Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volva
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,779
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 329
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Post: #1
Volva
Volva oznacza "dzierżąca różdzkę". Kim były Volvy? Były to Skandynawskie kapłanki, osoby zajmujące się magią, która nazywano Seithr, a także wróżeniem, pośredniczyły między ludźmi a Bogami.

Były pod szczególną opieką Bogini Freji, Bogini która była mistrzynią magii Seithr.

Sztuka Seith - prawdopodobnie kolebką szamanizmu, zajmowały się przede wszystkim kobiety, jeśli Volvą był mężczyzna to wówczas była to dla niego niesława i pełno drwin, ale raczej za plecami bo ludzie bali się Volv. Jeśli chodzi o kobiety to były one traktowane z największym szacunkiem i wręcz pobożnoscią, ludzie sie ich bali. Bycie Volvą był bardzo wysokim statusem - na równi największymi monarchami.

Jak samo znaczenie określenia Volv znaczy, miały one różdzkę, a raczej różdżki - najważniejszą z nich była różdżka obrzędowa, była także atrybutem władzy Volvy i znakiem rozpoznawczym. Różdżki były bardzo osobistymi narzędziami Volvy i były najważniejsze - różdżka i Volva to jedno, wykonywane były przez same Volvy bądź zamawiały u najlepszych robotników dając im wytyczne jak owa różdżka czy berło ma wyglądać.

Jeśli chodzi o praktyki Volvy to bardzo podobne do szamanistycznych praktyk, Volvy wpadały w trans poprzez śpiew, muzykę, ton głosu, ale nie tylko... w trans wprowadzały się także alkocholem, sexem (dla niekórych były to orgie), jak i ziołami - każda Volva miała zawsze przy sobie woreczek ziół, w tym i halucynogenne i o działach narkotycznych bądź po prostu narkotyki. Zawsze uczuciu towarzyszyło uczucie ekstazy. Kiedy już jest trans i ekstaza, przychodzą duchy/Bogowie i teraz jest kilka wersji... istota może mówić do Volvy a ta przekazuje, ale także istota może zawładnąć ciałem Volvy bądz głosem - Volva nie zostaje opętana do końca, gdyż po pierwsze Volva sama użycza istocie ciała a po drugie kontroluje wszystko co się dzieje, kiedy duch nie chciał opuścić Volvy, ta sama go z siebie wyrzucała.

Grób Volvy zawsze był bogaty, chowano wraz z Volvą jej różdżkę, zioła i wszelkie inne ważne dla niej rzeczy. Oczywiście także kosztowności.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
22-08-2014, 14:34
Znajdź Posty Reply
Wolk Offline
Geirs drottin

Liczba postów: 43
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Volva
Þat kann ek it tíunda
ef ek sé túnriðir, leika lopti á
ek svá vinnk, at þeir villir fara
sinna heimhama, sinna heimhuga
---
Hav.155
23-08-2014, 00:43
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB