Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ołowiana skrzynka a plastik
Autor Wiadomość
Absinth
Diabła Bard

Liczba postów: 366
Reputacja: 29
Podziękowania: 35
Podziękowano 197 razy w 77 postach
Ołowiana skrzynka a plastik
W pewnym wątku o nekromancji była mowa o ołowianej szkatułce, na przechowywanie proszku.
Jak się domyślam, ołów ma za zadanie pochłonąć i nie dopuścić niechcianych energii do cennej zawartości? 

Swoją drogą, zastanawiam się, czy użycie jakże "anty-magicznego'' surowca, jakim jest plastik, by przeszło?
W końcu też stanowi zaporę dla wszelakich energii. 

Jestem ciekaw, jakie jest wasze zdanie? Co o takiej podmianie sądzicie?
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-24-2014, 11:51 {2} przez Blackadder.)
07-23-2014, 23:40
Absinth
Diabła Bard

RE: Ołowiana skrzynka a plastik
Black, czemu twierdzisz, że plastik może osłabić lub zaburzyć działanie?
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-24-2014, 11:48 {2} przez Blackadder.)
07-24-2014, 10:33
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Nie będę się wypowiadać o Nekromancji. Ale wypowiem się odnośnie różnych materiałów - ma to znaczenie. Np. karty Tarota przeważnie przechowuje się w miękkich woreczkach z aksamitu, bądź jedwabiu. Można też je przechowywać w drewnianej szkatułce (jak ja), wyściełanej welurem, bądź innym miękkim materiałem. Zioła przechowuje się w papierowych lub lnianych woreczkach (naturalna tkanina). Wszelkie metale, z których wykonane są magiczne akcesoria (różdżki, sztylety, misy rytualne, kielichy, itd.), maja znaczenie dla energetyki surowca w nich przechowywanego, a także dla odprawianego rytuału. Miedź, srebro, złoto, bądź kamienne (kryształ, ametyst, malachit). każdy z surowców ma odmienne właściwości. Magia Ceremonialna ma swoje wymagania. <plastyk jest szajse>
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-24-2014, 14:59 {2} przez Dark Sorcerer of Will.)
07-24-2014, 10:57
Absinth
Diabła Bard

Ismeno wszystkie materiały, które wymieniłaś są pochodzenia naturalnego, plastik nie i tu się zastanawiam czy ma on jakąś energię, jakie są jej właściwości? Może plastik jest chłonnym/podatnym na kształtowanie lub dostrajanie jego energii wedle woli maga?
Chodzi mi coś na zasadzie (P-plastik M-mag).
M: czary mary, hokus pokus! masz emanować energią złota!
P: tak jest mój Panie, od teraz jestem energetycznie jak złoto! Przejąłem jego właściwości także!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-25-2014, 01:02 {2} przez Tetram.)
07-24-2014, 22:20
Absinth
Diabła Bard

(07-25-2014, 01:03)Amon napisał(a):  tam, gdzie jest mnóstwo plastiku doprowadza do zdenerwowania i zachwiania emocjonalnego.

Platynowe panny z gipsem szpachlowym na twarzy... 100% potwierdzam tym słowa Amon'a. 

Tak więc Amonie jak z tym plastikiem jest? Wkładamy doń np. naładowany kryształ... nic z niego nie ucieknie i nic nie wejdzie, bo plastik jest świetnym izolatorem (pierwszy myślnik), ale jednocześnie jest dobrym przewodnikiem energii, i po zetknięciu z naszym kryształem wyssie go, i energię wypuści w eter (4 myślnik).

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-25-2014, 10:31 {2} przez Tetram.)
07-25-2014, 01:23
~Viktor
Niezarejestrowany

Podziękowania:
(07-25-2014, 02:37)Amon napisał(a): To zależy od materiału i niekiedy od programowania (może być w krysztale ustawiony obieg zamknięty i plastik nic nie zrobi. Ogólnie jednak nie chłonie zbyt mocno, a energie izoluje dość sprawnie. On nie jest dobrym przewodnikiem - po prostu upuszcza moc jak pijawki krew z człowieka. :D

Mówisz "upuszcza moc, jak pijawki krew z człowieka", znaczy się że plastik to idealne tworzywo na fokusy mające za zadanie osłabianie innych ludzi?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-25-2014, 11:48 {2} przez Dark Sorcerer of Will.)
07-25-2014, 10:31
~Viktor
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Dobrze to wyjaśniłeś Amonie.
Rozjaśniłeś ździebko tą sprawę, bo masz rację, w miastach powinno się roić od demonów... choć jakby nie było, "czyste" nie są...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-25-2014, 11:14 {2} przez Tetram.)
07-25-2014, 11:13
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
(07-25-2014, 11:46)Amon napisał(a): Tak po prawdzie to demony i byty demoniczne w miastach mają się dobrze - niekiedy widziałem jak zamieszkują aurę ludzi będących na skraju życia i śmierci - a więc osób starszych najczęściej.
Tak? To chyba Ty i ja spotykamy innych "starszych ludzi". Ci których ja obserwuje, są nie do zdarcia i nie do zarypania, że się tak wyrażę. Mają tyle energii w największe upały, że aż mnie to zadziwia. Zastanawiam się wręcz, czy to normalne i naturalne?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-25-2014, 17:34 {2} przez Tetram.)
07-25-2014, 17:29
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
O tak... Nie tyle o nałogi mi chodzi, ile o to, że aż kipią energią, niekoniecznie dobrą. To co mówisz jest wielce prawdopodobne.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-25-2014, 19:31 {2} przez Etana.)
07-25-2014, 19:28
Oth
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 17
Podziękowano 288 razy w 93 postach
Cytat:Plastik jest po obróbce ludzi, więc nie ma w nim nic naturalnego. Wykonana przez ludzi plastikowa torebka truje środowisko, a po spaleniu wydziela trujący dym. O tej obróbce mówię. Człowiek nie jest w stanie stworzyć coś z niczego, więc korzysta z tego, co daje natura. jednak wyniki naturalne nie są.
Absolutnie nie zgodzę się z tym, że nie jest on naturalny. Wierząc nauce, cały Wszechświat byłby wówczas sztuczny. Plastik powstał z TYCH SAMYCH cząstek elementarnych, z których powstały wszystkie inne rzeczy w naturze. Działalność człowieka nie ma tutaj NIC do rzeczy, bo jest on TAKĄ SAMĄ częścią natury, jak wszystko inne. W momencie, gdy wszystkie "składniki" (w tym również chodzi o zdolności człowieka) znalazły się w jednym miejscu, plastik stał się NATURALNIE możliwym do powstania. Trujące, szkodliwe, takie, srakie - to bez znaczenia. Od początków Wszechświata był biegun konstruktywny i destruktywny. Plastik to tylko jedna z nieskończonej ilości manifestacji ich kombinacji w naturze. W momencie, gdy powstała natura, oczywiste stało się powstanie człowieka i ostatecznie również plastiku. Wszystko, co jest możliwe, jest zatem naturalne.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-26-2014, 16:10 {2} przez Oth.)
07-26-2014, 16:09

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB