Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka słow o Konwersacji Świętego Anioła Stróża
Autor Wiadomość
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 17
Podziękowano 291 razy w 94 postach
Kilka słow o Konwersacji Świętego Anioła Stróża
Wrzucam pytanie xao i moją odpowiedź, bo może kogoś to obchodzi.

xao napisał(a):Mam jeszcze pytanie co do wiedzy i konwersacji świętego anioła stróża:
zastanawiam się, czy jest to dosłownie stan w którym komunikujemy się z naszym opiekunem/aniołem stróżem, czy to raczej jakaś metafora? Jeśli tak i chodzi tylko o to, to przecież nie jest to nic nadzwyczajnego. Można to osiągnąć o wiele szybciej niż w rok, czy nawet pół roku. Kiedyś czytałem, że chodzi nie tylko o komunikacje, ale o zjednoczenie się z nim i to wygląda o wiele poważniej, niż sama komunikacja.
Nie wiem jak do tego podchodzić, bo z własnych doświadczeń wiem, że komunikacja z opiekunem może nastąpić znacznie szybciej. Pamiętam moje początki, nauczyłem się z nim rozmawiać, a na pewno nie można było powiedzieć, że byłem na poziomie 5=6 (chodzi tu o stopnie określane przeze mnie w tym wątku). Stąd moja niepewność co do fenomenu "zabiegu" konwersacji anioła.

Wiedza i Konwersacja Świętego Anioła Stróża, tak jak napisałem wcześniej, jest niemożliwa do pomylenia z żadnym innym doświadczeniem. Nie jest to zwyczajna komunikacja. Nie jest to ani kontakt telepatyczny (choć on również występuje), ani spotkanie twarzą w twarz. Różni się to znacznie od tego, co można określić jako komunikację z opiekunem, która z resztą u wielu "magów" do bardzo wątpliwych należy. Doświadczenie Konwersacji jest to stan, w którym Twoja świadomość, na bardzo bliskim fizycznemu poziomie, odczuwa bezgraniczną miłość i akceptację od istoty, która jest "ponad Tobą", lecz w istocie dowiadujesz się jednocześnie, że jesteście tym samym Bytem. Jest to jednorazowe doświadczenie, które wywołuje takie zmiany, jak gdyby całe dotychczasowe życie było tylko snem, w którym nie zdawałeś sobie sprawy z żadnej logiki wydarzeń. Na co dzień Święty Anioł Stróż jest naszym wewnętrznym głosem intuicji, więc w momentach wyciszenia można telepatycznie słyszeć jego "dobre rady". W momencie Konwersacji głos ten jest tak wyraźny, jak nigdy wcześniej i nigdy później. W tym momencie głos ten służy Ci do poznania własnego celu. W jednej chwili jesteś w stanie spostrzec przyczyny wszystkich wydarzeń w Twoim życiu. "Widzisz" wtedy każde ze swoich poprzednich wcieleń (lecz w ograniczeniu do tego, co jest Ci potrzebne w realizacji celu - nie możesz dowiedzieć się absolutnie wszystkiego), których działania mają skutki w Twoim obecnym życiu.

Czytaj dalej...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-28-2014, 16:26 {2} przez Oth.)
06-02-2014, 21:26
Karin Offline
Neofita

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Kilka słow o Konwersacji Świętego Anioła Stróża
A ja mam pytanie tego typu... W innym temacie na forum pezeczyralam, że dziewczyna chciala nawiązać kontakt ze swoim aniołem stróżem, a po jakimś czasie okazało się, że to jest jakiś inny byt? Skąd mogę mieć pewność, że przywołując danego anioła nie przyciagne do siebie czegoś innego? Czegoś co może pod pozorem pomocy mi zaszkodzić...
10-07-2017, 15:20
Goutek Offline
Leniwiec Forumowy

Liczba postów: 105
Reputacja: 4
Podziękowania: 65
Podziękowano 35 razy w 22 postach
(10-07-2017, 15:20)Karin napisał(a): A ja mam pytanie tego typu... W innym temacie na forum pezeczyralam, że dziewczyna chciala nawiązać kontakt ze swoim aniołem stróżem, a po jakimś czasie okazało się, że to jest jakiś inny byt? Skąd mogę mieć pewność, że przywołując danego anioła nie przyciagne do siebie czegoś innego? Czegoś co może pod pozorem pomocy mi zaszkodzić...
Podczas tego doświadczenia nie przywołujesz żadnego anioła tylko "poznajesz" swoją duchową cząstkę. A podczas ewokacji nie możesz przywołać nic innego jeśli odpowiednio ją przeprowadzisz.
Kto chce poruszyć świat, niech najpierw poruszy siebie.
10-09-2017, 18:15
Cyjanek987 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 126
Reputacja: 17
Podziękowania: 152
Podziękowano 142 razy w 64 postach
Anioł Stróż to byt zewnętrzny wytworzony poprzez wykonanie przez daną osobę micwa i ta koncepcja jest w pełni kabalistyczna. Nie każdy ma takiego opiekuna, więc nie każdy może go przyzwać. Czym innym jest zaś Święty Anioł Stróż. Termin ten jest zapożyczony ze "Świętej Księgi Magii Maga Abramelina" (możliwe, że pokręciłem tytuł) i odnosi się on do Wyższej Jaźni. Wyższa Jaźń to prawdziwa Ty, która jest przez wszystkie wcielenia jakie doświadczysz. Tamta Ty jest świadoma pewnych rzeczy, bowiem z definicji jest po przekroczeniu Otchłani. Wiedza i Konwersacja nie jest ewokacją, tylko specyficznym intymnym kontaktem z HGA, który możesz przeżyć jedynie raz podczas inkarnacji. Jeśli chcesz go ewokować - nie ma problemu, dokona się wtedy połowiczna projekcja Twojego umysłu, bowiem natura HGA jest skomplikowana i trudna do wytłumaczenia bez rozjaśnień innych kwestii. Jeśli zaś przyzywasz Anioła Stróża, to musisz mieć świadomość, że może się pojawić inny byt. Z tej właśnie racji wskazana zamiast zwykłego przyzwania ewokacja - forma praktyki magicznej, która wykonana zgodnie ze wszystkimi zasadami nie pozwoli się pojawić innemu bytowi.
"Jeśli chcesz upiec szarlotkę, najpierw musisz stworzyć wszechświat" Carl Sagan
10-10-2017, 18:20

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB