~Ismena
Gość
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
|
RE: Grupy i zakony magiczne – czyli składanie wszystkiego w całość
(23-06-2014, 02:11)Oth napisał(a): Decyzja o dołączeniu do jakiejś (jakiejkolwiek) grupy zazwyczaj jest trudna. Trzeba poważnie zastanowić się, czego oczekujemy od innych. Zanurz się w sobie. Przewertuj wspomnienia i odnajdź to, co uważasz za swoje potrzeby. Pomyśl, jaka grupa najlepiej pomoże ci się spełnić? Nie spiesz się z tym.
(...)
3. Każda grupa potrzebuje LIDERA. Nie chodzi tu jednak o króla o władzy absolutnej, bo przecież demokracja też ujdzie. Chodzi raczej o to, że potrzebna jest osoba, która weźmie na siebie odpowiedzialność za grupę i jej poczynania. Najlepiej, aby lider był na stopniu 5=6 lub wyżej, aczkolwiek każdy, kto ma jakieś większe doświadczenie magiczne się nada. Jeśli osoby są na podobnym poziomie praktyki, to na lidera najlepiej wybrać najbystrzejszą i najbardziej wpływową osobę. O wyborze lidera (i jego ewentualnej zmianie w przyszłości) decydować powinni wszyscy członkowie poprzez głosowanie.
4. Jeśli członkowie mają pracować wspólnie, a nie indywidualnie, to lider powinien zapewnić grupie odpowiednie MATERIAŁY. Jeśli jakaś praktyka wymaga narzędzi, lider powinien je zapewnić wszystkim członkom. Jeśli praktyka jest skomplikowana, lider powinien przygotować (najlepiej wydrukowane) kopie instrukcji dla każdego. Tak samo na głowie lidera spoczywa odpowiedzialność za przygotowanie miejsca do wspólnej praktyki. Nie znaczy to jednak, że lider ma robić wszystko sam. Nie. Może (a nawet musi) współpracować z innymi. Ale to właśnie rola lidera, aby kopnąć innych w dupska, aby zrobili co powinni.
(...)
8. Ostatnim elementem w tej strukturze jest WKŁAD. Chodzi tu o to, że każdy członek powinien działać na rzecz grupy. Jeśli ktoś nie uczestniczy aktywnie w życiu grupy, to nie ma sensu, żeby do niej w ogóle przynależał. Warto tu wspomnieć również o składkach pieniężnych. Nie są one konieczne, gdy grupa jest mała i nie ma zbyt wymagających praktyk, ale z czasem stanie się to niezbędnym elementem do utrzymania jej. Niestety, wszystko wymaga zapłaty, tak też różne narzędzia i materiały kosztują. Wiem, że nikt zbyt chętnie nie będzie dzielił się pieniędzmi, ale chciałbym jednak podkreślić, że to właśnie ten czynnik czyni składki takim ważnym elementem w funkcjonowaniu grupy. Gdy coś nic nie kosztuje, szybko traci to na wartości w oczach ludzi. Natomiast gdy ktoś musi płacić za członkostwo, to też aktywnie bierze udział w życiu grupy, bo przecież nie będzie wyrzucać swoich cennych pieniążków na coś, z czego nie korzysta. Warto to zapamiętać. Oth poruszyl wszystkie wazne kwestie. A ja czytajac zwrocilam uwage na powyzsze punkty. Zanim sie dolaczy do grupy i podejmie decyzje, to trzeba najpierw dobrze poznac samego siebie, swoje potrzeby i oczekiwania, znac swoje mozliwosci, bo nie wszystko moze odpowiadac. Trzeba wiedziec, na ile jest sie zdolnym podporzadkowac w grupie, zeby wspolpracowac, to czlowiek musi osiagnac pewien poziom dojrzalosci i odpowiedzialnosci (wiekiem rowniez). Co do "lidera" grupy, uwazam, ze powinna to byc osoba madra, odpowiedzialna oraz stabilna zyciowo i finansowo. Uchron losie mlodych ludzi, ktorzy trafia w rece fantasty/oszoloma o zapedach dyktatorsko-charyzmatycznych i wizji "podporzadkowania sobie swiata" czy kontaktow z kosmitami. A takich dziwnych osob jest calkiem sporo. Im bardziej ktos stabilny psychicznie i mocno stoi nogami na ziemi tym lepiej. Aktywnosc w grupie i skladki pieniezne, sa rowniez zasadne, ale wszystko to w scisle okreslonej formie. W sumie, dobrze opisane Oth. 
|
|