Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wywar na ciekawe sny
Autor Wiadomość
Blackadder
Zielarz

Liczba postów: 41
Reputacja: 5
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Tęcza  Wywar na ciekawe sny
Wywar na ciekawe sny   
   Wywar którego sposób przyrządzenia opiszę daje wyraźne, kolorowe sny, nad którymi nadzwyczaj łatwo jest zapanować (wypróbowane na własnej skórze). Uznałem, że warto tu o nim wspomnieć, bo ja sam bez żadnych ćwiczeń w tym kierunku, po wypiciu tego wywaru, doznałem dziewięciu snów, z czego wszystkie zapamiętałem, a trzy - bez żadnych ćwiczeń w tym kierunku - były świadome. Mam nadzieję, że jeśli wypróbujecie, to efekty będą u Was co najmniej równie satysfakcjonujące. Do rzeczy więc.

Potrzebne na jedną porcję będą:

Ok. 15 gramów Entada Rheedi (tzw. African Dream Herb),
Od 2 do 4 gramów Synaptolepis Kirkii Uvuma,
1/2 łyżki waleriany suszonej,
1/2 łyżki melisy suszonej.

Sposób przygotowania jest nad wyraz prosty:

1. Rozłupujemy "nasionko snów". Skorupkę i owoc dzielimy na mniejsze części łupiąc w nie młotkiem. Nie muszą to być szczególnie małe kawałki,
2. Do garnka wlewamy wodę. Około pół litra, może być nawet trochę więcej i zagotowujemy ją. Ilość wody zależy tutaj od naszej wytrzymałości na smak, bo ten nie jest szczególnie przyjemny. W zależności od tego czy wolisz mało "bardzo źle" czy więcej "nadal źle, ale nie aż tak" dobierasz ilość wody, przy czym 0,45l. to raczej minimum,
3. Do zagotowanej wody wrzucamy owoc i skorupkę Entada Rheedi, dosypujemy do tego Synaptolepis Kirkii Uvuma - ja wrzuciłem na pierwszym podejściu 3 gramy i resztę wymienionych wyżej składników,
4. Mieszankę na ogniu zostawiamy pół godziny, raz na jakiś czas mieszamy, by składniki nie przywarły do garnka,
5. Po pół godziny przecedzamy przez np. sitko całość do kubka i mamy gotowy do wypicia wywar,
5(a). Polecam zaopatrzyć się w puszkę coli i popijać nią nasze dzieło. Smak pozostawia wiele do życzenia.

Smak-smakiem, ale po wypiciu jeszcze ciepłego wywaru (i natychmiastowym popiciu go colą), poczułem jak ten spływa do mojego żołądka i od razu zachciało mi się spać. Ciało zrobiło się w przyjemny sposób wiotkie i chociaż normalnie cierpię bezsenność, po tym wywarze zasnąłem w przeciągu pięciu minut. Dzięki niemu przeżyłem najintensywniejsze świadome sny w życiu. 

Nie daję źródła, bo to mój autorski "drink" wytworzony poniekąd metodą prób i błędów. Dla skąpców dodam, że bez waleriany i melisy też daje mocny efekt. Oczko

Jest to mój pierwszy post na tym forum związany bezpośrednio z tematyką (opowiadanie raczej nie jest tym, czego ludzie szukają wchodząc na to forum Oczko ). Mam nadzieję, że dzięki niemu ktoś przeżyje ciekawe sny.
   Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-22-2014, 23:00 {2} przez Blackadder.)
06-22-2014, 21:29
szerakles
Zbanowani

Liczba postów: 13
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Wywar na ciekawe sny
Wszystko ok... Ale gdzie kupić składniki ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-22-2014, 22:48 {2} przez Diego.)
06-22-2014, 21:50
Blackadder
Zielarz

@Szerakles - Wystarczy poszukać po sklepach etnobotanicznych. Jak wpiszesz w google to bez problemu znajdziesz.
Shaman shop, Magiczny ogród i kilka innych są godne uwagi. Nie pamiętam w którym kupowałem, bo to już jakiś czas temu było, ale ani jeden, ani drugi jeszcze mnie nie zawiodły. Polecam. Oczko
06-22-2014, 21:55
Blackadder
Zielarz

@Esmeron - Tak jak odpowiedziałem, te zioła po prostu takiego efektu nie mają. E. rheedii jeszcze nie paliłem - więc zaufam Twojej opinii Oczko - ale w postaci płynnej nie zauważyłem efektów nim zasnąłem. Pomysł wynikał z przeglądania substancji aktywnych w obydwu. Sama myśl przyszła z tego powodu, że obydwa zioła działają na sny. Cola może nie jest najlepsza, ale podałem ją ze względu na mocny smak, a że nie wpływa na działanie "drinka" (sprawdzone empirycznie) to uważam, że nie jest złym pomysłem. Myślę, że jak pokombinować, to da się wymyślić zapitę, która będzie dodatkowo wzmacniała efekt. Ale to może kiedyś indziej. Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-23-2014, 13:36 {2} przez Blackadder.)
06-23-2014, 12:03
HeyMacarena
Widzę Głosy

Liczba postów: 206
Podziękowano 2 razy w 2 postach
A teraz podaj cudowny sposób żeby nie czuć tego ciętego żyletami od środka gardła przy piciu tego brrr.
06-23-2014, 15:04
Blackadder
Zielarz

Skąd pomysł, że miałoby się takie coś czuć? Przecież napisałem, by przecedzić to co zostanie - to ten cudowny sposób. :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-23-2014, 15:22 {2} przez Blackadder.)
06-23-2014, 15:22
HeyMacarena
Widzę Głosy

Oj sry. Ja to zawsze (dreams herb) wypijałem z łupinkami i resztą xD. Ty zbawicielu mój jeden :D.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-23-2014, 15:58 {2} przez HeyMacarena.)
06-23-2014, 15:58
Blackadder
Zielarz

Proszę bardzo. :D Nawet bym nie wpadł na picie tego bez przecedzania - te skorupki pozostają trochę twarde nawet po tym pół godziny gotowania. Oczko
06-23-2014, 16:12
Blackadder
Zielarz

@Esmeron - Z tego co czytałem, łupina też ma w sobie substancje aktywne, więc bym się jej nie pozbywał. Rozdrobnienie im większe, tym lepsze, ale nie jest w tym najważniejsze.
06-23-2014, 19:53
HeyMacarena
Widzę Głosy

Szkoda, że to nie może dłużej stać, nawet w lodówce. Nie zawsze chce mi się to robić Smutny.
06-23-2014, 21:22

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB