Krew
Autor Wiadomość
Vysogota Offline
Użytkownik

Liczba postów: 15
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Zdjęcie  Krew
Zastanawiam się jak działa oddawanie krwi (krwiodawstwo)  na ilość energi w organizmie? Ponoć krew jest nośnikiem energia więc powinno to bardzo obniżać jej poziom przy oddawaniu krwi? Z góry dzięki za odpowiedzi. Język
05-13-2014, 15:47
Kangur Offline
Kangur

Liczba postów: 129
Reputacja: 8
Podziękowania: 60
Podziękowano 25 razy w 16 postach
RE: Krew
Myślę, że nie chodzi tu o żadną energię. Jakiś czas temu odbywała się na forum dyskusja dotycząca mieszaniu się dusz, tworzeniu nowych oraz co za tym idzie zmianie charakteru, a to wszystko dzięki przyjęciu cudzej krwi.
05-13-2014, 15:50
Poisoned Offline
exposer entrepreneur

Liczba postów: 122
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Tak jak kolega wyżej myślę, że z energią w znaczeniu o które Ci chodzi, oddawanie krwi nie ma wiele wspólnego. Chodzi raczej o energię w znaczeniu sił organizmu, jeśli odda się dużą ilość krwi, to wiadomo, że organizm musi sobie nadrobić stracone płyny, witaminy, krwinki itp. Jak organizm jest osłabiony (w sensie fizycznym) to i my wolniej myślimy, jesteśmy ospali i gorzej nam będą szły działania magiczne, przynajmniej mi się tak wydaje. Faktem też jest, że przejmowanie cech charakteru dawcy jest prawdopodobne, szczególnie przy przekazywaniu narządów wewnętrznych, takich jak serce.
--------------------------------------------
– A tak właściwie, co oznacza treść tego egzorcyzmu?
– Idź stąd i wychędoż się sam.
~Wiedźmin

http://www.youtube.com/watch?v=cHgIQYvv9kk 
-Is school fun Satan? 
- No. Uśmiech 

-I thought wishes should always come true.
- Nope, they're just like prayers.
05-13-2014, 15:58
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 346
Reputacja: 22
Podziękowania: 114
Podziękowano 198 razy w 66 postach
Krew jest nośnikiem energii życiowej, a nie zwykłej (nie do końca zawiera się właśnie tam, można powiedzieć, że krew jest jednym z odcinków w obiegu tej energii).
Więc, tak chwilowo obniży się ilość energii życiowej, która jednak po jakimś czasie się odnowi. Trwa to trochę dłużej niż  odnowa normalnej energii.

Co do zmiany charakteru poprzez transfuzje krwi... Energia życiowa nie ma w sobie zapisanych cech charakteru, tak jak może mieć zapisana normalna energia, więc nie wiem jak miałoby się to stać.
05-13-2014, 16:07
Vysogota Offline
Użytkownik

Liczba postów: 15
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Ale energia wróci do takiego samego poziomu jak przed oddaniem krwi?
(bo oddaje krew i zastawiam się czy to ma wpływ na ilość energii)
05-13-2014, 16:21
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 346
Reputacja: 22
Podziękowania: 114
Podziękowano 198 razy w 66 postach
Tak, wróci.
05-13-2014, 16:22
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
(05-13-2014, 15:47)Vysogota napisał(a): Zastanawiam się jak działa oddawanie krwi (krwiodawstwo)  na ilość energi w organizmie? Ponoć krew jest nośnikiem energia więc powinno to bardzo obniżać jej poziom przy oddawaniu krwi? Z góry dzięki za odpowiedzi. Język
Akurat mogę Ci na to pytanie odpowiedzieć, bo znam osoby, które od wielu lat są "honorowymi krwiodawcami". Wedle tego co mówią, to organizm się tak przyzwyczaja, że po jakimś czasie regularnego oddawania ilość krwi regeneruje się bardzo szybko, więc energia też. Oczywiście towarzyszy temu specjalna dieta, bogatsza w niektóre składniki. Ale dzieje się to bez szkody dla dawcy. Odnośnie pytania Finneusa- człowiek w przeważającej ilości fizycznie składa się z wody. A skoro wodę można "ładować" i "programować" jej cząstki energetycznie tzn, że krew też (zawiera 90% wody). Kwestia bioenergoterapii.
05-13-2014, 19:47
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,022
Reputacja: 86
Podziękowania: 904
Podziękowano 1251 razy w 612 postach
Kotek. Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu dawano kilka tabliczek czekolady, bo po oddaniu krwi faktycznie jest człowiek osłabiony. Zdarzają się też omdlenia. Nie pamiętam już jak ta czekolada miała pomoc... musisz poszukać na stronach czy forach lekarskich.

Energia się szybko odnawia. Ale jak szybko to zależy od człowieka.. ponoć.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
05-13-2014, 21:58
Saruman Offline
D.R.U.P.

Liczba postów: 94
Reputacja: 4
Podziękowania: 22
Podziękowano 27 razy w 13 postach
Z tego co wyczytałem w kilku mądrych księgach szczególnie z zakresu wiedzy tajemnej wampirów to krew jest raczej głównym nośnikiem emocji. Przytoczę cytat:

"Krew nie posiada mocy. Moc nadaje jej kreator który zawiera w materii fizycznej zapis informacji oddiałujących na duszę (wizualizacja dzielenia się "duchem ciała"). Może zawierać emocję i pamięć."

Ale i nie wyklucza się jej jako nośnika energii z czego zapewne niektórzy z nas korzystają w postaci Magii Krwii.
Równość, Prawość, Doskonałość.

"Urazy do was nie żywię. Ale na pal was ponabijam"- Jeremi Wiśniowiecki
05-16-2014, 20:44

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB