Witchcraft - Forum ezoteryczne
  • Strona główna
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Współpraca
  • Szukaj
Logowanie — Rejestracja


Witchcraft - Forum ezoteryczne › Magia › Pytania i problemy v
« Wstecz 1 … 13 14 15 16 17 … 23 Dalej »

Chaotyzm- jak to jest naprawdę?

Strony (2): 1 2 Dalej »
[-]
Witaj, Gościu!
Witaj! Nie jesteś jeszcze zalogowany. Zaloguj się by móc w pełni korzystać ze strony. Jeżeli nie masz jeszcze konta kliknij tutaj.
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Tryb drzewa | Tryb normalny
Chaotyzm- jak to jest naprawdę?
Autor Wiadomość
Erica Offline
Wiecznie Zagubiona

Liczba postów: 29
Dołączył: Mon Mar 2014
Reputacja: 0
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Strzelec
Praktykowany rodzaj magii:
wszystko po trochu ;__;

Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Chaotyzm- jak to jest naprawdę?
Mam początkujące pytanie więc proszę o zrozumiałość.
Mój praktykujący kolega (nie wdawajmy się w szczegóły) powiedział mi, że na końcu drogi chaotów czeka mnie "zepsucie" lub zamienienie w demona. Jest tu pewne ale. Chaotyzm jest bardziej filozofią niż drogą magiczną, więc każdy chaota skończy tak jak jest mu dane. Każdy obiera własną drogę, nie ważne co to jest. Chciałabym się tylko dowiedzieć czy to ja jestem w błędzie, czy on.

[Obrazek: image1.png?uid=754261&m=0]

"Andedion uediíumi diíiuion risun
Artiu mapon aruerriíatin, mapon aruerriíatin
Lopites sní eððdic sos brixtía anderon..."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2014, 19:54 {2} przez Tetram.)
05-08-2014, 19:49
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Tetram Offline
Szukający

Liczba postów: 60
Dołączył: Tue Jan 2014
Reputacja: 3
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Chaotyzm- jak to jest naprawdę?
A był na końcu, skoro twierdzi, że taki będzie? :D

Jest jak najbardziej w błędzie. I to jeszcze w takiej ciemnicy, że wstyd za niego. Współczuję.

O końcu można mówić, gdy się go doświadczy. Można też spekulować... ale to wygląda na wyssane z palca bzdury, które sam wymyślił, bądź zasłyszał.
05-08-2014, 19:56
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Erica Offline
Wiecznie Zagubiona

Liczba postów: 29
Dołączył: Mon Mar 2014
Reputacja: 0
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Strzelec
Praktykowany rodzaj magii:
wszystko po trochu ;__;

Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Chaotyzm- jak to jest naprawdę?
Panie Zui. Nie chciałam się wdawać w szczegóły, ponieważ jego ojciec był chaotą (który umarł, ale podobno jego duch go nawiedza).

[Obrazek: image1.png?uid=754261&m=0]

"Andedion uediíumi diíiuion risun
Artiu mapon aruerriíatin, mapon aruerriíatin
Lopites sní eððdic sos brixtía anderon..."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2014, 20:03 {2} przez Tetram.)
05-08-2014, 20:02
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Tetram Offline
Szukający

Liczba postów: 60
Dołączył: Tue Jan 2014
Reputacja: 3
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #4
RE: Chaotyzm- jak to jest naprawdę?
I ojciec naopowiadał mu o tym "przekleństwie"? :D I nie śmieszkuję. Pytam poważnie. Ale zawsze wydawało mi się, że jedna ścieżka może prowadzić ku różnym "etapom" i nie koniecznie końcom. A chaotyzm nie jest drogą do bycia zepsutym i demonem. Poza tym... bycie demonem? To też od ojca, który go nawiedza? W postaci demona? :)
05-08-2014, 20:06
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Erica Offline
Wiecznie Zagubiona

Liczba postów: 29
Dołączył: Mon Mar 2014
Reputacja: 0
Płeć: Kobieta
Znak Zodiaku: Strzelec
Praktykowany rodzaj magii:
wszystko po trochu ;__;

Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #5
RE: Chaotyzm- jak to jest naprawdę?
Też to wiem, ale po prostu wolę się upewnić, ponieważ widziałam w życiu dużo dziwnych "odchyleń od normy", że tak to nazwę. Po prostu wolę się upewnić, pytając o radę bardziej doświadczonych.

[Obrazek: image1.png?uid=754261&m=0]

"Andedion uediíumi diíiuion risun
Artiu mapon aruerriíatin, mapon aruerriíatin
Lopites sní eððdic sos brixtía anderon..."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2014, 20:17 {2} przez Tetram.)
05-08-2014, 20:15
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
~Viktor
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #6
RE: Chaotyzm- jak to jest naprawdę?
(05-08-2014, 20:10)Kincaid napisał(a): No nie, no po prostu, no nie. O magii chaosu nie mam zielonego pojęcia, ale wiem, że żaden człowiek nie może stać się demonem. ;__;

No... zależy kto co uważa za demona. Według jednych można, według innych nie.
Ale według mnie ten "demon" to Ego oddzielone od duszy, które odnawia swoje ciało energetyczne. Niektórzy ludzie po śmierci rzeczywiście stają się "demonami", ale nie w pełnym tego słowa znaczeniu. Właściwe demony nigdy nie były ludźmi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2014, 18:14 {2} przez Etana.)
05-08-2014, 20:22
Odpowiedz
Podziękowali:
kozioł Offline
Zbanowani

Liczba postów: 99
Dołączył: Mon Mar 2014
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku: byk
Praktykowany rodzaj magii:
magia natury

Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #7
RE: Chaotyzm- jak to jest naprawdę?
Ale tak tylko dopowiem, że z moich doświadczeń wiem, że upiór może stać się demonem (nie jest to proces ani łatwy, ani krótki), a ludzka dusza może stać się upiorem. Więc po dłuższym czasie jest to możliwe, mało prawdopodobne, ale możliwe. ^^
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2014, 18:14 {2} przez Etana.)
05-08-2014, 20:55
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
~Viktor
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #8
RE: Chaotyzm- jak to jest naprawdę?
(05-08-2014, 20:40)Kincaid napisał(a):
(05-08-2014, 20:22)Viktor napisał(a): No... zalerzy kto, co uważa za demona. Według jednych można,według unnych nie.
Ale według mnie ten "demon" to Ego odzielone od duszy,ktore odnawia swoje ciało energetyczne. Niektórzy ludzie po śmierci żeczywiście staja się "demonami", ale nie w pełnym tego słowa znaczeniu. Właściwe demony nigdy nie były ludźmi.

Tylko, że dla mnie człowiek i demon to dwie zupełnie inne istoty.

Patrz - Moje ostatnie zdanie.

Chociaż odbiegając trochę od tematu, lecz nie tyle by offtopować, zastanawia mnie efekt końcowy "umroczniania ego" w rytuałach ONA. Chodzi mi o ludzi, których dusze płoną "czarnym ogniem" - den svarsta flamman. Bo demonami jako tako nie są, ale ich charakter jest wyraźnie demoniczny.
05-08-2014, 21:11
Odpowiedz
Podziękowali:
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 312
Dołączył: Tue Sep 2012
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 11
Podziękowano 36 razy w 43 postach
Post: #9
RE: Chaotyzm- jak to jest naprawdę?
Cóż, parę razy się spotkałem z "końcowym" efektem praktykowania, że się tak wyrażę, magii chaosu. A mianowicie oddział zamknięty w zakładzie psychiatrycznym. Ci ludzi zrobili sobie taką siekę z mózgów, że aż nie jest ich żal, bo w końcu zrobili to z własnej woli.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2014, 18:11 {2} przez Etana.)
06-08-2014, 14:09
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 267
Dołączył: Sun Oct 2012
Reputacja: 23
Płeć: Mężczyzna
Znak Zodiaku:
Praktykowany rodzaj magii:

Podziękowania: 0
Podziękowano 9 razy w 4 postach
Post: #10
RE: Chaotyzm- jak to jest naprawdę?
Na końcu "drogi chaotów" jest etap zwany przez liber kkk magią wysoką. W zasadzie jest to coś ku czemu zmierza każdy mag, nie ważne jakiej "szkoły".

Cytat:Nie chciałam się wdawać w szczegóły, ponieważ jego ojciec był chaotą (który umarł, ale podobno jego duch go nawiedza).
I on mu o tym naopowiadał? Albo jakiś byt się podszywa i ma niezły ubaw, albo twój kolega sobie coś wkręcił.

Magia chaosu nie ma nic wspólnego z demonami...chyba, że samemu tak zdecydujesz.

Cytat:Cóż parę razy się spotkałem z " końcowym " efektem praktykowania że się tak wyrażę magii chaosu a mianowicie oddział zamknięty w zakładzie psychiatrycznym ci ludzi zrobili sobie taką siekę z mózgów że aż nie jest ich żal bo w końcu zrobili to z własnej woli.
Dokładnie, jeśli ktoś jest dość dobry żeby dojść w tym na prawdę daleko, ale jednak nie dość silny psychicznie i ma coś nie po kolei w głowie to może się to tak skończyć. Magia chaosu, może czasami wyniszczyć ludzi psychicznie, przez ciągle transgresje, techniki iluminacyjne i zmiany wiary.
06-08-2014, 15:17
Znajdź Posty Odpowiedz
Podziękowali:
Strony (2): 1 2 Dalej »


  • Pokaż wersję do druku
  • Wyślij ten wątek znajomemu
  • Subskrybuj ten wątek
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Witchcraft - Magia, Ezoteryka, Rozwój duchowy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Theme designed by KoZ.
Edycja © Witchcraft
Polskie tłumaczenie © 2007-2021 Polski Support MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Diablo® and Blizzard Entertainment® are all trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment in the United States and/or other countries.