Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LAMMAS 1 sierpnia (sabat)
Autor Wiadomość
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
LAMMAS 1 sierpnia (sabat)
LAMMAS - dzień miłości i radości

W samym środku upalnego lata, 1 sierpnia, obchodzimy najradośniejszy sabat roku. Święto Lammas to czas magicznych zbiorów szczęścia, zdrowia i powodzenia. Tego dnia dziękujemy za wszystko, co w naszym życiu wzrasta i wzbogaca nas, a także prosimy o jeszcze.

Sabat ten zwany jest Świętem Chleba, lub Świętem Pierwszych Plonów. Choć do dożynek (obchodzonych 21 września) jeszcze daleko, czarownice już teraz dziękują i proszą naturę o wspaniałe plony. W tradycji Lammas brzmią echa dawnych misteriów i obrzędów odprawianych na cześć bogiń i bogów, którzy opiekowali się plonami, rolnictwem i gospodarstwem domowym. Ofiarowano im wówczas kukurydzę, miód i owoce. Jeśli też pragniesz obchodzić ten sabat, będziesz potrzebować podobnych pokarmów.

Korale z kukurydzy:
Kukurydza jest symbolem sabatu Lammas. Razem z przyjaciółmi lub dziećmi zrób z niej paciorki szczęścia. Oderwij z kolby trochę ziaren i nawlecz je na nitkę. Niech każde ziarenko symbolizuje jedno marzenie, które chcielibyście spełnić. Możesz nawlekać ziarenka w intencji swojej, a także innych ludzi. Korale przesuń trzykrotnie nad płomieniem świecy i powiedz zaklęcie: „Niech dobro, zdrowie i powodzenie zawsze przy mnie będą”. Najlepiej potem schować korale w kuchni, aby przez resztę roku przyciągały do domu szczęście.

Uroczysta kolacja:
Po zachodzie Słońca obejdź dom i rzuć w kąty lub na parapety kilka ziaren ryżu. Jeśli masz ogród, wylej w nim trochę mleka lub wina, aby przez następne miesiące niczego Wam nie ubyło. A wieczorem zrób uroczystą kolację. Podaj na stół potrawy zrobione z warzyw i owoców, jakie rosną w Twojej okolicy, a także kukurydzę, miód, orzechy i jabłka – na znak obfitości. Podczas dożynek najważniejszym symbolem jest wieniec. Podobnie w sabat Lammas układa się kwiaty w magiczny bukiet. Wykorzystaj słoneczniki, malwy, nagietki, kłosy zboża i liście dębu. Ozdób je złotymi i zielonymi wstążkami. Obok bukietu połóż serwetkę, a na niej chleb.

Świeca na zgodę.
Sabat Lammas związany jest także ze sprawiedliwością i praworządnością. Dawni Celtowie tego dnia podpisywali umowy i zawierali kontrakty małżeńskie. Jeśli ktoś Cię skrzywdził lub musisz dochodzić sprawiedliwości w sądzie lub urzędzie, zapal tego dnia brązową świecę w intencji zgody i równowagi. Popatrz na płomień i postaraj się pozbyć negatywnych emocji. Możesz też wykorzystać rytuał ze szkoły Czarnych Czapek feng shui. Zapisz na kartce, kto mógłby Ci pomóc, wynotuj korzystne zwroty akcji i wymarzone wyjaśnienie sytuacji. Karteczkę owiń czerwoną wstążką, a następnie zawiń w srebrną folię spożywczą i schowaj w prawym, najbliższym od wejścia rogu domu.

Orzechy – aby było dobrze:
Jeśli źle Ci się wiedzie, wykorzystaj pozytywną energię Lammas, aby zmienić swój los. Postaraj się znaleźć choć jedną rzecz, która Ci się w tym roku udała, lub wskaż cechę swojego charakteru, z której jesteś zadowolony. Niech to będzie Twoją odskocznią od złych dni. Na znak tego weź orzech, zawiń go w złotą folię i w dzień sabatu Lammas wybierz się na spacer. Znajdź piękne miejsce i zakop w nim swój orzech. Niech Twój sukces rośnie i każdego dnia ogarnia nowe dziedziny Twojego życia!

Odpowiednie na sabat:
Kadzidła: róża i drzewo sandałowe;
Świece: żółte, złote, pomarańczowe, zielone, brązowe;
Kamienie: awenturyn, cytryn, bursztyn.

/Źródło - artykuł Mii Krogulska/
26-07-2014, 11:29
Reply
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: LAMMAS 1 sierpnia (sabat)
Przypominam o święcie. Uśmiech
31-07-2014, 10:56
Reply
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #3
RE: LAMMAS 1 sierpnia (sabat)
Ems, ja chętnie wpadłabym, ale trochę mam daleko do Ciebie. Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2014, 13:52 {2} przez Tetram.)
31-07-2014, 13:50
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB