Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wilk
Autor Wiadomość
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
Wilk
Wilk od zawsze był obecny w życiu przodków, jako szczególne zwierzę poważane na całym świecie.

Wilk to symbol wielkiej siły, niezależności, wolności, dzikiej natury. Reprezentuje ciemne, demoniczne i nieposkromione moce. Wiele Bóstw miało za swoje święte zwierzę wilka, a także nie jeden zmieniał się w niego. Wilki często były posłańcami Bogów. Wilk w Grecji i na Cyprze był jednym z symboli Chronosa, czyli Aona, Ojca Czasu, Saturna. Na wizerunku był przedstawiony oczywiście Ojciec Czas, a potem pies jako przeszłość, lew jako teraźniejszość, a wilk jako przyszłość - przyszłości się najbardziej obawiamy, nie wiemy co nas czeka, ale ta przyszłość kiedyś będzie przeszłością która nas umocni, doda więcej doświadczeń. Wilka nie można było zabijać, to święte zwierzę, w którym widziano Bogów i Boginie - posłańca mieszkańców Olimpu, a także swoich przodków.

Wilki są magicznymi zwierzętami. Przodkowie od zawsze chcieli być jak wilki - przywdziewając ich skórę, czy nosząc ich ząb. Szczególnie cenne było dla nich serca wilka (zjadali je), ogon i oczywiście pazury.

W Skandynawii ojcem pierwszego wilka jest Loki, jego syn okrutny i przebiegły Fenrir jest zaś ojcem wszystkich innych wilków. Demoniczny wilk siał spustoszenie gdzie tylko się pojawił. Ale i tutaj mamy jasne strony wilka. Jeden z nich strzegł wschodniej bramy Asgardu na polecenie Odyna. Odyn miał też inne wilki, które były jego pupilami, powiernikami i strażnikami. Miały na imię Geri i Freki.

Berserkowie (najlepsi, nieustraszeni wojownicy) mieli opinię ludzi, którzy podczas walki stają się duszą jakiegoś zwierzęcia, między innymi wilka. Wierzono, że dusza dzikich zwierząt wstępuje w nich, dzięki czemu stają się niepokonani. Wierzono, że towarzyszy Volvom. W innych krajach magom i czarownicom.

15 Lutego było takie Rzymskie święto jak Lumperkalia - dzień wilka, zastąpiono go dniem Św. Walentego, który także ma związek z wilkami.

Chrześcijaństwo oczywiście wrzuciło wilka do jednego wora z czarownicami, wężami i kotami, utożsamiając go z Szatanem i robiąc z niego symbol herezji. Wilk stał się zagrożeniem dla "owieczek" Jezusa, i personifikacją odwrotu od wiary i popełniania grzechów. Nagonka była także na wilkołaki, czyli istoty ludzkie zamienione przez Szatana w pół-wilka za pomocą specjalnej, szatańskiej maści.

Co byście zrobili, gdybyście w lesie znaleźli się w cztery oczy z wilkiem? Większość pewnie by chciała uciekać, stałaby nieruchomo, czy atakowała np. strzelając - ja bym się uśmiechnęła i zaczęła do niego mówić, zero gwałtownych ruchów. Jeśli wilk sam do mnie przyjdzie to lajt, ale trzymałabym ręce przy sobie - wilki to nieufne i ostrożne stworzenia i szybko by zareagowały instynktownie odgryzając mi rękę. xDCzuję od wilków mistycyzm i czystą, wyniosłą energię - bez wątpienia są blisko z Bogami. Według wielu podań wilk to strażnik ludzi, według niektórych jego rolą jest zabijanie demonów. Inteligentne i piękne wilki wyją tez do Księżyca.

Relacja między ludźmi, a wilkami zawsze była szczególna. To właśnie wilki najczęściej nie pozwalają umrzeć porzuconemu, bądź zagubionemu dziecku w lesie. Odnotowano tysiące przypadków dzieci wychowywanych przez nie.

Na tej stronie macie mały spis dzieci wychowywanych przez zwierzęta, między innymi wilka (wraz ze zdjęciami): http://joemonster.org/art/16552
Dokładna historia chłopca wychowywanego przez wilki: http://www.dziennik.com/weekend/artykul/...rzez-wilki
Więcej historii o dzieciach wilków: http://niewyjasnione_zjawiska.w.interia.pl/71.html
Współczesna historia syna watahy: http://kobieta.wp.pl/martykul.html?kat=6...id=9750559

Mogłabym tak długo... ale po co? Więc jak widzicie, wilki są także opiekuńcze i troskliwe, dla mnie to także symbole miłości i rodzicielstwa. Wiecie, że wilki łącza się w pary i zostają ze sobą na całe życie? Uśmiech Jeśli jedno z nich zginie, drugie wciąż pozostaje wierne i lojalne. To zwierzęta stadne, nie lubią samotności.

Mam do Was 2 pytania:
1. Co byście zrobili spotykając wilka?
2. Jak sądzicie, dlaczego wilki wyją do księżyca?

Zachęcam też do pisania więcej o niezwykłych stworzeniach, którymi niewątpliwie są m.in. wilki. Uśmiech
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-25-2014, 18:22 {2} przez Lossen.)
08-25-2014, 16:19
Binah
Wtajemniczony

Liczba postów: 62
Reputacja: 5
Podziękowania: 8
Podziękowano 31 razy w 17 postach
RE: Wilk
Jest też Amarok.
W mitologii Inuitów (eskomosów) Amarok to gigantyczny wilk podróżujący bez towarzystwa watahy, atakujący każdego, kto tylko wyruszył samotnie na nocne polowanie.

Cytat:2. Jak sądzicie, dlaczego wilki wyją do księżyca?

Wilki wyją, się wie Oczko tylko czy akurat do Księżyca. Z obserwacji wilków w ich środowisku naturalnym wiadomo że wilki najczęściej wyją wieczorem (pomiędzy godziną 20 a 24) i wcześnie rano (około godz. 3,.4, 5), jest to uzależnione od pory roku, długości dnia i nocy oraz fazy księżyca, ale generalnie nie można mówić, że wilki wyją do księżyca.
Podczas ciemnych letnich nocy, moment wzejścia księżyca jest sygnałem do wyruszania na polowanie i wówczas wilki wyją. W ciągu całego roku zmienia się intensywność wycia grupowego. Najmniejsza jest ona w początkowym okresie wychowu szczeniąt. Aby nie zdradzić położenia nory wilki nie wokalizują. Największa intensywność wycia występuje w okresie lata i jesieni, gdy szczenięta uczą się wyć, oraz w okresie rui (styczeń-luty).
To tyle od strony naukowej, ale może pojawi się w tym temacie jakieś "magiczne" wyjaśnienie.

Cytat:Co byście zrobili, gdybyście w lesie znaleźli się w cztery oczy z wilkiem?
Znalazłam się w takiej sytuacji, niesamowite przeżycie ale trzeba kierować się rozsądkiem.
Pierwsza ważna sprawa to nie patrzeć mu w oczy, tzn. nie mierzyć się z nim wzrokiem. Mówić do niego też nie ma co, bo wilki żyjące w naturze nie reagują na głos, reagują głównie na zapach i właśnie na gwałtowne gesty. Nie uciekać, nie udawać silniejszego, nie próbować go przestraszyć, rzucać tym co znajdziemy pod ręką - kamień, gałąź. Przeczekać. Wilk oceni sytuację, a to czy będzie to z korzyścią dla nas to już zależy od Losu Ninja ale lepiej wilków nie prowokować, jeśli ktoś nie chce zaliczyć podgryzionego gardła, to niech nie reaguje gwałtownie i stoi spokojnie.

Owszem wilk ma związek z bogami, jednak podczas spotkana z nim lepiej jest pamiętać że to dzikie zwierze (bez mistycyzmu i magii) a las jest jego domem, za to my jesteśmy tam intruzami i dlatego zejdźmy mu z drogi Uśmiech
08-26-2014, 03:02
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
Moje doswiadczenie (a moze poprostu szczescie?) pikazuje ze wszystie zwierzaki rozumieja co sie do nich mowi i reaguja na dzwiek glosu, bardzo wazny jest ton.
Za kazdym razem dziala, ale... czasem dlugi trzeba gadac.

Kociak ktory mial w bardzo powaznym stanie lapke (dziki, bezdomny po prostu na Cyprze sa dzikie koty) potrzebowal 30-40 minut aby sam do mnie przyszedl ze swojej kryjowki, w miedzyczasie robil kroki do przodu ale zaraz w tyl jak wyciagalam reke.

Inny przypadek to Jelen, nie dal sie dotknac ale mozna powiedziec ze zostalismy przyjaciolmi. xDD

Zwierzaki w zoo, tez mnie lubia i poznaja.

Zawsze jest najpierw ciekawosc, obserwacja, sluchanie a potem po dlugim czekaniu efekty.

Mam teorie. Przylozcie palce do gardla i mowcie cos. Glos to wibracje, a te sie roznosza po astralu a tam nie ma barier jezykowych.

Dobrze Binah ze wspomnialas o nie patrzeniu w oczy, zapomnialam o tym. Patrzenie w oczy jest traktowane jako przygotowanie wstępne do walki.

Wilk to straznik lasu, nie trzeba sie go az tak bac moim zdaniem zwazajac na to ile dzieci wilki wychowaly. Zaopiekowaly sie bezbronnymi dziecmi ktore z pewnoscia na ich widok plakaly strasznie i patrzyly im oczy a nawet bily (male dzieci maja takie odruchy). Nie spotkalam nigdy wilka... ale pies pochodzi wlasnie od wilkow i wiem, ze one maja czule miejsce a jest nim nos.

Jesli szybko i dokladnie trafimy w nos to bedzie ok, a przynajmniej tak jest z psami. Tylko uwaga bo za zbyt silny cios zabije wilka albo psa, ale nie moze byc zbyt delikatny bo sie "bestyjka" wscieknie.

Gorzej z wataha. Ale zaufanie jednego wilka to zaufanie wszystkich. Jednak tutaj przy ataku nie ma szans.

Binah zazdroszcze Ci spotkania z wilkiem. W Rzymie uwazano, ze spotkanie wilka to wygrana na wojnie i wielkie szczescie. Uśmiech
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-29-2014, 09:51 {2} przez Olimpia.)
08-26-2014, 10:26
 Podziękowali: Nikola97
SacerLupus
Zbanowani

Liczba postów: 9
Podziękowania: 0
Podziękowano 4 razy w 2 postach
Postanowiłem w skrócie dodać coś od siebie,Wilk przede wszystkim wyczuwa nasze nastawienie odczucia,potrafią wyczuć smutek strach.Gdy już natkniemy się na wilka należy zachować przede wszystkim pewność siebie.Jeśli chodzi o wycie wilka oznacza to przede wszystkim że wyciem komunikują się one między sobą.Gdy już natkniemy się na wilka przede wszystkim należy zachować spokój,czasem nawet należy zejść na czworaka do pozycji wilka nie stojąc jak słup na baczność,czasem spojrzeć mu prosto w ślepia,wszystko to zależy od sytuacji wyczucia i odpowiedniej wiedzy,doświadczenia.Na to że natkniemy się na to piękne stworzenie twarzą w twarz jest nikła szansa bowiem wilki zazwyczaj unikają kontaktów z ludzmi,zazwyczaj dookoła obserwując wszystko z oddali .
03-02-2015, 21:24
hunt
Użytkownik

Liczba postów: 17
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 9 razy w 6 postach
Jeszcze chwila i "łysy" zaświeci w pełni... nasłuchujcie :D
Nie wiem jak Wy, ale gdy słyszę wycie Wilka, zaraz mam dreszcze na plecach.
03-02-2015, 21:42
Havo
Użytkownik

Liczba postów: 11
Reputacja: 0
Podziękowania: 4
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Skóra wilka jest pomocna przy programowaniu snów, magi miłosnej i seksualnej. Pazury i zęby do produkcji amuletów oraz uroków/klątw. Serce w nekromancji.
10-06-2016, 18:33

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB