskich, w trzech wielkich religiach- judaizmie, chrześcijaństwie i islamie- zajmuje miejsce opiekuna wiernych. Chaldejczycy przyznawali mu niemal boska moc, Egipcjanie uczynili go patronem Nilu, Celtowie czcili go na długo przed chrystianizacja. Michał dzierży miecz prawdy i stoi na czele całej braci anielskiej. W Apokalipsie Barucha czytamy, że Michał przechowywał klucz do Niebios, dlatego bez Jego zgody nikt nie mógł przekroczyć wrót niebiańskich. Często jest on przedstawiany jako postawny, silny, młody mężczyzna, którego atrybutem jest miecz służący do walki z demonami. Michał stłumił bunt Szatana i wypędził go z Niebios. Wskazuje on człowiekowi drogę powrotną do duchowego królestwa. Wspierając się mocą woli Bożej, archanioł Michał dąży do tego aby człowiek odnowił swoje połączenie z tym królestwem.

Archanioł GABRIEL. Imię Gabriel oznacza "Moc/Siłę twórcza Boga." Często jest przedstawiany jako świetlista postać nadzwyczajnej wielkości w białej lub lekko niebieskawej szacie, z białymi liliami- symbolem pożegnania z tym co stare i Nowego Początku, czystości. Gabriel jest archaniołem Narodzenia i wcielenia, jednak również wszechobejmującej wiedzy i modlitwy. Przybywa aby objawiać na Ziemi przesłania od Boga... Zwiastował Maryi narodzenie Jezusa, powiadomił pasterzy o narodzeniu Bożego Syna. Objawił się Zachariaszowi, ojcu Jana Chrzciciela i zwiastował mu narodziny syna. Podyktował również Mahometowi Koran, Księgę Objawienia.

Archanioł RAFAEL. Imię Rafał oznacza "Bóg uzdrowił, uzdrowienie Boże." Jego zadanie polega na wtajemniczeniu człowieka w boską sztukę leczenia i wiedzę medyczna. Jego działanie zostało opisane w Biblii w Księdze Tobita. Tobit był ślepym starcem. Pewnego razu polecił swojemu synowi Tobiaszowi aby przyniósł zdeponowaną przez niego w odległym mieście sakiewkę srebrnych monet. Poradził mu wziąć ze sobą jakiegoś towarzysza, gdyż droga była długa i uciążliwa. Tobiasz napotkał archanioła Rafała, który przyszedł mu z pomocą pod postacią zwykłego, śmiertelnego mężczyzny i początkowo nie zdradził mu swej anielskiej natury. Podczas drogi uczył Tobiasza sztuki leczenia. Pokazał mu metody przepędzania demonów z ludzkiego ciała. Mając taką wiedzę Tobiasz uwolnił od demona kobietę imieniem Sara i wyleczył swego ojca ze ślepoty, wykorzystując do tego rybie wnętrzności. Wg przekazów żydowskich, Rafał był również tym, który wręczył Noa (oprawiona w szmaragd księgę) zawierająca wszelką wiedzę z zakresu astronomii, medycyny (sztuki leczenia) oraz przepędzania sil mroku. Ludzie wyobrażają sobie archanioła Rafała jako postać przyjacielska i towarzyska o wesołym usposobieniu. Bywa przedstawiany jako anioł w zielonej szacie ze szmaragdowo-zieloną księgą w dłoni, laska Esculapa i ryba u swoich stop." Archanioły i Anioły pełnią szczególną rolę w naszym życiu. Mimo, iż nie zdajemy sobie sprawy z ich stałej obecności to oni wciąż czuwają nad nami... w momencie narodzin, ważnych wydarzeń, codziennym życiu oraz w momencie śmierci. Ci niewidzialni Przyjaciele istnieją po to, by wspierać i chronić ludzi w ich ziemskiej wędrowce.

Już z niebawem, bo 2 października będzie obchodzone Święto Aniołów Stróżów. Każdy kto przychodzi na ten świat dostaje swojego osobistego Anioła Stróża, który jest jego najwierniejszym przyjacielem. Pamiętajmy więc o tych skrzydlatych fascynujących i bardzo magicznych Istotach. Uśmiech

Źródło- "Świetlista Siła Aniołów" Jeanne Ruland [Obrazek: anioly.jpg]
Trzy Archanioły na obrazach:
Archanioł Michael [Obrazek: sw_michal_archaniol.jpg]
Archanioł Gabriel [Obrazek: stgabriel.jpg]
Archanioł Rafael. [Obrazek: Sw._Rafal_Archaniol.jpg]
29-09-2012, 20:29
Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Podziękowano 189 razy w 330 postach
Post: #2
RE: 29.09 Święto 3 Archaniołów- Michaela, Gabriela i Rafaela
Na pierwszym zdjęciu jest Haniel (mój ulubiony anioł a właściwie anielica).
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
05-10-2012, 11:46
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB