Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podstawy Tworzenia Rytuałów
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #1
Podstawy Tworzenia Rytuałów
Najważniejsze w tworzeniu zaklęcia jest to aby opisywało to co chcemy uzyskać, czyli nasz cel i nie może to być zachcianka albo wywarta presja kogoś z rodziny, przyjaciół czy innych ludzi bo wtedy zaklęcie się po prostu nie spełni, każdy z nas ma swojego Wewnętrznego Maga i on wie czego pragniemy a czego nie, kiedy okłamujemy samych siebie, a kiedy nie i dlatego zastanów się dobrze czy to czego chcesz, jest faktycznie tym czego chcesz bo nasz Wewnętrzny Mag zwany w świecie materialnym podświadomością, będzie to wiedzieć i nie da nam zgody na ziście nie się rytuału, dlaczego? Bo będziemy to robić wbrew naszej woli myśląc że to jest to czego chcemy.

Musicie DOKŁADNIE wiedzieć czego chcecie wy i wasza podświadomość! Jeżeli macie z tym problem to osiądźcie sobie wygodnie i zastanówcie się czego wam brakuje, czego tak naprawdę chcecie?
Wyciszcie się, weźcie kartkę i długopis, spiszcie swoje cele, marzenia, pragnienia z głębi duszy to wam powinno pomóc. Uśmiech Jak nie to medytacja. Język
No i słowa zaklęcia! Słowa mają wielką moc dlatego że nadają materialny kształt naszym pragnienia, ważne jest także to jak je wypowiemy! Każde wasze wymówione słowo two­rzy fa­lę dźwiękową, któ­ra może po­działać nie­mal hip­no­tycz­nie na nasz umysł, wpro­wa­dza­jąc nas w stan transu, a właśnie wte­dy siła naszej podświadomości jest naj­więk­sza, więc zaklęcia wypowiadajmy odpowiednio do tego czego oczekujemy można krzyczeć, szeptać, mówić głośno, dobitnie, jak nam podświadomość podpowie!

Pamiętajmy też że im więcej razy powtórzymy zaklęcie tym bardziej zwiększamy jego moc i prawdopodobieństwo skuteczności (najlepiej tak powtarzać aż do lekkiego oszołomienia) jednak ja radzę zaklęcie śpiewać (przy okazji można też i tańczyć wokół świecy czy ogniska, wody czy co wy tam wykorzystacie), mówić rytmicznie, wsłuchując się w brzmienie.

Najpotężniejsze są zaklęcia RYMOWANE, szybciej, lepiej i milej wprowadzą was w oszołomienie.
Rymy mają bardzo dobre działanie na naszą psychikę uspo­ka­ja­ją nas albo po­bu­dza­ją, ła­twiej się je za­pa­miętu­jemy, no i naj­szyb­ciej wpaść w ich me­lo­dyj­ny rytm, prawda? Uśmiech Pisząc rym pamiętajcie o tym KONIECZNIE żeby pasował do waszej potrzeby! Np. w zaklęciu miłosnym nie wspominać nic o nożach, kolcach czy innych ostrych elementach, one są dobre do zaklęć ochronnych! Wiem że niektórym ludziom do poetów daleko ale to nie konkurs na najpiękniejszy wierszyk, ma być sensowny. Warto się namęczyć, wtedy budzimy naszą podświadomość a ta jako nasz Wewnętrzny Mag nada moc i energię zaklęciu, więc im bardziej się namęczymy tym lepiej! Uśmiech
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
04-10-2012, 11:01
Znajdź Posty Reply
~Amber
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Podstawy Tworzenia Rytuałów
Bardzo ładnie napisała Olimpia o "tworzeniu zaklęć". Uśmiech Dodałabym do tego, że w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć ważny jest Czas, w którym odprawiamy Rytuał czyli faza Księżyca a nawet pora dnia. W niektórych Rytuałach wskazówki zegara powinny iść obydwie w górę np. 18.30- 19.00 lub w dół 19.01- 19.30. Świadomość celu bardzo ważna sprawa oraz umiejętność skupienia własnej energii. No a rymy... to już kwintesencja zaklęcia. Uśmiech Sama mam co jakiś czas fazę rymowania lub pisania przepowiedni w takiej formie. Oczko Np.* "Zmierzch powoli zapada, klepsydrę z piaskiem odwróciła ręka Maga. Każde ziarenko piasku swoją wartość posiada, odmierza czas i z lekkością w dół spada. Ludzie są jak ziarenka piasku rozrzucone na wielkiej pustyni, jedno przy drugim tworzy miraże i pejzaż tej ziemi. Trzeba nam słońca ciepłych promieni a wnet na pustyni oaza się zazieleni. Pustelnik choć ma głowę pełną mądrości i silną wolę, to wciąż podróżuje po świecie, by w swej samotności znaleźć odpowiedź na życia zawiłości. Każda podroż ma swój czas póki serce bije w nas." * Przykład pozytywnego zaklęcia- "Woda... woda niech się leje, ogień plonie, wiater wieje... Wszystkie smutki niech rozgoni, zawsze serce miej na dłoni. Miłością swoja świat zaczaruj i dziękuj Bogu za wszystkie dary, co się od Niego tobie dostały." Autor- ja. Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2012, 18:11 {2} przez Olimpia.)
04-10-2012, 17:34
Reply
Eteryk Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 50
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 4 postach
Podziękowano 2 razy w 4 postach
Post: #3
RE: Podstawy Tworzenia Rytuałów
Mogę wykorzystać inny język? Czy muszę ojczysty?
Ciałem mym Stal,
Duszą mą ogień,
Mą krwią jest Chaos

Zapomniany przez Śmierć,
Nie znający Życia,
Nieobecny dla Magii,

Powstrzymałem cierpienie, by kroczyć przed siebie.
Mimo to, Dusza nadal jest pusta.
Więc modlę się, D'Oscyrion
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2012, 00:30 {2} przez Ase.)
04-11-2012, 00:28
Znajdź Posty Reply
VerumPL Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 144
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 4
Podziękowania: 10
Podziękowano 0 razy w 3 postach
Podziękowano 0 razy w 3 postach
Post: #4
RE: Podstawy Tworzenia Rytuałów
Obojętnie ale np. język typu łacina na pewno zadziała trochę lepiej bo będzie dla ciebie tajemniczy i wpłynie na twoją wolę i wiarę. Najlepiej jak się rymuje i możesz powtarzać fajnie.
04-11-2012, 00:30
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 481
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 24
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Post: #5
RE: Podstawy Tworzenia Rytuałów
Zaklęcie nie musi być rymowane. Fajnie by było, ale jeśli nie czujesz się poetą, to mów normalnie. Pominęłaś chyba punkt, o którym pisałem dopiero w poprzednim temacie, czyli stwierdzenie potrzeby. Znaczy to, że w zaklęciu powinno istnieć jasne wyrażenie jej, np. "Moją wolą jest zdobyć samochód, do wożenia ważnych dla mnie osób!" - taki głupi przykład, ale chciałem, by się rymowało. ^^ Najlepsze są właśnie takie zaklęcia "na spontana", jak to moje teraz.

Eteryk, wszystko jedno jaki język, ważne byś rozumiał, co mówisz.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2015, 21:03 {2} przez Oth.)
11-11-2012, 16:22
Znajdź Posty Reply
~Mr.Magick
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #6
RE: Podstawy Tworzenia Rytuałów
(04-11-2012, 00:30)VerumPL napisał(a): Obojętnie ale np. język typu łacina na pewno zadziała trochę lepiej bo będzie dla ciebie tajemniczy i wpłynie na twoją wolę i wiarę. Najlepiej jak się rymuje i możesz powtarzać fajnie.

Ej... nie chodzi o to, że będzie tajemniczy, bo można sobie to przetłumaczyć, ale dobrze że poruszyłeś ten temat odnośnie języka.
Łacina sama w sobie, która była używana na przestrzeni wieków na terenie Europy również występowała w zaklęciach magicznych. Używanie tego języka podczas rytuałów łączy nas z tradycją magów europejskich, dzięki czemu są bardziej skuteczne.
Nie chodzi o rymowanie i powtarzanie, chodzi o treść i wymowę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2012, 00:31 {2} przez Ase.)
13-11-2012, 00:25
Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 481
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 24
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Post: #7
RE: Podstawy Tworzenia Rytuałów
Uważam, że język ma duże znaczenie w popularnych rytuałach, jak i w odniesieniu do bytów. Podam przykład:
Jaśka zawsze nazywali Jojo, ale gdy po zmianie szkoły znalazł nowe towarzystwo, dostał nową ksywkę. Był łysy, więc nazwali go Blasku. Nie był on przyzwyczajony do nowej ksywki, więc nie reagował, gdy wołali go: "Blasku!"

Można więc powiedzieć, że język nie ma znaczenia, jeśli używasz regularnie od samego początku. Gdy natomiast chcesz jednak zmienić język pierwotny, powinieneś dodać jakąś sentencję w poprzednim języku. Znów na przykładzie Jaśka: "Jasiek! Blasku!" lub "Łysy! Blasku!", czyli zanim zaczniesz prowadzić jakiś rytuał w zmienionym języku, pozostaw jedno zdanie w języku pierwotnym. W takim zestawieniu odprawiaj go do przyzwyczajenia. W przypadku bytów akurat nie ma problemu, bo zwykle zwracamy się do nich po imieniu, a w zaklęciu in/ewokacyjnym i tak wymienia się jego cechy i zasługi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-04-2015, 21:04 {2} przez Oth.)
13-11-2012, 17:24
Znajdź Posty Reply
~jazzs
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #8
RE: Podstawy Tworzenia Rytuałów
Wg mnie język rytuału nie ma znaczenia (dodaje tylko charakteru i nastroju), ważne jest to co się dzieje w "głowie", i to co robimy. Imion bytów i tak się nie tłumaczy z reguły, one słyszą nasze myśli (czyż nie?) a nie słowa, używanie ich imion sprawia że zwracają na nasz swoją uwagę.
...ale ja się nie znam może się mylę...
13-11-2012, 19:04
Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 733
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 64
Podziękowania: 7
Podziękowano 36 razy w 62 postach
Podziękowano 36 razy w 62 postach
Post: #9
RE: Podstawy Tworzenia Rytuałów
Amorte,

W sumie to się mylisz. Zależy, z którego punktu widzenia na to spojrzeć.

Po pierwsze, pewne języki posiadają wymowę łatwiejszą w wibrowaniu słów. Łacina chociażby o wiele łatwiej się wibruje, niż taki chiński.
Po drugie, wykorzystywanie języka, którego znaczenia się nie zna samo z siebie jest używane w magii chaosu do osiągnięcia stanu gnozy - wypowiadanie potoku słów których znaczenia nie potrafimy pojąć gwałci psychicznego cenzora.

Dobór języka należy rozważyć w taki sposób. Jeżeli zależy ci na ładnie brzmiącej formułce, której znaczenie ogarniasz, wybierz język jaki dobrze znasz.
Ja na ten przykład preferuję angielski.

Jeżeli treść i rytmika zaklęcia jest nie istotna, bo liczy się osiągnięcie stanu gnozy, to raczej nie ma to znaczenia. Wrzucasz tekst do translatora google, wybierasz dowolny język i starasz się to odczytać.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
13-11-2012, 19:13
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #10
RE: Podstawy Tworzenia Rytuałów
Właśnie, jazzs najważniejsze co się dzieje w naszej głowie... A poszczególne języki potrafią wywołać w naszej głowie różne skutki, poza tym każdy język/słowa mają inną wibrację.

Nie zgadzam się że treść i rytmika nie są istotne, są bardzo istotne.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
13-11-2012, 20:25
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB