Kabała - Judaizm
Autor Wiadomość
Morphling Offline
Użytkownik

Liczba postów: 15
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Kabała - Judaizm
Witam z pochodzenia jestem żydem czyli identyfikuje się z kabałą, jedyne co mi wiadome o kabale jest to, że to nauka o demonach, czy jako żyd mam przychylność demonów? Ostatnio pytałem się o ciągle widzenie liczb 666, pytanie do wtajemniczonych w jaki sposób mogę porozmawiać z demonami lub demonem w konkretnej sprawie i czy taka rozmowa jest prowadzona tylko w umyśle czy mogę go przywołać i porozmawiać jak z człowiekiem? Jakie ryty zabezpieczające, jak się zachowywać podczas rozmowy, żeby nie urazić demona oraz, który z demonów był demonem obfitości oraz demonem klęsk, porażek, zła? Czy mogę takiego demona poprosić aby komuś zaszkodził? Czy mogę takiego demona poprosić np. aby sprowadził na mnie bogactwo? Czy muszę mu złożyć ofiarę? Czy będzie czegoś oczekiwał w zamian? 

Btw, wg tego obrazka mam korzenie greckie. Czy to się nie gryzie z żydami? 

[Obrazek: 6922429_700b_v1.jpg]
Proszę, pisz staranniej... Polskie znaki masz. Oczko ~Doce.
05-14-2014, 12:56
Znajdź Posty Reply
Gywher Niedostępny
Wtajemniczony

Liczba postów: 125
Reputacja: 7
Podziękowania: 41
Podziękowano 38 razy w 17 postach
RE: Kabała - Judaizm
Odpowiem na dwa z Twoich pytań, na podstawie własnych przemyśleń.
Przy okazji liczę na głosy sprzeciwu, będzie dobrze zweryfikować to i owo.

Przede wszystkim...
Morphling napisał(a):jest to ze to nauka o demonach

Kabała nie jest nauką o demonach. W każdym razie nie stricte o demonach.
Magia, uznawana przez niektóre kręgi za Najwyższą, zwaną Teurgią posługuje się Kabałą. W krótkim schemacie polega to na urzeczywistnieniu woli Maga za pomocą Słowa. Tym w gruncie rzeczy jest Kabała. Jest wiedzą o Słowie. Jest Magią Słowa. Zajmuje się Słowem, z tym, że warto zaznaczyć, że nie chodzi o słowa w ujęciu intelektualnym, a o uniwersalną(kosmiczną) ich naturę.
Gdybyś szukał rzetelnych źródeł to "Klucz do Kabały" - Franz Bardon. Polecam i zalecam.

Morphling napisał(a):wg tego obrazka mam korzenie greckie, Czy to sie nie gryzie z żydami?

Wręcz przeciwnie. Wystarczy wspomnieć chociażby o Apoloniuszu z Tiany. Również o tym, że bardzo poważnym ugrupowaniem hermetyków byli właśnie helleniści.
05-14-2014, 14:12
Znajdź Posty Reply
Morphling Offline
Użytkownik

Okey, w jaki sposob moge sie porozumiec z moimi przodkami?
05-14-2014, 15:04
Znajdź Posty Reply
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Liczba postów: 206
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Według forum nie jestem wtajemniczony, więc wypowiadać się nie będę, ale obrazek, który tam jest wyklucza możliwość pochodzenia z grup niewymienionych tam. Obrzek przewija się przez strony pokroju kwejk... Próba znalezienia go w internecie kończy się na najstarszym wpisem z nim na forum amerykańskim pokroju kwejka. Sam teraz pomyśl nad jego relanością.

Dobrze Szanowni Moderatorzy, jako że uważacie lepiej ode mnie proszszsz. Niedawno ktoś zaczął trollować mnie i pisać jakieś "pseudo-prowo" tematy. Moglibyście proszę sprawę tę przejrzeć?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-14-2014, 20:46 {2} przez HeyMacarena.)
05-14-2014, 15:28
Znajdź Posty Reply
Morphling Offline
Użytkownik

Z kabałą się nie identyfikuje, tylko moi przodkowie mogli się identyfikować, a do tego co napisałeś dalej:

"Btw WG TEGO obrazka mam korzenie greckie, Czy to sie nie gryzie z żydami?"

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytania? Uśmiech
05-14-2014, 16:19
Znajdź Posty Reply
Tetram Offline
Szukający

Liczba postów: 74
Reputacja: 3
Podziękowania: -1
Kabała - nauka o demonach - Bzdura. Jestem Żydem (Pisz z dużej, sam się obrażasz, brawo!) - identyfikuje się z Kabałą... co to za bzdura? Żyd nie równa się Kabała, jak w aktualnych czasach Kabała nie równa się Żyd.
No i ten obrazek... zmierzcie sobie czegoś innego długość. To się zidentyfikujecie.
Polecam przeczytać chociaż wstęp do Kabały, znajdujący się w "Magija Współczesna". A potem dyskutować. A co do samego autora... ogarnij się. Na ten moment, wykazałeś się totalną niewiedzą, a nawet ignorancją. Czy może i g****, bo nie wiesz kim jesteś, albo nie rozumiesz tego. Ewentualnie oszukujesz się całe życie. Uśmiech
05-15-2014, 02:34
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Czy ten temat i pytania to jakiś kiepski żart? Morphling ogarnij się, bo zachowujesz się niepoważnie. Masz 19 lat, czas dorosnąć. Jak Cię interesuje kultura twoich przodków, to pytaj rodziny i sięgnij do źródeł dobrej literatury, nawiąż kontakt z Rabinem, na pewno pomoże Ci zrozumieć wiele kwestii. Ps. Zaczynanie od demonów nie jest najlepszym pomysłem.
05-15-2014, 11:33
Reply
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Liczba postów: 206
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Morphling jest żydem i wierzy w trójcę świętą(podczas naszej rozmowy na pw napisał to). Już w tym momencie udowodniłem śmieszność tego co robi.
05-15-2014, 15:34
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB