Ocena wątku:
 • 0 głosów - 0 średnio
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Regulamin forum
Autor Wiadomość
Lossen Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 3
Podziękowania: 15
Podziękowano 4 razy w 1 postach
Post: #1
Regulamin forum
Regulamin obowiązuje wszystkich użytkowników, zarówno dołączających do forum, jak i tych zarejestrowanych wcześniej. Zamieszczenie jakiejkolwiek treści jest równoznaczne z akceptacją aktualnego regulaminu serwisu http://www.witchcraft.com.pl

 1. Na forum nie można:

  1. Trollować (http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling), spamować (http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam) oraz zaniżać poziomu forum.
  2. Obrażać, wyzywać, poniżać, bezpodstawnie oskarżać i wyśmiewać użytkowników (ich techniki, wiarę, poglądy itp.) w wulgarny sposób. Można krytykować i wyrażać swoją opinię, jednak należy to robić w sposób kulturalny i nie bezpodstawnie. Nie wolno też prowokować i podburzać użytkowników do kłótni (kara: upomnienie słowne, potem ostrzeżenia). Kłótnie oceniają administratorzy oraz moderatorzy, jeśli jednak użytkownik poczuje się urażony wypowiedzią drugiej osoby, może zgłosić sprawę do zarządu forum (moderatorzy, administratorzy i właściciel), który przedyskutuje wniosek i podejmie decyzje w sprawie.
  3. Obrażać i bezpodstawnie krytykować pracę oraz decyzje Administracji.
  4. Zniechęcać użytkowników i zniesławiać forum.
  5. Przekazywać informacji z ukrytych działów osobom niepowołanym oraz działać intencjonalnie na szkodę forum.
  6. Na shoutboxie można rozmawiać na każdy temat, lecz zachowując poziom dojrzały. Obowiązują tam zasady regulaminu, toteż kłótnie, obrażanie użytkowników lub zamieszczanie nieodpowiednich treści jest surowo zabronione. Złamanie regulaminu może poskutkować odebraniem prawa do pisania w shoutboxie na czas wyznaczony przez wystawiającego, bądź całkowitym banem na forum.
  7. Zabrania się zamieszczania na forum informacji naruszających prywatność użytkowników, podawania ich imienia, nazwiska, adresu lub innych danych kontaktowych bez ich wiedzy i zgody. Jako, że jest to forum o tematyce magicznej, naruszanie prywatności naszych użytkowników może mieć dla nich bardzo poważne konsekwencje w środowisku, w którym się znajdują. Złamanie tego punktu regulaminu będzie karane banem.
  8. Posiadać w sygnaturach obrazków o treściach erotycznych lub obraźliwych. Nie mogą one również promieniować zbyt kontrastowymi barwami.
  9. Zabrania się wykorzystywania materiałów zamieszczonych na forum oraz wypowiedzi jego użytkowników w celu podejmowania kroków prawnych skierowanych przeciwko użytkownikom!
   Wszelkie grożenie sprawami karnymi na podstawie wypowiedzi na forum jest karane permanentnym banem bez możliwości odwołania.
  10. Zamieszczone treści stają się własnością forum, jeżeli nie łamią żadnych praw.
  11. Pisać w całości postów jaskrawymi kolorami bądź innymi czcionkami. Mogą być one użyte jedynie do podkreślenia pewnych zdań w poście/temacie za zgodą Administracji.
 2. Użytkownicy:

  1. Forum przeznaczone jest dla osób, które ukończyły 13 lat.
  2. Nazwa użytkownika powinna być normalna, czyli jasna do odbioru innych użytkowników.
  3. Zobowiązani są zwracać uwagę na poprawną pisownię, czyli ortografię i interpunkcję. Zarówno administratorzy, jak i modzi, mają prawo wstawić ostrzeżenie użytkownikowi nagminnie ignorującemu podstawowe zasady języka polskiego po trzech upomnieniach słownych. Posty powinny być jasne w przekazie i nie zawierać nieodpowiednich treści (pornograficznych, rasistowskich, etc.).
  4. Zarówno użytkownicy jak i goście czytają zawarte informacje na forum na własną odpowiedzialność.
  5. Odpowiadają osobiście, jeżeli zamieszczanie przez nich treści w jakiś sposób łamie prawo.
  6. Administracja ma prawo do usunięcia konta użytkownika, który nie jest aktywny przez 3 miesiące. Jeśli użytkownik planuje dłuższą nieobecność, powinien zaznaczyć ją w profilu tutaj. - Funkcja Dostępność.
  7. Dopuszczalna jest zmiana nicku użytkownika po napisaniu w odpowiednim wątku. Natomiast kolejna zmiana nicku może odbyć się po upływie 6 miesięcy od daty ostatniej zmiany, bądź od czasu rejestracji.
  8. Za popełnienie recydywy, przewidziana jest dwukrotnie cięższa kara w stosunku do poprzedniej tego samego typu kary.
  9. Dozwolona jest edycja tytułu użytkownika, lecz nie przypominająca w żaden sposób niepełnionej funkcji.
  10. Używać konta może tylko osoba fizyczna, administracja zastrzega sobie prawo do skasowania konta w skrajnych wypadkach.
  11. Na jedną osobę może przypadać tylko jedno konto, multikonta kończą się permanentnym banem na KAŻDE konto.
  12. Administracja nie usuwa tematów i postów osób odchodzących z forum. Osoba pragnąca zakończyć obecność na forum i usunąć swoje konto musi usunąć swoje tematy i posty na własną rękę! 3. Obowiązki Moderatorów:

  1. Pilnowanie, aby użytkownicy przestrzegali regulaminu na forum.
  2. Poprawianie postów (można poprawiać tylko błędy ortograficzne i interpunkcyjne, poprawianie kolorem jest dopuszczalne, tylko jeśli użytkownik nagminnie nie stosuje się do zasad poprawnej pisowni, bądź zrobił wiele rażących błędów na raz).
  3. Dbać o porządek na forum oraz w działach.
  4. Bycie sprawiedliwym w każdym przypadku jaki się toczy na forum.
  5. Bany oraz ostrzeżenia przyznawane przez moderatorów powinny być poparte odpowiednim argumentem. Administracja forum nie będzie rozpatrywać skarg użytkowników na pracę Moderatorów za wyjątkiem rażących naruszeń regulaminu.
 4. Korektor:

  1. Ranga Korektora powstała do pomocy moderatorom i ma on w obowiązku poprawiać błędy ortograficzne i interpunkcyjne użytkowników. Korektor nie może:
  1. Zaniedbywać obowiązków (w razie niedostosowania się będą upomnienia w razie braku poprawy utrata funkcji).
  2. Banować użytkowników. W wypadkach skrajnych ma on obowiązek powiadomić moderatora bądź admina o łamaniu regulaminu.
  3. Nie przestrzegać regulaminu w razie niedostosowania jest traktowany jak każdy użytkownik.
 5. Wtajemniczeni:

  1. To grupa ludzi upoważniona do pewnych ukrytych działów na forum.
  2. Przepustkę dostają:
   - ludzie którzy wykazują się solidnym zrozumieniem podstaw Wiedzy Tajemnej
   - którzy są odpowiedzialni i rozsądni

   O przyznaniu Wtajemniczenia decyduje Zarząd Forum. Należy pokazać swój poziom, który jest wymagany, aby otrzymać dostęp do działów dla Wtajemniczonych. Dokonać można tego poprzez wykazywanie swojej wiedzy w postach. Wybrany użytkownik trafia na listę kandydatów na Wtajemniczonych w dziale Wtajemniczeń, do którego mają dostęp administratorzy oraz moderatorzy, wtedy rozpoczyna się głosowanie. Zgłaszać swoich kandydatów może każdy użytkownik, w razie jego nie przejścia - użytkownik, który nie ma dostępu do działu Administracji zostanie o tym poinformowany. W skrajnych przypadkach gdy wtajemniczony nagminnie łamie regulamin, jest agresywny wobec innych, bądź za decyzją administracji, może zostać mu odebrana ranga. [/color]
  3. Wtajemniczenie mogą uzyskać jedynie użytkownicy, których staż na forum wynosi okres przynajmniej 1 miesiąca.

 6. Punkty Reputacji:

  1. Dodawane są za post napisany własnoręcznie przez użytkownika, a nie metodą kopiuj/wklej z Internetu, oraz za wzorowe zachowanie użytkownika. Nie wolno przyznawać punktów za głupoty.
  2. Punkty reputacji przyznajemy także za coś konkretnego - niekoniecznie związanego z postami (w takim przypadku jednak trzeba opisać powód należycie w komentarzu).
  3. Jest zasada: jeden punkt za jeden post, zanim więc dodasz komuś punkt sprawdź czy już nie dostał punktu za dany post.
  4. Punkty przyznawane za solidne posty na forum nie wymagają uzasadnienia w komentarzu, ale polecamy wpisywać odpowiedni komentarz.
  5. Punkty niezgodne z regulaminem będą kasowane.

 7. Administracja:

  1. Decydujący głos w sprawach forum należy do Właściciela. Administracja pełni funkcje porządkowe i nadzoruje przestrzegania regulaminu forum.
  2. Zarówno Właściciel jak i Administracja nie ma obowiązku tłumaczyć się z podejmowanych decyzji, dołożymy jednak wszelkich starań aby podejmowane przez nas decyzje były słuszne i z korzyścią dla forum.
  3. Administracja nie odpowiada za zamieszczone na forum informacje, lecz postara się dołożyć wszelkich starań, aby informacje na nim zawarte były prawdziwe, rzetelne i wiarygodne.
  4. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone wykorzystaniem informacji zawartych na forum.
  5. Regulamin może ulec zmianie. Administracja nie ma obowiązku informowania użytkowników o zmianie regulaminu, a każdy kolejny post na forum jest równoznaczny z jego akceptacją. W przypadku większych zmian Administracja postara się poinformować użytkowników o zmianie.
  6. Administracja i moderacja ma prawo dodawać uwagi/dopiski do postów użytkowników. Jednocześnie administracja/moderacja ma obowiązek podpisania się pod dodaną uwagą.
  Kwestionowanie regulaminu i negowanie magii jest jednoznaczne z wyrażeniem chęci do zaprzestania udziału w życiu forum.

  Każdy użytkownik zobowiązany jest znać i przestrzegać regulamin.

  Poszczególne kolory nicków oznaczają:
  Zielony - Właściciela.
  Błękitny - Administrację.
  Granatowy - Moderatorów.
  Żółty - Korektorów.
  Fioletowy - Użytkowników posiadających dostęp do działu Wtajemniczeni.
  Pomarańczowy - Zwykłych użytkowników.


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2016, 13:22 {2} przez Olimpia.)
02-09-2014, 20:52
Znajdź Posty
 Podziękowali: Nilvan


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB