Samo-astrolog - Lekcja 0: Wprowadzenie
Autor Wiadomość
Gywher Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 106
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Samo-astrolog - Lekcja 0: Wprowadzenie
Wyjaśnijmy sobie kilka rzeczy na początku.

Nie jestem astrologiem, nie uważam się za takiego i proszę mnie tak nie postrzegać. Na drodze odkrywania, opanowywania oraz wzmacniania duchowej tożsamości, człowiek spotyka wiele narzędzi Boskiego Dzieła. Te, w których osobiście odnajduję powiązanie z innymi drogami - wszak wiele dróg prowadzi na szczyt - sprawiają, że nie potrafię przejść obok nich obojętnie. Jakiś czas temu przyjrzałem się nieco bliżej tej starej i szlachetnej nauce. Muszę powiedzieć, że tak krótki czas kontemplacji nad nią, względem ilości odpowiedzi, przemyśleń i - abstrakcyjnie mierząc - rozwoju, niesamowicie mnie zaskoczył. Między innymi dlatego właśnie postanowiłem jakkolwiek usystematyzować swoją dotychczas zebraną wiedzę oraz przemyślenia, a następnie podzielić się tym, wierząc, że być może dla niektórych z was okaże się to jakkolwiek wartościowe.

Szczególnie mocno spodobało mi się określenie porównujące astrologię z odczytywaniem mapy. I rzeczywiście, tak jak jadąc w podróż - można, oczywiście dojechać i bez mapy - znacznie "lepiej" jest mieć mapę. Pisząc lepiej, mam na myśli to: zaoszczędzić czas, pieniądze, paliwo, nerwy, a każdy z tych parametrów można wtedy przeznaczyć na coś innego, uzyskując kolejne profity. Myślę, że analogia jest tu na tyle widoczna, że nie ma sensu, by ją teraz objaśniać. Powiem jednak rzecz następującą: uważam za sensowne, iż człowiek rodząc się (tudzież jako duch, który postanawia wcielić się) w określonym czasie i miejscu, niejako "przechwytuje" energię sił, które cały czas się zmieniają, a które można uchwycić i zobrazować za pomocą nauk takich jak astrologia. Daje to możliwość odczytania tego jednego, konkretnego układu energii, co z kolei implikuje zdolność interpretacji, która jest tym trafniejsza i głębsza, im silniejsze jest pojmowanie teoretyczno-praktyczne na drodze rozwoju duchowego.

Mówiąc krótko, odczytanie kosmogramu niesie ogromne korzyści dla osób, które duchową ewolucję (świadomie) przyjęli za ostateczny azymut swojego istnienia.
Wiedza ta daje zrozumienie o samym sobie, o sytuacjach, które pojawiają się w życiu (czy też może - które sami pojawiamy), o tendencjach, dotyczących zarówno osobowości jak i zaistnienia przyszłych wydarzeń, czy też w znacznym i odczuwalnym stopniu pozwalając odpowiedzieć sobie na pytanie, dotyczące obrania ścieżki życia / kariery / powołania / misji / jak zwał, tak zwał. Cóż, jeśli chodzi o mnie, to ostatnie, jest niebywale ważne.

Celem tego - powiedzmy - szkolenia, jest przekazanie podstawowych informacji oraz sposobu odczytywania kosmogramu, tak, by uzyskać praktyczne umiejętności - a co za tym idzie - profity dla osób, które wcześniej nie miały styczności z tą szlachetną nauką, a i dla tych, którzy chcieliby - z jakichś powodów - poznać kolejną, osobistą opinię, okraszoną przemyśleniami. Innymi słowy - celem, jaki sobie stawiam jest, by ktoś, czytając ostatnie słowo, ostatniej części tego 'szkolenia', wcześniej nie wiedząc co jest 5, teraz mógł odczytać swój kosmogram, samodzielnie pogłębiać i poszukiwać kolejne korelacje, a i być może inspirować i pomagać innym.

Nie jestem w stanie przewidzieć precyzyjnie dwóch rzeczy: terminu pojawiania się kolejnych części "kursu" oraz ścisłego przedziału merytorycznego, zawartego w poszczególnych częściach. Pozwolę sobie tu na swobodę, jako, że piszę to samodzielnie, przy czym posiłkowanie się opracowaną już wiedzą ograniczam do absolutnego minimum. W przeciwnym wypadku, poświęcenie czasu i energii na stworzenie tego "kursu" nie miałoby najmniejszego sensu, a byłoby wręcz czynem niechwalebnym.

Ostatecznie w tym miejscu pragnę jeszcze uściślić pewną rzecz z pogranicza prawnego, bym nie musiał potem do tego powracać:
Udzielam zgody na rozpowszechnianie tej oraz przyszłej treści obejmującej serię wpisów "Samo-astrolog".

Nie widzę sensu w ograniczaniu dostępu do informacji, które mogą okazać się pomocą i przyczynkiem w podniesieniu świadomości globalnej, co notabene powziąłem za swój osobisty cel.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2014, 13:59 {2} przez Gywher.)
24-08-2014, 22:24
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB