Magia Merkuriańska
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,779
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 329
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Podziękowano 200 razy w 339 postach
Post: #1
Magia Merkuriańska
Inaczej Magia Pomarańczowa. System mało znany i rzadko używany.

Więc na czym polega Magia Pomarańczowa? To inaczej manipulacja, bardzo pomocna w Magii Bojowej, ale jak widać jest tu także i mały odłam szamanizmu. Działa jak sigil, koduje się w podświadomości naszej lub innych osób, tym samym wpływając na otoczenie.

Ten system polega na szybkości mówienia, umiejętności wpadania w trans i umiejętności wywołaniu strachu oraz szybkiego myślenia - stąd Magia Merkuriańska (od Merkurego). Merkury był Bogiem złodziei, handlarzy, manipulantów.

1. Po co potrzebna jest umiejętność szybkiego mówienia? Szybkiego i umiejętnego. Szamani i Volvy wprowadzali się w trans głosem, śpiewem i tutaj chodzi o to samo. Im szybciej będziemy mówić rymowane zaklęcie/ewokację/afirmację/intonację, tym szybciej nasz umysł spowolni i tym szybciej pozwolimy działać naszej podświadomości, na którą właśnie zadziałaliśmy niczym sigil.

Dlaczego rymowane? Słowa są łatwe do zapamiętania, płynne i rytmiczne, a także bogatsze, dzięki czemu łatwiej wtapiają się w podświadomość.

Sprecyzujmy "umiejętnego mówienia". Ważny tu jest ton, wysokość głosu, uczucia itp. Można też śpiewać - jak umiesz grać na flecie czy bębnach to jeszcze lepiej! Pamiętajcie! Dźwięk jest wibracją. Wasz głos jest także wibracją (przyłóżcie sobie rękę do gardła i mówcie), a zaklęcie/afirmacja itp. to ster energii/wibracji, którą wysyłamy aby spełniła przeznaczone zadanie.

2. Wpadanie w trans. Wydaje mi się, że już to wyjaśniłam, ale się powtórzę. Wpadając w trans przewagę ma nasz nieświadomy umysł, mam na myśli, że jest on "aktywny"" i łatwo można zakodować sobie coś w podświadomości - a ona już się zajmie naszą sprawą.

3. Po co umiejętność wywoływania strachu? Od koloru czerwonego do pomarańczowego niewielki krok. A Magia Czerwona to inaczej Magia Bojowa, są to pokrewne systemy, ale o tym później.

Omówmy sobie co to silna wola, asertywność i umiejętność samodzielnego myślenia.

a) Silna wola to coś, co pozwala nam dotrzymać czegoś, co sobie postanowiliśmy, np. rzucam palenie, czy chudnę 20 kg. A co za tym idzie, osobą z tą cechą jest zdecydowana, stanowcza i zdeterminowana.
b) Asertywność to obrona własnego zdania i wyrażanie go ze spokojem.
c) Samodzielne myślenie oznacza, że nikt nie może mi narzucić swojego zdania.

To tak w skrócie, i tak wiecie co to wszystko znaczy.

Wyobraźcie sobie teraz hmmm... oo! Egzaminatora (albo sędziego), który ma te wszystkie cechy i próbujecie go przekonać do swoich racji. Będzie ciężko, sprawa raczej przegrana. Jeśli człek nie ma tych cech? Jest nasz.
Jednak większość ludzi wpływowych ma te wszystkie cechy. -_- Mówię większość, bo nie znam przecież wszystkich.

Tutaj pojawia się pytanie: co sprawi, że te wszystkie cechy obrócą się w proch? Co jest słabą stroną człowieka, a silną stroną negatywnych bytów? Jak demony mają możliwość opętania człowieka, jeśli nie można nic nam zrobić ze względu na wolną wole? Umiejętność wyboru, decydowania i nas samych, powiedzenie "NIE!", "STOP!". Te WSZYSTKIE cechy które wypisane macie na górze zniszczy JEDNO uczucie. Jest nim strach.

4. Strach budzi wątpliwości, a wątpliwości robią swoje. Merkury był też Bogiem złodziei i oszustów. Jak oszust się wybroni? Jak sprawi, że ludzie sami mu coś dadzą? Umiejętność wywoływania strachu to wielka potęga, zwłaszcza dla magów.

Adept Magii Merkuriańskiej musi mieć te wszystkie pozytywne cechy, jakie tu wymieniłam, czyli asertywność, silną wole itp., ale przede wszystkim umiejętność opanowania strachu. Nie tylko, aby nie dać się wrobić, tak jak on może innych, ale ponieważ w tej magii także używa się strachu na sobie. Strach im silniejszy, tym większy ładunek emocjonalny i adrenalina - co się dzieje podczas wydzielania adrenaliny? Jesteśmy silniejsi i szybsi w każdej możliwej sferze. Mag wykonujący operację magiczną w panice to istne spustoszenie, ale tylko wtedy, kiedy panuje nad tym. Mag tego systemu musi umieć wywołać w sobie strach, ale też go odrzucić.

5. Umiejętność szybkiego myślenia jest cholernie ważna, np. podczas hazardu. Kreatywne i szybie myślenie nie tylko pomaga wpaść na nowe pomysły. Działa podobnie jak punkt 1. Jak zaczniemy strasznie szybko myśleć, to w końcu także wpadniemy w trans, a co lepsze, nasze myśli będziemy słyszeć dużo głośniej, stracimy rachubę we własnych myślach. W sumie ciężko to wytłumaczyć, ale chyba każdy wie o co chodzi.

Mam nieodparte wrażenie, że o czymś zapomniałam, najwyżej dopiszę.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
27-08-2014, 09:57
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB