Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podstawy Tworzenia Rytuałów
Autor Wiadomość
~Amber
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Podstawy Tworzenia Rytuałów
Z tego co wiem, to język jest ważny a u zaawansowanych Magów nawet wymowa zaklęć podczas Rytuałów ma znaczenie. Mówiąc "wymowa" mam na myśli - mówienie rytmiczne z naciskiem intonacji na poszczególne słowa a nawet sylaby. Wypowiadając, Mag wkłada swoją energie w słowa. Wg mnie to dość istotne. Ps. Bardzo podoba mi się Łacina, jeśli ktoś ją zna to chylę czoła. Pozdrawiam. Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2012, 21:13 {2} przez Olimpia.)
13-11-2012, 20:26
Reply
~Mr.Magick
Niezarejestrowany

Podziękowania:
(13-11-2012, 20:25)Olimpia napisał(a): Właśnie, jazzs najważniejsze co się dzieje w naszej głowie... A poszczególne języki potrafią wywołać w naszej głowie różne skutki, poza tym każdy język/słowa mają inną wibrację.

Nie zgadzam się że treść i rytmika nie są istotne, są bardzo istotne.

W każdym rodzaju Magii przede wszystkim chodzi o to co się rozgrywa w głowie maga, jednak język jest językiem. Język jest wyrażeniem naszej woli, w formie przywołania bądź intencji, a co to za przywołanie jeżeli mag nie wie nawet co mówi. Uśmiech
W momencie gdy przyzywamy jakiś byt duchowy i ma on swoje imię też jest to istotne kogo przyzywamy.
Z tego co się zajmuję Magią tylko w Magii Chaosu w sumie nie musi się wiedzieć co się intonuje, liczy się cel intonacji. Może to być ślepek sylab ale mający swój niepowtarzalny charakter ponieważ przypisane są do niego pewne intencje na których skupiony jest mag w swoich działaniach.

Odnośnie rytmiki i powtarzania tekstów podczas rytuałów, oczywiście można je powtarzać a nawet się powinno jeżeli zależy nam na wejściu w odmienny stan świadomości,o ile jest to wymagane, jednak podstawa jest zrozumienie i wyrażenie tego co się chce osiągnąć.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2012, 21:36 {2} przez Olimpia.)
13-11-2012, 21:26
Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 771
Reputacja: 63
Podziękowania: 134
Podziękowano 592 razy w 133 postach
Amorte,
(13-11-2012, 20:25)Olimpia napisał(a): Właśnie, jazzs najważniejsze co się dzieje w naszej głowie... A poszczególne języki potrafią wywołać w naszej głowie różne skutki, poza tym każdy język/słowa mają inną wibrację.

Nie zgadzam się że treść i rytmika nie są istotne, są bardzo istotne.

Ale ja napisałem to jakie dwie odmienne rzeczy, albo-albo.
Nie zawsze treść i rytmika są najważniejsze.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
13-11-2012, 21:30
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,096
Reputacja: 85
Podziękowania: 922
Podziękowano 1312 razy w 649 postach
Mr.Magick, mag zawsze będzie wiedział co mówi w danym języku.
Podświadomość jest połączona z Wyższą Jaźnią/Wszechświatem. To, że świadomie nie kapuje, to nic, bo podświadomość rozumie i zrobi ''swoje''.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2014, 14:03 {2} przez Etana.)
13-11-2012, 21:38
Znajdź Posty Reply
~Mr.Magick
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podświadomość jest podświadomością, to co robię w danej chwili, podczas danego rytuału zależy ode mnie od mojego JA. To ja przywołuje, to ja tworzę rytuał =to JA mam przewalone jak coś nie wyjdzie. (nie ma tu miejsca na zwalanie winy na podświadomość, jak zrobisz błąd cena zawsze bywa dotkliwie wysoka Oczko i wina jest zawsze po Twojej stronie, nie ma taryfy ulgowej dla nikogo nigdy)
Piszę to w odniesieniu do okultyzmu który rozróżnia trzy poziomy:ciało-umysł-duch tak samo jak trzy światy materialny-astralny i duchowy.

(13-11-2012, 21:38)Olimpia napisał(a): Mr.Magick mag zawsze będzie wiedział co mówi w danym języku.
Podświadomość jest połączona z Wyższą Jaźnią/Wszechświatem, to że świadomie nie kapuje to nic bo podświadomość rozumie i zrobi ''swoje''.

W dzisiejszych czasach New Age gdy ludzie bardziej są zajęci tworzeniem Psibali niż odkrywaniem duchowych aspektów Magii nie wspominając już o zrozumieniu mechanizmów działań magicznych co wydaje się nam oczywiste co dla niektórych tak oczywiste nie jest.
Jestem na 100% przekonany że są osoby co nie wiedzą nawet co mówią i do kogo się zwracają podczas rytuałów dlatego napomknąłem jak ważne jest zrozumienie tego co się mówi i do kogo zwraca.
Pozdro
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2012, 22:07 {2} przez Olimpia.)
13-11-2012, 22:01
Reply
Olimpia Niedostępny
...

Oth ja wiele razy podświadomie coś komuś zrobiłam itp. Podświadomość to część Podświadomości Zbiorowej czyli że Podświadomość ma całą wiedzę czerpiąc z Podświadomości Zbiorowej.

Podświadomie czasem myślimy, podświadomie czasem np. kogoś kochamy czyli czujemy... A myśli, emocje odzwierciedlają się w astralu tym samym odbijając się na płaszczyźnie fizycznej.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
13-11-2012, 22:51
Znajdź Posty Reply
~Mr.Magick
Niezarejestrowany

Podziękowania:
(13-11-2012, 22:24)Olimpia napisał(a): Rytuał magiczny który robię wpływa i pobudza moją podświadomość która również przykłada łapy do tego aby rytuał się ziścił. Cenę za rytuał ponoszę ja ale skoro podświadomość jest częścią mnie to i ona. Oczko

Jeżeli robisz rytuał który ma zadziałać na poziomie rzeczywistym na świat materialny masz do wyboru trzy drogi, żadna nie jest powiązana z podświadomością.
Pierwsza droga polega na wykorzystaniu tylko i wyłącznie swojej energii życiowej, lub siły woli maga. Potrzebne się wtedy pewne rzeczy należące do danych osób na których rytuał ma być skoncentrowany (np.zdjęcie, włosy paznokcie, krew). Najczęściej wykorzystywane jest wtedy tzw. prawo sympatii które łączy maga z potencjalnym celem. Tworząc np. laleczkę może on wpływać na daną osobę poprzez nią.

Druga droga polega na przywołaniu istot duchowych, w zależności od celu aniołów bądź demonów, duchów przyrody, etc. Zostaje wyznaczona wtedy cena jaką musi zapłacić mag za ,,wykonanie zlecenia". Płacąc tą cenę wykonawcą intencji staje się istota duchowa nie zaś sam mag.

Trzecia droga polega na połączeniu dwóch powyższych technik razem. Wykorzystywana jest np. w ceremoniach HooDoo gdy mag buduje kukiełkę ładuje ją swoją energią ale zarazem wzywa duchy które mają mu pomóc w realizacji celu.

Czy możesz rozwinąć myśl jak podświadomość wpływa na realizację rytuału który wykonujesz na innych osobach?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2012, 23:33 {2} przez Olimpia.)
13-11-2012, 23:23
Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 771
Reputacja: 63
Podziękowania: 134
Podziękowano 592 razy w 133 postach
Amorte,

(13-11-2012, 23:23)Mr.Magick napisał(a): Czy możesz rozwinąć myśl jak podświadomość wpływa na realizację rytuału który wykonujesz na innych osobach?
Chodzi o energię.

Emocje, myślokształty itd. to domena podświadomości właśnie, więc za ich pomocą przesyłasz energię do innych osób.
Wieki temu pewien człowiek wymyślił prosty sposób manipulacji zwany "cookies" od ciasteczek z wróżbą w środku.

Otóż projektowało się energię z daną wizualizacją/intencją na fizyczny przedmiot, np. na cukierek, a potem dawało się go tej osobie.
Osoba po wchłonięciu cukierka wchłaniała również energię i myślokształt umieszczony w obiekcie. Podświadomość tej osoby przyswajała informacje z myślokształtu (nieświadomie, oczywiście) i zachowywała się odpowiednio.

Taką samą, prostą zasadę można zastosować do manipulacji osobami za pomocą linków.

W istocie rzeczy, to co opisałeś jako przykład magii sympatycznej - włosy, paznokcie itd. nazywa się w magii energii "linkiem genetycznym" i jest to bardzo trudna rzecz do zerwania.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
13-11-2012, 23:41
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Mr. Magick, jesteś strasznie ograniczony myśląc, że tylko tyle jest dróg...

Kiedy miałam 13-ście lat strasznie się wściekłam na brata, wykrzyczałam mu, że ma złamać rękę... Nie zdążyłam zrobić pięciu kroków, potknął się o patyk i złamał rękę.
Parę lat później kiedy rzucałam klątwę, nie chciałam jej tak naprawdę rzucić, mam za miękkie serce i... rzuciłam klątwę na samą siebie. xD

Jak mówiłam podświadomie czujemy, myślimy, a to jest energia odzwierciedlająca się w astralu i ta energia wpływa na nasze otoczenie... Czym jest magia? Ukierunkowaną odpowiednio energią na dany cel, aby przyniósł upragniony efekt... To trochę jak z wampirami energetycznymi, nie wiedzą, że ssą energię, ale ją ssą. Oczko W drugim przykładzie uczucia żalu i współczucia dla mojej przyszłej ofiary obróciły klątwę przeciw mnie, nie pozwoliły mi tego kogoś skrzywdzić... Nie można oczywiście zrzucać wszystkiego na podświadomość, jednak jest ona ważna i bardzo ważne, aby mag wiedział co czuje, czego naprawdę chce, znał siebie, bo skutki tego, co zrobi, mogą być różne...
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2014, 14:05 {2} przez Etana.)
13-11-2012, 23:42
Znajdź Posty Reply
varaha Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 94
Reputacja: 2
Podziękowania: 1
Podziękowano 9 razy w 5 postach
We wszystkich komentarzach uważam jest dużo racji i wszystkie SĄ prawdą... Do tego, żeby rytuał zadziałał, przede wszystkim musi być świadomość celu, jaki chcemy aby zostali osiągnięty, musi być na pewno energia i oczywiście, można wykorzystać do tego różne sposoby. Chciałbym się jednak odnieść do tego czy dźwięk, forma dźwięku jest istotna czy nie. Otóż uważam, że bardzo... dlatego możemy mówić zaklęciach właśnie...To dźwiękowe wyrażenie woli...niekiedy właśnie, za pomocą ODP. Intonacji glosy, wzmocnione przywołaniem żywiołu. Wszystkie mantry, to nic innego, jak "zaklęcia" właśnie. Kolejny raz odwołam się do Wed, gdyż uważam je za skarbnice, dalej wiedzy...i tam jest opisane, jak kiedyś walka miedzy bramina i i ksatriami odbywała się właśnie za pomocą rzucanych zaklęć...dysponowali siłę ognia, ziemi, wody i powietrza...Mówi to komuś coś??? Oczko Do każdego zaklęcia musieli użyć ODP. Sformowanej formy mantry. Dźwięk i jego forma jest bardzo istotny
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2014, 08:19 {2} przez Dark Sorcerer of Will.)
27-05-2014, 07:26
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB