Praca z "bogami" Greckimi
Autor Wiadomość
~Viktor
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Praca z "bogami" Greckimi
Witam, mam pewną sprawę do załatwienia i tak sobie myślę, że w tej kwestii może pomóc mi grecka bogini Demeter.
Tylko problem w tym, że nigdy nie pracowałem z Panteonem Olimpijskim... Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia z nim?
Wiecie może jak ją przyzwać?
Co lubi?
Może jakieś inwokacje?
Ogólnie - jak nawiązać współprace z tym bóstwem?
Z góry dziękuję za pomoc. ^_^
21-06-2014, 12:26
Reply
pati_czek Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 83
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 3 razy w 3 postach
RE: Praca z "bogami" Greckimi
Nie wiem, czy moja odpowiedz, w czymkolwiek będzie Tobie pomocna... W każdym razie, kiedyś miałam sprawę do Zeusa. Wtedy nie zajmowałam się magią, jednakże całe życie zdawałam się na intuicję - zawsze dobrze na tym wychodząc - tamtym razem było tak samo. Poszukałam w mitologii wizerunek Zeusa, wyobraziłam go sobie i wyrażając, najlepiej jak umiałam szacunek (o Ty wielki, mocny itd.) wyłożyłam o co chodzi. Wyobraziła sobie też, że daję mu kwiaty, dziękując za pomyślność. Po dwóch dnia spełniło się to, o co prosiłam. Uśmiech Jak widać, wielkiej filozofii w tym nie było. Oczko
"Nasze wątpliwości są zdrajcami i sprawiają, że z powodu lęku przed próbowaniem tracimy naszą wygraną." (Szekspir)
27-06-2014, 15:57
Znajdź Posty Reply
~Viktor
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Dzięki wszystkim. Wszystko juz wiemOczko
27-06-2014, 16:49
Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
A ja miałam kłopoty. Pewien mocny byt mnie zaatakował. Drugi raz w życiu miałam kłopot z pokonaniem byta, Zeus pomogł mi sam z siebie. Ja go nawet nie lubiłam. Kochany, czuły człowiek... niby nic takiego nie zrobił, ale to co zrobił, dało mi bardzo dużo aby się ogarnąć. Potem było z górki. Uśmiech

Bogowie Cie słyszą. Ja ostatnio do Freyi mam sprawę. Powiedziałam Freyu... i zaczęłam się wyżalać, poprosiłam że jeśli mnie usłyszała, to niech powie przez sen. I tak sie stało.

Ogólnie wiec, nie trzeba dużo naprawdę. Ale ja dziękuję inaczej niż pati_czek bo ja daję fizyczne dary. Ceremonia ku czci danego Bóstwa, a dary? Oczywiście obowiązkowe wino (trzeba kupić butelkę tylko na takie specjalne okazje), owoce jakie lubi, może jakieś błyskotki dla piękna typu Afrodyta? Bogowie tez mają swoje zapachy. Może kadzidełko jaśminu? Możesz zbudować Bogowi ołtarz. Uśmiech Ja ostatnio próbowałam ale nie jestem utalentowana w takich pracach...

No wiem, zawsze mówiłam, że na ogół nie korzystam pomocy z Bogów, że sama wszystko robię, z mojej mocy i energii ale... po latach szukania odpowiedniego panteonu dla siebie. Mam. Więc muszę też Bogów trochę porozpieszczać, muszą mnie poznać itp... choć czasem się martwię czy moje ukochane Bóstwo tzn Bastet się nie obrazi, albo czy Skandynawscy się nie obrażą, że nie będę zapominać o Bastet.

Mniejsza o to, jak zwykle sie rozpisałam. xDDD W każdym razie mały dzienny podarek w formie np. kadzidełka czy zakopania kamienia pod ziemia na pewno ucieszy Bogów. Uśmiech Pamiętać trzeba tylko, żeby wiedzieć co im dać. Uśmiech Dionizosowi polecam codziennie wystawiać przez okno kieliszek wina, dopóki się kieliszek nie opróżni, nie dotykajcie go. I nie dawajcie taniego wina. Uśmiech Najlepsze na jakie was stać.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
27-06-2014, 17:54
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB