Samo-astrolog - Lekcja 5: Energia Zodiakalna
Autor Wiadomość
Gywher Niedostępny
Wtajemniczony

Liczba postów: 126
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 41
Podziękowano 38 razy w 17 postach
Post: #1
Samo-astrolog - Lekcja 5: Energia Zodiakalna
Aby nie zaznaczać przy omawianiu każdego ze Znaków, że warto jest spojrzeć na jego symbol, zostawiam ten wpis tutaj, a we właściwej części pominę tego typu wprowadzenia.

Podobnie jak poprzednio, przyda się kosmogram, przy czym - mówiąc szczerze - nie uważam za niezwykle potrzebne zamieszczanie dodatkowych ilustracji Znaków, jako, że wspomniany kosmogram przedstawia je wystarczająco czytelnie, a w dodatku przy poszczególnych opisach zamierzam poświęcić nieco uwagi właśnie temu jak wyglądają.
Tak więc można (i do czego zresztą zachęcam) zerkać na kosmogram co jakiś czas. W tym miejscu pragnę dodać, że postanowiłem zamieścić kilka dodatków, gdy już kurs dobiegnie końca. Zrobię to dlatego, aby po pierwsze - ułatwić i utrwalić interpretację, a po drugie - by przedstawić dodatkowe ścieżki kontemplacji elementów kosmogramu, jak i kosmogramu samego w sobie. O tym jednak powiem więcej w stosownym czasie, tak więc, tradycyjnie: poniżej ilustracja kosmogramu oraz część właściwa 5 lekcji tego domorosłego, samozwańczego "kursu".

[Obrazek: kosmogram.jpg]

Kolejność omawianych Znaków będzie następująca: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew i tak dalej.

Zanim jednak o Znakach sensu stricte - dodam dwie rzeczy.
1. Mniej lub bardziej bystry wzrok dawno już dostrzegł, że Znaki Zodiakalne przedstawione są w różnych kolorach, a kolory te, a i owszem, sugerują podział na żywioły. Mówiąc jednak ściślej - nie o podział tu chodzi, a o wskazanie dominującego żywiołu w danym znaku. Oczywistą oczywistością jest, który kolor reprezentuje dany żywioł, niemniej zamieszczę to tutaj, jako, że materiał jest maksymalnie podstawowy:

Czerwień - Ogień
Zieleń - Ziemia
Żółć - Powietrze
Błękit - Woda

Mało tego...
2) 12 Znaków, które przynależą do tych czterech grup żywiołów dzielą się dodatkowo na 3 jakości. Innymi słowy: w jednym żywiole występują 3 Znaki Zodiakalne, a każdy z tych trzech Znaków manifestuje jedną z trzech jakości.
Te jakości mają swoje nazwy:

Jakość Kardynalna - energia taka wykazuje tendencje do zapoczątkowania istnienia danej manifestacji, jej natura jest więc kreatywna, impulsywna i silna. W gruncie rzeczy jednak może być uznana za krótkotrwałą, bowiem najsilniejszy zakres działania jakości kardynalnej występuje właśnie na początku zaistnienia danej manifestacji. Chcę jednak zauważyć, że jakość kardynalną (oczywiście już bardziej subtelną) można zauważyć i w późniejszych stadiach istnienia czegoś. Nie jest więc tak, że ona całkowicie znika. Chodzi o tendencyjność.

Jakość Stała - tutaj energia dąży do osiągnięcia pełnej manifestacji, innymi słowy do całej swej okazałości, a więc o ile w przypadku jakości kardynalnej chodzi o zaistnienie początku, tak tutaj chodzi o osiągnięcie pełni. Sugeruje to energię o charakterze trwałym, solidnym i upartym.

Jakość Zmienna - ujęcie semantyczne jest tu oczywiście precyzyjne, bowiem w przypadku jakości zmiennej, energia wykazuje tendencje do zmiany "stanu skupienia", czyli sposobu manifestacji, przy czym zachowując naturę rzeczy żywiołu, który reprezentuje. Z życia wziętym przykładem niech będzie woda, która w jednej chwili kapiąc z ręcznika zawieszonego na suszarce, za chwile zacznie parować, a więc zmieniać sposób manifestacji, jednak wciąż wodą pozostając.


Omówiwszy te dwa niuanse, myślę, że czas najwyższy przejść do poruszenia Znaków samych w sobie.

O ile jasnym jest, czym są planety oraz - już teraz - Domy w kosmogramie, o tyle warto by było dodać jedno zdanie odnośnie tego, jaki związek w ogóle mają znaki z planetami. Tak więc Znaki Zodiakalne są niczym innym, jak obszarami na nieboskłonie, przez które kolejno wędrują planety. Astrologowie tym kolejnym dwunastu fragmentom przypisują pewne specyficzne dla nich właściwości, tak więc planeta, przechodząc przez jakiś Znak, wchodzi z nim w relację, w której energia tejże planety zostaje zabarwiona w sposób i naturę manifestacji zawartą w tym właśnie Znaku. Innymi słowy: mamy energię planety "4", która zamanifestuje się poprzez Znak "Y", tworząc tym samym interpretacyjne spojrzenie "4Y", które nie dość, że posiada już wartość informacyjną samą w sobie, to jeszcze jest w stanie wytworzyć nową wartość, jeśli interpretować element "4Y" w relacji do innego elementu, przykładowo "12Z", otrzymując wtedy informację "4Y-12Z".

O Znakach Zodiakalnych.

Baran
[1]
Ogień Kardynalny

Gdyby ktoś miał problem ze zlokalizowaniem tego Znaku na powyższym kosmogramie, pomogę: jest to nakreślona czerwonym kolorem litera "V" znajdująca się w końcowym obszarze Domu 1. i tym samym niedaleko linii zaczynającej Dom 2. Po lewej stronie od Znaku Barana znajduje się symbol nakreślony kolorem niebieskim, z kolei po prawej stronie mamy do czynienia ze Znakiem koloru zielonego.

W istocie znak ten zdaje się najbardziej ze wszystkich kojarzyć z agresywnością, ukonkretyzowaniem, z koncentracją energii w jeden strumień. Fakt, że włada tu Mars jest wielce wymowny. Znak Barana to manifestacja bardzo silnego, krótkotrwałego impulsu energii. Temperament jest tutaj niesamowicie gwałtowny, często wydawać by się mogło, że bezmyślny; taki, który najpierw działa, dopiero potem myśli. W naturze Baran uderza łbem, nie knując i nie skradając się za plecami. To z kolei sugeruje dalej, że materie subtelne i abstrakcyjne są tutaj mało interesujące, żeby nie powiedzieć - denerwujące.


Byk
[2]
Ziemia Stała

Ciekawe, że przy identyfikacji Byka można wykorzystać porównanie do Barana, i tak: Byk jest znacznie większy od Barana, a mimo to niekoniecznie tak agresywny, wybuchowy i aktywny. Te wszystkie historie o adorowaniu złotego cielca mogą również pomóc w zrozumieniu charakteru tej manifestacji. Podobnie jest z określaniem pewnego rodzaju ludzi, kiedy powiedzieć, że się "byczą". Mało tego, fakt, że władcą tego Znaku jest Wenus, również mówi to i owo.
Tak więc mówiąc o Byku, na myśl przychodzi przepych, wygoda, luksus, umiłowanie materialnego piękna, to, co jest duże i wiąże się z bogactwem, właśnie dlatego, że jest duże. W gruncie rzeczy Byki należą do zwierząt leniwych, a swoją siłę wolą raczej prezentować, niż jej używać. Ponieważ jest to jakość stała, energia tego żywiołu jest tutaj silna, solidna i trwała(uparta). Wiąże się to z naturalną tendencją do osiągania pełni i rozkwitu takich wartości, które w sposób dominujący reprezentuje żywioł ziemi.

Bliźnięta
[3]
Powietrze Zmienne

Nazwa tego Znaku kojarzy się z dualizmem, z jakimś rozdwojeniem, przy czym ja chciałbym powiedzieć o nim w nieco innym spojrzeniu, bo jakoś niekoniecznie to rozdwojenie wynajduję, przynajmniej nie w takim stopniu, by zasługiwał na cechę dominującą dla tego Znaku.
Otóż, ponieważ mamy do czynienia z żywiołem powietrza, które w dodatku jest zmienne, z Merkurym we władaniu - to co szczególnie kojarzy się z tym znakiem to aspekt intelektualny. Kwadrat sugeruje przestrzeń o wszystkich czterech kierunkach, z kolei te cztery "odnogi" od niego, ekspansywną naturę powietrza. Z drugiej strony można powiedzieć, że to powietrze nie wychodzi z kwadratu, a do niego wędruje. Fakt, że nie sposób jednoznacznie tego określić może już coś sugerować. Chciałbym zauważyć, że te dwie linie nie stykają się ze sobą, a jedynie delikatnie wchodzą w wewnętrzną strukturę kwadratu. Obserwując pewnego Bliźniaka z mojej najbliższej rodziny, muszę powiedzieć, że jest to ten typ osobowości, który posiada bardzo dużo zainteresowań, ale dosłownie dwoma z nich zainteresował się jakkolwiek bardziej i w praktycznym wydźwięku. Oprócz tego, da się zauważyć niechęć do głębszych refleksji i analiz, zwłaszcza tych, które dotyczą jego samego. Na koniec chcę wyczulić na jakość zmienną, co już w gruncie rzeczy sprawia, że energia tego Znaku posiada największy obszar działania (zasięgu), będąc jednocześnie najbardziej rozproszoną w każdym możliwym kierunku.


Rak
[4]
Woda Kardynalna

I władający w nim Księżyc. Połączenie tego ciała niebieskiego z żywiołem wody niemal natychmiast kojarzy się z reprezentacją sił wybitnie emocjonalnych. Interesujący Znak. Z jednej strony jego zewnętrzna warstwa to krzywe, ale ciągłe linie, z drugiej zaś, wewnątrz - coś więcej. Coś, czego zdaje się, że chronią te zewnętrzne linie. Wymowne, że Rak chodzi do tyłu, czy też, że posiada pancerz chroniący tak delikatny i wrażliwy organizm. Muszę powiedzieć, że obserwując ludzi spod tego Znaku albo wykazujących silną manifestację Raka, wielu z nich czuje się wielce zagrożonych, kiedy tylko odkryje się w taki, czy inny sposób ich osobowość, myśli i uczucia. Zdaje się, że to, co jest dla nich wybitnie bliskie i istotne, za wszelką cenę skrywają, chronią pod tym pancerzem pozornej obojętności (ciągłych, krzywych linii), tak bardzo wartościując sobie bezpieczeństwo. O ile w Bliźniętach nie widzę tak drastycznie tego dualizmu, o tyle tutaj już w znacznym stopniu go zauważam. Wspominając związki z kobietami spod tego Znaku, to co szczególnie zapadło mi w pamięć to fakt, że kiedy już przestały chronić się za pancerzem, okazywały się całkowicie innymi osobami, niż takimi, za jakie dały się poznać nie będąc jeszcze w związku. Cóż, pewnie i z innymi Znakami jest podobnie, ale tak drastyczny "zwrot akcji" odczułem tylko tutaj.


Lew
[5]
Ogień Stały

Moim zdaniem - całkowite przeciwieństwo Raka i do Raka jeszcze wracając względem Lwa - być może nie o Znak sam w sobie chodzi, a o jakąś specyficzną relację planet, ale coś jest w Rakach, co sprawia, że imponuje im ambicja i odwaga u innych. Pewien związek w którym on jest Lwem, ona Rakiem, gdzie zdawać by się mogło: ogień i woda? - należy do najsilniejszych związków, jakie znam. Takich, które w jakiś sposób się uzupełniają, bowiem przez to, że Lew dąży do bycia w centrum uwagi, bycia podziwianym i głośnym, Rak może bezpiecznie uczestniczyć w emocjonujących doświadczeniach, nie wystawiając się przy tym na rozpoznanie, potencjalny atak, czy ingerencję otoczenia.
Proszę państwa, tak jest. Lew lubi ryczeć. A Słońce lubi świecić najsilniej ze wszystkich ciał niebieskich. I właśnie dlatego Słońce włada Lwem. I Lew lubi, szuka i potrzebuje zainteresowania innych w wydźwięku podziwu, szacunku i adoracji. Energia w tym Znaku sprawia, że człowiek nawet wykonując najprostsze czynności, wykonywać je będzie z estymą, dumą i powagą, a trafiając na najniższy szczebel w korporacji, tak czy inaczej będzie dążył do wspinaczki po tej drabinie, aż osiągnie satysfakcjonujący go poziom, czyli taki, gdzie jego pracą będzie zlecanie pracy innym. Charakter Lwa jest sam w sobie również hojny i za hojnego, ale i odważnego, silnego pragnie być uważany. Gdzieś tam odzywa się talent aktorski w tym wszystkim, jeśli wzrok skierować na tak szczególnie wielkiej wagi przywiązanie do odbioru przez innych. Energia witalna, odważna, dumna.


Panna
[6]
Ziemia Zmienna

Ponieważ włada tu Merkury, uważam za całkiem logiczne, by powiedzieć, że jest to najbardziej intelektualny znak żywiołu ziemi. Symbol wskazuje na porządek, ład i skład, dokładność, logikę, systematyczność, rozsądek. W Znaku tym, z tyłu znajduje się interesujące przeciągnięcie ostatniej linii z przedostatnią i przyznam, że jest to dla mnie nieco kłopotliwe w zrozumieniu. Być może idąc dalej w refleksji i w końcu docierając do kolejnych wniosków takich jak szczegółowość, pamięć do drobiazgów i niuansów właśnie tych przyziemnych, logicznych, praktycznych, ta linia może sugerować wyczulenie na takie rzeczy, uznanie ich za wysoce (jeśli nie najwyżej) wartościowych, dlatego też takich, które w pewnym sensie będzie się skrywać pod powierzchnią tego, co krytyczne, regularne, ociosane matematycznym, logicznym działaniem.


Waga
[7]
Powietrze Kardynalne

Znak, który jednocześnie posiada płaską, ciągłą, zdaje się solidną podstawę oraz płaszczyznę ekspresyjną i ekspansywną, nieco zaokrągloną. Znak należący do żywiołu powietrza, o jakości kardynalnej, a więc zapoczątkowującej, gdzie energią władczą jest Wenus.
To wszystko sugeruje, jak niechętnym dla tego Znaku jest wchodzenie w konflikt, tak więc zdarzyć się może podjęcie decyzji sprzecznych, niezgodnych z samym sobą, nie dlatego, że jest się nieszczerym, a dlatego, że pragnienie uniknięcia konfliktu jest właśnie tak silne. Interesujące, że Waga stoi najstabilniej wtedy, kiedy jest równo obciążona, a im silniej obciążona, tym zdaje się stać pewniej. Interesujące jest również to, że waga dany ciężar potrafi unieść i swobodnie go utrzymać w odpowiednim miejscu, jeśli tylko dostosować do tego właściwy odważnik. Niemal oczywistym są takie skojarzenia jak mediacja, umiejętność znalezienia całkiem nowych alternatyw i wniosków, kiedy wykorzystać umiejętnie nie jeden biegun, a obydwa. Energia, która potrafi nakierunkować, harmonizować i nadać pierwiastek współpracy innym, różnym energiom, tak by uzyskać jakieś konstruktywne dążenie do osiągnięcia celu. Często kolektywnego.


Skorpion
[8]
Woda Stała

Nieco antagonistyczny Znak względem Wagi. Rządzi tutaj Pluton, tak interesująca Planeta, o której pisałem w poprzedniej części. Szczerze mówiąc, nie spotkałem się ze zjawiskiem Skorpionów żyjących w stadzie, czy choćby w najmniejszych grupkach. Skorpion nie jest duży jak Byk, Lew, czy Baran, niemniej jest podobnie, jeśli nie bardziej śmiertelnie groźny, zważywszy na jad oraz gabaryty, pozwalające mu wejść w najciaśniejszą, najmniej widoczną i ukrytą szczelinę. W zachowaniu Skorpionów jest coś czasem niezrozumiałego dla innych, bowiem mimo tak małych gabarytów, stają twarzą w twarz z niebezpieczeństwem i zamiast uciekać i unikać, wolą poradzić sobie z sytuacją poprzez atak, wyeliminowanie zagrożenia w sposób bezwzględny, pozbawiony skrupułów, norm i granic.
W naturze jednak zdarza się, że skorpion uśmierca samego siebie, jeśli samego siebie użądli. To jest również wymowne.
Spoglądając na Skorpiona w nieco mniej przyrodniczej perspektywie, zauważam jak wielką obsesją jest u niego drążenie wszystkiego i wszystkich, tak by wydobyć na powierzchnię najbardziej skrytą prawdę. Bezwzględnie, bezwrażliwie. Tak silne żądze (te, czy inne, ponieważ znów o tendencyjność chodzi) podsuwają kolejne wnioski, takie jak chęć posiadania mocy, władzy i kontroli absolutnej. Energia ta ma to do siebie, że często sama w sobie poszukuje konfliktów, inicjuje je, jest niesamowicie dociekliwa i niepowstrzymana, a to, jeśli nie jest otoczone świadomością i praktyką magiczną, prowadzi do nieufności, skrytości, powoduje wielką, niepohamowaną mściwość i pamiętliwość, żądze tak silne, że oprócz wyrządzonej krzywdy innym, prowadzą prędzej, czy później do samozniszczenia.


Strzelec
[9]
Ogień Zmienny

Widząc pierwszy raz ten symbol, kojarzył mi się on wybitnie z Marsem i prawdę mówiąc, w charakterze tego Znaku jest coś marsowego, niemniej władcą jest Jowisz. Symbol strzały skierowanej do góry sugeruje rozwój, wzniosłość, eskalację, prawdę, prostolinijność i szczerość, z kolei linia przedzielająca początek strzały, kojarzy mi się z jakimiś ogólnymi dla wszystkich, fundamentalnymi zasadami, dzięki którym ten rozwój może w ogóle nastąpić. Spotykając się z ludźmi o dominacji Strzelca, rozpoznałem w nich skłonności do wyolbrzymiania nawet najdrobniejszych, najmniejszych rzeczy do poziomu wielkich, globalnych i ostatecznych idei. Ponieważ jest to reprezentacja żywiołu ognia, musi być stale czymś zaangażowana, podsycana, a ponieważ jest w jakości zmiennej, często ima się wielu nowych rzeczy, chcąc jednak każdą z nich doprowadzić do obrazu tej jednej, wspólnej, wielkiej idei. Zmienny ogień kojarzy mi się również z potężną pasją do podróży, jako, że stanowi doskonały przykład czegoś, co jednocześnie angażuje uwagę i się ciągle zmienia. Oprócz tego, Strzelec (jak sama nazwa wskazuje zresztą) budzi skojarzenia z precyzyjnością. Taką, czy inną.

Koziorożec
[10]
Ziemia Kardynalna

Tak jest, rządzi tutaj Saturn, a ponieważ jakość jest kardynalna, to szczególnie istotnym jest to, co dla ziemi jest pierwotne i podstawowe, czyli praca, obowiązek, reguły, zasady, normy, dyscyplina i ograniczenia, wszystko to, co konsoliduje. Koziorożec z jednej strony łączy w sobie siłę Barana, z drugiej zaś upartość Byka, przy czym absolutnie nie jest leniwy. Koziorożec widzi mądrość i doświadczenie w pracy i jako pracę, nie jako słowa, idee i myśli. Oprócz tego, kojarzy się ze zwierzyną górską, trudno dostępną, taką, która jest nieco płochliwa. Energia, która według mnie może być skostniała, również pesymistyczna, taka, która wykonuje pracę, by ją po prostu wykonywać, niekoniecznie dlatego, by przyniosła jakiś zysk. Ponieważ jest to żywioł ziemi, raczej do rzadkości należeć będą akty introspekcji i myślenia abstrakcyjnego. Tak, czy inaczej, Znak ten jest w stanie doprowadzić do wielkich osiągnięć, jako, że determinuje pracę i upór zdolny wytrzymać największe przeciwności.


Wodnik
[11]
Powietrze Stałe

Gdzie rządzi Uran. Tak więc mamy żywioł w całej swej okazałości, będący przy tym naenergetyzowany silnymi prądami idei, wiedzy, bystrości, samorealizacji i zwiastunem nowych rzeczy. Wodnik bardzo silnie powziął sobie za cel samorealizację, wynosząc ją nad dobra materialne, zakładając przy tym, że samorealizacja te dobra materialne przyniesie jako naturalną konsekwencję porządku rzeczy. Energia, która goni za utopią, za wzniosłymi ideami nowego, piękniejszego świata, przekraczając obecne normy, granice, zasady i bariery, przy czym mogąc narzucać innym swój pogląd, nie liczyć się z realiami i być nieco ekscentrycznym. Znak ten dąży i głosi do tego, by wszyscy w taki czy inny sposób, zwrócili uwagę na samorealizację, na ( r )ewolucyjne dążenie do osiągnięcia tej jednej, najwyższej idei.


Ryby
[12]
Woda Zmienna

Generalnie ryby są bierne i dostosowujące się do innych/innego, gdyby spojrzeć na to w jakim środowisku żyją. Nie są również głośne, ani szukające manifestacji. To może sugerować introwertyzm, bojaźliwość, ale i możliwość istnienia wewnętrznych sprzeczności. W gruncie rzeczy istnieje tu również silny związek ze sferą tajemnic, niejasności, niedopowiedzianych rzeczy, często takich bez kształtu, konturu i koloru. To również więc tendencje do umiejętności psychologicznych i psychicznych, uduchowienie, źródło inspiracji i zdecydowanie bardziej zauważalna intuicja, aniżeli intelekt. W jakiś sposób, być może zważając na historię pewnej religii, znak Ryb kojarzy się z ofiarnością i poświęceniem.Celowo nie wspominałem o zastosowaniu powyższych opisów w przykładzie tego jednego kosmogramu. Nie zrobiłem tego w tamtym miejscu, by zachować względną przejrzystość. Niemniej pozwolę sobie na garść takich przykładów poniżej, by coś delikatnie zobrazować. Nad pozostałymi objaśnieniami zastanowię się przy okazji opracowywania dodatków do tego kursu, gdy już ten dobiegnie końca.

Przykład 1: Księżyc w Byku w Domu 2.
Uwrażliwienie (Księżyc) na dobro materialne(Byk), na luksus, na pieniądze, na zawartość portfela(Dom 2. + władca Byk), przywiązywanie do tego emocjonalnej wagi oraz emocjonalność sama w sobie(Księżyc + Dom 2.), gdy rzeczy z tym związane dają o sobie znać.

Przykład 2: Merkury w Wadze w Domu 8.
Zdolność do kwiecistych, barwnych słowotoków (Waga), gdzie "waga" przywiązywana jest do zrozumienia, wiedzy i intelektualnych wartości (Merkury), zwłaszcza tam, gdzie rzecz dotyczy sfer tajemnych, wiecznych i transcendentalnych (Dom 8.).

Przykład 3: Mars w Lwie w Domu 6.
Silna (Mars) potrzeba bycia kierownikiem, wspinania po drabinie kariery, dowodzenia ludźmi i bycia uznanym dowódcą, liderem (Lew), zwłaszcza wtedy, kiedy należy opracować jakiś plan i wykonać jakieś konkretne, obowiązkowe zadanie. (Dom 6.)

Chcąc to jakoś podsumować: dotychczasowe 5 części "kursu" wyposażyło w podstawową wiedzę odnośnie budowy kosmogramu oraz znaczenia poszczególnych jego elementów, czyniąc najprostszą, najbardziej elementarną interpretację tego kosmicznego "zegara".
W części 6, która być może będzie ostatnią stricte merytoryczną częścią, pragnę powiedzieć nieco o aspektach planetarnych, by przejść do końcowych refleksji i opracowania jakiejś małej dozy dodatkowych materiałów.
09-01-2014, 12:27
 Podziękowali: Olimpia , Lesza
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,021
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 904
Podziękowano 1250 razy w 612 postach
Post: #2
RE: Samo-astrolog - Lekcja 5: Energia Zodiakalna
Świetnie to opisujesz.

Jednak tutaj muszę się troszkę przyczepić.
Niektóre znaki maja więcej niż jednego patrona.
Pierwotnie było 5 planet.

I tak np: Wodnik miał początkowo za planetę opiekuńcza Marsa, obecnie patronami są Uran oraz Saturn - i te planety się "dzielą" tym znakiem..Zauważyłam, że większość Wodników urodzonych w Lutym maja bardziej przewagę Saturna niż Urana.

Tak samo ze Skorpionem któremu pierwotnie patronował Mars - obecnie to Pluton.
Ryby miały Jowisza teraz Neptuna.
Zaś ostatnio odkrytą planetę którą nazwali.Ceres i ona przypisuje się jej opiekę nad Pannami.

Wciąż widać cechy znaku także u pierwotnych patronów. Lew choć nigdy nie miał Marsa za opiekuna miał zawsze jego mocny wpływ.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2014, 13:42 {2} przez IceQ.)
09-01-2014, 12:53
Gywher Niedostępny
Wtajemniczony

Liczba postów: 126
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 41
Podziękowano 38 razy w 17 postach
Post: #3
RE: Samo-astrolog - Lekcja 5: Energia Zodiakalna
Zgoda.
Prawdę mówiąc w całej tej astrologii istnieje wiele zmiennych odnośnie samych nawet definicji. W wielu miejscach, tak jak wspomniałaś, Olimpio, spotkałem się chociażby właśnie ze wzmianką odnośnie tego, że Skorpionem najpierw rządził Mars, z kolei potem Plutona uznano jako jego współwładcę. Zredukowałem tego typu niuanse, by zachować maksymalnie przystępną formę, w dodatku o, będąc już przy przykładzie Skorpiona, osobiście uważam go bardziej za energię Plutona, aniżeli Marsa, mimo, że mówią o nim jako o tej ukrytej, niewidocznej stronie Marsa właśnie.
Tak czy siak - cenną uwagą jest, że w zależności od odchylenia miesięcy, ten sam Znak może przejawiać energię różnych planet.
09-01-2014, 13:40


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB