Palce i ich znaczenie
Autor Wiadomość
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Palce i ich znaczenie
Poszczególne palce określamy nazwami ciał niebieskich. Palec wskazujący to Jowisz, środkowy - Saturn, serdeczny - Słońce, mały – Merkury. Poniżej możesz przeczytać o właściwościach energetycznych każdego z palców i o cechach przypisanych im planet.
Na którym palcu nosić pierścionek?

Palec wskazujący – Jowisz

JOWISZ
Dobroczyńca ludzkości, Zeus w mitologii greckiej. Broni sprawiedliwości i prawa. Rozwija świadomość społeczną, intuicję, inspiruje w odczytywaniu symboli. Symbolicznie szczęście, sprawiedliwość, rodzina w szerokim pojęciu, dobra materialne i duchowe, optymizm, szlachetność, młodość (studencka), umiłowanie prawdy. Sygnifikator losu, szczęścia.

Negatywnie - wszystko w nadmiarze, lubi przesadzać, sądzi, że ma prawo do rozstrzygania każdej kwestii, kocha sensacje. Cechuje go nadto pycha i zarozumiałość. Jowisz nigdy nie jest zły do końca, obce jest mu okrucieństwo. Żywioł: powietrze.

Palec ten jest symbolem władzy, waleczności i honoru. Kiedy jest gładki, pozbawiony węzłów w stawach mówi, iż jego posiadacz zwraca uwagę głównie na to, co związane jest ze światem materialnym, nie ceniąc zbytnio takich wartości, jak duchowość czy intuicja. Im większe są węzły stawów, tym bogatszy jest świat wewnętrzny właściciela. Gdy palec Jowisza jest zbyt długi, świadczy to o chęci panowania nad otoczeniem, a nawet o tym, że dana osoba ma problemy z pychą. ***

Palec środkowy – Saturn

SATURN

Pamięć kosmiczna, strażnik karmy. Odczuwalny najbardziej na starość. Samotność z wyboru, szlachetność, umiłowanie cnót, koncentracja, konserwatyzm, upór, twardy człowiek, autorytet, stanowisko, ojciec, starzec, mędrzec. Praktyczne podejście do życia, nadanie formy swoim planom i marzeniom.

Negatywnie - lenistwo, podejrzliwość, tchórzostwo, obojętność, osamotnienie, ciężka praca, złośliwość losu, okrucieństwo, brutalność, bezwzględność, ograniczenia, skłonności do melancholii. Żywioł: ziemia.

Palec ten jest symbolem wiedzy, dyscypliny i odpowiedzialności. Kiedy przybiera kształt łopatowaty, zdradza osoby o nadzwyczaj dużych zdolnościach manualnych. Jego kwadratowe zakończenie świadczy o wyjątkowych talentach organizacyjnych. Zakończony ostro palec Saturna zdarza się niebywale rzadko i świadczy o niezrównoważonym charakterze.
Palec serdeczny – Słońce

SŁOŃCE

Indywidualność, dawca życia. Twórcza energia. Amunicja, siła woli, poczucie własnej godności, wzmaga procesy twórcze. Intelekt, bogactwo duchowe, zasady moralnej odnowy. Władza, król, klasa rządząca. Negatywne aspekty – egoizm, próżność, zarozumialstwo, pycha, chęć dominacji. Żywioł: ogień.
Palec jest symbolem radości, piękna i jasnej strony życia. Jeżeli palec Słońca odznacza się dużymi węzłami stawów, to niewątpliwie dowód, że jego właściciele, choć wrażliwi na piękno w życiu codziennym, kierują się rozumem i zdrowym rozsądkiem. Uwaga - bardzo krótki, silnie zakrzywiony palec Słońca, z wyraźnie uszkodzonym paznokciem może oznaczać, iż mamy do czynienia z przestępcą.

Palec mały – Merkury

MERKURY

Symbol umysłu, mądrości, zdobywania doświadczenia życiowego, piękności młodzieńczej, poczucia humoru. Negatywnie – bezmyślność, nadmierny popęd, chytrość, przebiegłość, zmienność poglądów, złośliwość, skłonność do złodziejstwa i oszustw. Żywioł: powietrze i ziemia.

Dłoń Merkurego łatwo wpisać w trójkąt równoramienny. Palce są giętkie, a zakończenie palca wskazującego i serdecznego znajduje się na tym samym poziomie. Górne części palców są płaskie, przypominają łopatki, często mały palec jest odchylony od dłoni bardziej, niż pozostałe. Dłoń najczęściej przybiera barwę różową lub różowo - żółtą. Symbol posłańca Bogów, kupców, lekarzy i złodziei. Palec ten zakończony kwadratowo, pokazuje ludzi obdarzonych ścisłym umysłem i umiejętnością doskonałego organizowania pracy. Spiczasty oznacza mistyczne zainteresowania jego właściciela, kiedy zaś jest lekko zakrzywiony w kierunku palca serdecznego (Słońca) oznacza skłonność do hazardu i wszelkiego rodzaju gier. Osoba, która może mieć trudności w podejmowaniu decyzji i jest podatna na wpływ innych, ma palec Merkurego wyjątkowo krótki, niezwykle długi palec ma zaś osoba skłonna do fantazjowania i notorycznych kłamstw.


Teraz, kiedy już wiesz, jaki palec jest sygnifikatorem konkretnej dziedziny życia, możesz wykorzystać tą wiedzę nosząc odpowiednią biżuterię na konkretnym palcu.Jeśli wybierasz się w podróż i chciałabyś, żeby była bezpieczna, wygrać sprawę sądową lub urzędową załóż pierścień na palec Jowisza .
Jeżeli chcesz, żeby Twoje otoczenie uznało Cię za autorytet i powierzyło Ci ważne zadania, za które uzyskasz nie tylko uznanie i pieniądze, załóż pierścień na palec Saturna .
Jeśli pragniesz, ażeby los obsypał Cię popularnością, bogactwem i wpływowymi znajomościami, załóż pierścień na palec Słońca .
Gdy pragniesz nauczyć się czegoś nowego lub pogłębić dotychczasową wiedzę, załóż pierścień na palec Merkurego. Kiedy masz problem natury psychicznej, boisz się podejmować decyzji, obawiasz się ludzi, nie ufasz im, nie wierzysz też w swoją siłę, noś pierścień na kciuku . /Zrodlo- http://magia.onet.pl/artykuly/chiromancj...30114.html /
28-08-2014, 17:27
Reply
IceQ Offline
Użytkownik

Liczba postów: 19
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Palce i ich znaczenie
Bardzo przydatny wątek, bardzo ciekawy. Uśmiech
Dobrze jest wiedzieć na którym palcu nosić pierścień.
28-08-2014, 18:44
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #3
RE: Palce i ich znaczenie
Dzięki IceQ. Uśmiech Natrafiłam na to w necie i tak sobie pomyślałam, że może się przydać. Ja zaś noszę pierścienie na palcach środkowych obydwu rąk, czyli saturnicznych. Na żadnym innym palcu nie toleruję, robię to intuicyjnie od wielu lat. Nie sądziłam, że to ma jakieś większe znaczenie. A jednak, wszystko się zgadza.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2014, 00:27 {2} przez Crumble.)
28-08-2014, 19:46
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB