Wicca i Mentalista
Autor Wiadomość
Angelika333 Offline
Neofita

Liczba postów: 8
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Wicca i Mentalista
Witam,

Mam dwa pytania.
1. Czym jest Wicca?
2. Kim jest Mentalista?
04-09-2014, 20:43
Znajdź Posty Reply
Finneus Offline
Olśniewający Jeż

Liczba postów: 201
Reputacja: 3
Podziękowania: 33
Podziękowano 25 razy w 16 postach
RE: Wicca i Mentalista
1. Kiepskie miejsce na takie pytanie. Zaraz zasypią cię setki teori ludzi mylących Wicca z czarostwem. Obym nie skłamał próbując odpowiedzieć. Wicca jest to kult inicjacyjny założony przez Gardnera, a wiccanami są tylko osoby które swój "rodowód inicjacyjny" że tak to określę mogą wywieść od niego w nieprzerwanej lini. Do rytuałów Wicca wymagana jest obecność co najmniej 2 osób odrębnej płci, ale że są to rytuały tajne to nikt ci o nich nie opowie i nie napisze. Przysięga Milczenia te sprawy. Wszelkie ryty w necie to tak zwane Wicca eklektyczne które zwać się powinno raczej czarostwem. Podejrzewam, że dopiero zaczynasz i na jakimś zapytaju ktoś ci nagadał o "białej magii" i "Wicca" jako czymś koniecznym dla "Truu czarownicy". Można żyć bez tego Oczko. Jeśli zaś chodzi ci o samą religię, powinnaś lepiej porozmawiać z kimś inicjowanym, Najlepiej na stronie Wiccański Krąg.
04-09-2014, 22:15
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Nie są koniecznie inicjacje aby być Wiccanka, możesz być samotnie praktykującą.
Wicca to przede wszystkim wiara. Niektórzy przyłączają się do cowenow, a inni wola samotna sciezke.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
04-09-2014, 23:04
Znajdź Posty Reply
Finneus Offline
Olśniewający Jeż

Tak, tak... Oczywiście. A Ja jestem Jeżem, bo mówię, że nim jestem. Bo jeż to przede wszystkim żywe stworzenie, nie gatunek. Niektórzy są kolczastymi zwierzakami, inni wolą ludzką ścieżkę.
Niezależnie jak bardzo bd sobie nastoletnie czarodziejki udawać, to Wiccankami nie są, nie znają wiccańskich rytów itp. tak jak ja nie mówię po Jeżowemu ;p

Powiedzcie jej lepiej czym jest ten mentalista zamiast stroszyć piórka nad starą kłótnią...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2014, 03:11 {2} przez Finneus.)
05-09-2014, 03:02
Znajdź Posty Reply
Angelika333 Offline
Neofita

Liczba postów: 8
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Wielkie dzięki za wytłumaczenieOczko, pytam o Wicce ponieważ ostatnio ciągle natrafiam na to słowo i chciałam wiedzieć co ono znaczy. Dlatego Dzięki.
05-09-2014, 07:24
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Finn... mógł byś łaskawie przestać uważać się za tego co pozjadał wszystkie rozumy świata, a każdy inny czy większość to nie znający się debile. Jesteś ignorantem.

Wicca to WIARA, Bóg, Bogini, styl życia czyli zgodnie z rytmem natury. Byłeś kiedyś w jakimś zakonie czy federacji? Np. W Federacji Pogańskiej? Oczko Nie lubię zszerzonych Wiccan, strasznie się szczycą ta inicjacja która i tak nie ma wartości moim zdaniem - inicjacja przez byt - to jest coś, ale przez człowieka?

Nie ważne... Wiccanie także swoje robią, czy to schematycznie jak u zrzeszonych czy wolno i kreatywnie jak samotni... zresztą zrzeszeni tez tworzą własne ryty. I jest do wyboru: Wicca elektryczne czy tradycyjne. O Wiccanach wiem sporo, ze względu na przeszłość. Oczko
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
05-09-2014, 09:04
Znajdź Posty Reply
Finneus Offline
Olśniewający Jeż

Ależ tak, przecież ja jestem Jeżem i w pełni popieram to rozumowanie. Zapewniam, że jeśli gdzieś czegoś nie wiem to nie bd się wypowiadał. ;p Ale inaczej mnie nie zamkniesz. Taki typ człowieka.
05-09-2014, 09:54
Znajdź Posty Reply
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 363
Reputacja: 29
Podziękowania: 32
Podziękowano 199 razy w 77 postach
Osobiście popieram zdanie Finna. Bez tej ich śmiesznej inicjacji i poznania rytów i reszty badziewstwa ogarniętego ich zmową milczenia nie będziesz w pełni wiccanem/ką. Ale po części Oli masz też rację... można wyznawać wiarę wicca, ale nie wchodzić do kowenu, lecz pełnoprawną wiccanką nie będziesz gdyż nie poznasz tego co trzymają w milczeniu. Wicca to religia misteryjna, opiera się na poszczególnych stopniach inicjacji.

Tak, że podsumowując
Wiccan/ka - osoba inicjowana w kowenie, znająca ich tajemnicę
Wierzący/wyznający wicca- osoba nieinicjowana, znająca panteon, podstawowe ryty/nie znająca tajemnicy.
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
05-09-2014, 13:32
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Wiccanem pełnoprawnym możesz być, ale tylko w oczach cowenu.

Bycie Wiccanem to wiara w Wicca. A inicjacje? Wiesz ilu magów jest inicjowanych przez Istoty? Wcale nie musza Cie Wtajemniczać ludzie, a nawet (moim zdaniem) nie powinni, bo to taka zabawa w Siły Wyższe - one powinny decydować.

To zupełnie tak jak mianują kleryka na księdza - a wiadomo jacy są księża w większości.
Normalność to wymysł.
-----------
05-09-2014, 19:19
Znajdź Posty Reply
Finneus Offline
Olśniewający Jeż

Nie będę wchodził w dyskusję w której każdy twój argument jest nieweryfikowalny, albo opiera się na " Moim zdaniem".

A księża w większości są normalni.

PS. Powie ktoś dziewczynie co to ten mentalista?
05-09-2014, 19:46
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB