Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gorzka prawda o OOBE?-pytania
Autor Wiadomość
Gość Offline
Użytkownik

Liczba postów: 10
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Gorzka prawda o OOBE?-pytania
To znalazłam w internecie o OOBE czy to prawda, że można mieć po tym problemy psychiczne itp? Związanych z praktykowaniem OOBE (eksterioryzacji). Wyjścia z ciała doświadczył Robert Monroe - podróżnik astralny i medium najbardziej znany dziś badacz i popularyzator eksterioryzacji. Monroe spotykał podczas "wyjść z ciała" istoty duchowe nazywające się przewodnikami (duża część osób praktykujących OOBE doświadcza spotkań z tzw. przewodnikiem - przykładem jest mój znajomy który przez pewien okres czasu z powodu nieświadomości i braku rzetelnej informacji brał udział w tym niebezpiecznym doświadczeniu).

Wiele osób nazywa przewodników "duchami opiekuńczymi", opisują pierwsze spotkanie jako przyjazne i spokojne. Jest to oczywista "gra" bytu astralnego aby wciągnąć praktykującego w te "zabawę" bardzo głęboko, zabawę która prowadzi do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. Prędzej czy później przewodnik musi zdjąć maskę i ujawnić swoje prawdziwe oblicze. Egzorcyści wprost mówią, że są to złe duchy podające się za "aniołów światłości" (typowe dla szatana) które tylko czekają aby człowiek otworzył dla nich swoją sferę duchową. A czyni to właśnie poprzez technikę OOBE (również LD) techniki te są technikami okultystycznymi, pociągające ze sobą ciężkie konsekwencje o czym powiem później. Robert Monroe o którym wspomniałem na początku tego punktu opisywał te byty używając określeń:przewodnicy, dręczyciele, okrutne i dokuczliwe stwory, demony i diabły, pomocnicy którzy rzadko bywają przyjacielscy. Monroe zaleca wielką ostrożność podczas stosowania praktyk służących do opuszczenia ciała, gdyż mogą być one "niebezpieczne albo i też zagrażające życiu". Mogą doprowadzić do urazu psychicznego lub załamania nerwowego i zamknięcia w zakładzie umysłowo chorych. Swoje własne doznania określa jako przerażające, straszliwe, sprawiające wrażenie halucynacji, niejednokrotnie wyczerpujące emocjonalnie. Trudno tutaj polemizować z osobą która jak mało kto jest tak doświadczona w dziedzinie eksterioryzacji. Monroe zajmował się OOBE na długo zanim zostało ono spopularyzowane przez środki masowego przekazu. 

Zjawisko eksterioryzacji jest na tyle otwarte, że należy mówić o doświadczeniach spirytystycznych i demonicznych - przed którymi ostrzega duchowość chrześcijańska. Pojawia się wiele opinii mówiących o tym, że ciało człowieka który bierze udział w OOBE może zostać zajęte przez inną duszę. Osobiście jestem daleki od tego typu opinii ponieważ nie są one potwierdzone przez znawców tematu oraz są sprzeczne z nauką Kościoła (sobory z Lyonu i Florencji mówią o tym, że dusza człowieka po śmierci trafia od razu do nieba, piekła lub czyśćca - po sądzie szczegółowym). Możliwe, że osoby opisujące to zjawisko mylą je z ingerencjami demonicznymi które mogą przybierać formę opętania.

Przytoczę teraz jeden z listów który otrzymała pewna redakcja zajmująca się tym problemem:

"Przez treningi OOBE zacząłem się inaczej zachowywać i odczuwać np. podczas zasypiania czułem jakby ktoś siedział koło mnie, wyczuwałem także jego dotyk. Parę razy zdarzyło mi się, że podczas zasypiania słyszałem, jak ktoś do mnie mówi bezpłciowym głosem. Czuję, że zacząłem się zmieniać, nie wiem co się ze mną dzieje, czuję jakieś zło, które chce mnie zagarnąć."

Gdy chodzi o byty duchowe fani eksterioryzacji stosują skrajny redukcjonizm. Przyjmują oni fakt istnienia przewodnika który jeśli tylko zostanie przywołany jest w stanie im wszystko wytłumaczyć i wyjaśnić, natomiast gdy pojawia się problem ataków złych duchów, demonów zwykli sprowadzać te kwestie do wybryków podświadomości oraz nagromadzenia złych emocji które miały miejsce w szkole, pracy czy na spacerze z psem. Wiele osób próbuje także takie świadectwa ośmieszyć, a to nie rozwiązuje problemu. Całkowicie odrzucona jest możliwość spotkania prawdziwego bytu który może mieć wobec człowieka złe zamiary.

Podsumowując ten punkt warto jeszcze raz przypomnieć o słowach Roberta Monroe który ostrzega przed konsekwencjami dla naszej psychiki. Wielu innych ekspertów mówi o osobach które odczuwają, a nawet widzą coś czego nie można zobaczyć, zaczynają odbierać niewidzialny świat złych duchów a to doprowadza ich psychikę do totalnej ruiny. Halucynacje, dziwne zachowania praktykantów tych technik powodują, że trafiają oni do szpitali psychiatrycznych. Niestety tam gdzie chodzi o dręczenie demoniczne nie pomogą leki i leczenie psychiatryczne. Dodam, że wywoływanie OOBE (oraz LD) wywołuje po pewnym czasie u praktykanta paraliże senne - które są bardzo przerażające i nieprzyjemne - więcej powiem przy podsumowaniu.

Z góry dzięki za odpowiedzi. :D
[Obrazek: k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,57_Ve_orig.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2014, 17:36 {2} przez Lossen.)
09-06-2014, 18:06
Znajdź Posty Reply
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Liczba postów: 204
Podziękowano 7 razy w 4 postach
RE: Gorzka prawda o OOBE?-pytania
Ja mam problemy psychiczne przez życie, a jakoś nie zniechęcam reszty do niego.
09-06-2014, 18:13
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Iluminox , Evander
Gość Offline
Użytkownik

Liczba postów: 10
Podziękowano 0 razy w 0 postach
(09-06-2014, 18:13)HeyMacarena napisał(a): Ja mam problemy psychiczne przez życie, a jakoś nie zniechęcam reszty do niego.
Czyli jednak można mieć te problemy psychiczne... A te demony, że będzie się czuć ich obecność bla bla, i że będzie się prześladowanym itp. :D To prawda? Jak myślisz? Nieśmiały
[Obrazek: k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,57_Ve_orig.gif]
09-06-2014, 18:16
Znajdź Posty Reply
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Nie. No chyba, że zaczniesz je wołać czy coś. Demony raczej nie interesują się ludźmi tak btw. Niektórzy boją się cycków(homo) więc i nawet od tego można mieć problemy psychiczne. Język
09-06-2014, 18:20
Znajdź Posty Reply
~Centurion
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Z OOBE jak z świadomym śnieniem, możesz się uzależnić przez wizje własnego świata, i inny sposób postrzegania emocji, zapomnieć iż "rzeczywisty" świat jest najważniejszy, odciąc się itd. To takie najbardziej powierzchowne wewnętrzne problemy.

Dlatego ważnym jest by praktykować, rozsądnie, nie traktować tego jako coś ważnego, ucieczkę od świata.
19-06-2014, 13:51
Reply
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Centurion aż mi się incepcja przypomniała :D.
19-06-2014, 14:08
Znajdź Posty Reply
Feras Offline
aka. Laominos

Liczba postów: 154
Podziękowania: 9
Podziękowano 22 razy w 10 postach
Moim zdaniem artykuł to nic więcej niż chrześcijańska propaganda mająca na celu zniechęcić innych do przede wszystkim spojrzenia na okultyzm z innej perspektywy, niż tą którą narzuca KK.

Jednak wszystko może nas zranić jeżeli nie znamy umiaru.
disregard GF, acquire gangas
[Obrazek: zyzz_bdy_loupu-d5ituzq.png~c200]
19-06-2014, 17:15
Znajdź Posty Reply
~Centurion
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Macarena popraktykuj świadome śnienie, poczytaj trochę opinii niektórych użytkowników, incepcja również pięknie pokazuje co się dzieje z człowiekiem, kiedy się zgubi w własnym umyśle. Umysł>ciało.

A wciąż nie udowodniono różnicy między światem astralnym a OOBE, po za tym że OOBE to ty sam, a astral to ludzka jaźń.
19-06-2014, 17:17
Reply
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Centurion to nie była ironia... Praktykuję i wiem, że incepcja genialnie pokazała jak człowiek potrafi się zagubić w "raju". Sam nie raz myślałem żeby zostać tam i pierdolić świat. Ale jeszcze by za takim pesymistycznym cynikiem jak ja płakali Język.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2014, 12:45 {2} przez HeyMacarena.)
20-06-2014, 12:45
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy
*

Liczba postów: 842
Reputacja: 64
Podziękowania: 138
Podziękowano 647 razy w 161 postach
Amorte,

Monroe był w ogóle podejrzany politycznie.
W trakcie swoich doświadczeń w OOBE i później z projekcją astralną (Locale 2) strasznie popłynął i widać, że naprawdę siadło mu to na psychikę.

Fajnie byłoby móc stworzyć grupy astralnych podróżników i pozwiedzać nieco te odmienne plany astralne wymieniając się notatkami w celu wzajemnej weryfikacji. Inaczej, jak ktoś nie ma mocnej psychiki i nie jest przygotowany na całkowicie surrealistyczne doznania z pogranicza horrorów Lovecrafta.

Na pewno warto jest się tym zainteresować i ćwiczyć, ale po prostu trzeba się spodziewać niespodziewanego.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
21-06-2014, 00:41
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB