Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rodzaje Laleczek Voodoo
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 197 razy w 338 postach
Podziękowano 197 razy w 338 postach
Post: #1
Rodzaje Laleczek Voodoo
Na starcie... miałam opisać rodzaje laleczek, ale się zagalopowałam i w efekcie opisałam konkretnie rodzaj laleczki od której zaczęłam opis...
Więc będę musiała pozostałe także tak opisać.

Będę tutaj wklejać każdy rodzaj laleczki, który opiszę.

Należy także powiedzieć, że tak naprawdę laleczki nie wywodzą się z VooDoo, ale z Magii Sympatycznej, w której motto brzmi: "Podobne przyciąga podobne" i w niej wykorzystuje się rzeczy zamykając w nich określoną energię itp. Tak naprawdę tytuł powinien brzmieć inaczej... bo w Voodoo nie wykorzystywało się Laleczek Bogów ani Anielskich/Demonicznych laleczek, które między innymi też opiszę... po prostu Laleczki kojarzą się z VooDoo i tak łatwiej początkujący natrafią na interesujący ich temat, a tym samym czytając go dowiadują się, że temat jest niepoprawny.

LALECZKA BOGÓW
Jest to laleczka opiekuńcza, tworzy się ją na podstawie wybranego Boga. Należy wybrać materiał - jeśli to możliwe, to zgodnie z ulubionym materiałem Boga, a takie informacje raczej trudno zdobyć... jedni lubią kaszmir, inni jedwab czy bawełnę... w sumie, można też dokonać wyboru na podstawie tego jaki Bóg był... dla delikatnych, łagodnych Bogiń raczej bym wybrała jedwab, a dla eleganckich i dumnych kaszmir, wełniane dla Bogów zimnych i połączonych z ciemną stroną, lniane dla Bogów lata, słońca, łowów itp.

Niech materiał będzie kolorem skóry Boga, Egipscy Bogowie czy Afrykańscy, mieli ciemną karnację, Słowianie oraz Celtowie jasną itp itd. Ubranie. Zastanówmy się, jak mogła się ubierać Bogini wiosny? Raczej w przewiewne, lekkie, wesołe ciuchy, Bogowie wojny, to raczej zbroje itp. Zawsze można wspomóc się zaglądając na wizerunki/wyobrażenia Bogów, ale intuicja tutaj jest najważniejsza, jak i kolory tkanin. Swoją laleczkę oczywiście ozdóbcie kamieniami - Dionizos ma duży związek z ametystem, zaś Boginie Księżyca z selenitem/kamieniem księżycowym... Ci od morza to akwamaryn, od bogactwa piryt itp itd. Bogowie kochają świecidełka. Uśmiech

Co dalej? No zioła! Które można np wpleść w ubranie bądź włosy... Ozdóbki, wszelkie bransoletki, paski itp. Im piękniej będzie wyglądał Bóg, tym bardziej będzie chciał użyczyć swej mocy laleczce. Ah... symbole, swięte zwierzęcia... (można namalować na styropianie i przyczepić do Bogini, albo jak macie możliwość wykonać z gliny czy z gipsu) postarajcie się, przemyślcie swój projekt. Uśmiech Włosy to symbol mocy i piękna! Sif by się wkurzyła, jakby jej laleczka nie miała pięknych włosów!

Kreatywność, pomysłowość jest ważna. Laleczka ma być perfekcyjna. Jak już laleczka gotowa, to należy nadać jej imię Boga i poprosić Boga o użyczenie swojej mocy laleczce, laleczka powinna być w tym wypadku jak amulet/talizman i możliwe, że będzie wam sprowadzać np wizje w snach - wszystko zależy od tego, jak bardzo laleczka się spodoba Bogu i czy będzie miał w ogóle ochotę wam pomóc.

Rytuał wykonujecie dowolnie, ale zgodnie z energią i upodobaniami Boga, powinien być ceremonialny, czyli piękny i niezwykły... Przykładowy rytuał do Bogini Seleny o użyczenie mocy:

Idę w jakieś piękne, ustronne miejsce, gdzie jestem tylko ja i natura... powinna być także czysta rzeka, czy jezioro ze względu na powiązanie Księżyca z wodą oraz jej właściwościami, Księżyc powinien być w Pełni. Uświęcam miejsce, np woda Księżycową (woda, która została naenergetyzowana Księżycem w Pełni i zabrana (!!!) zanim padły jakiekolwiek promienie słoneczne), można też Athame... no dowolnie, byle by uświęcić miejsce.

Układam laleczkę przed wodą i wokół niej kawałki Selenitu, bądź Kamienia Księżycowego, medytuję nad Selene, patrząc na Księżyc, następnie wygłaszam proszący, rymujący się monolog o użyczenie mocy Bogini mej osobie, abym mogła ją przetransportować do przedstawiającej Bogini laleczce, w którym zawieram także powód, dlaczego o to proszę, co chcę osiągnąć itp.

Następnie należy wyczuć energię Księżyca i przepływającą przez niego energię, którą następnie przekazuję laleczce... można poprosić, aby Bogini od razu dała energię laleczce, ale wtedy nie ma pewności, że operacja zakończy się powodzeniem, a tak, to poczujecie przypływ energii do was i będzie wiadomo co i jak. Dziękujemy Bogini, zostawiamy jej ofiarę (te od Księżyca lubią białe wino, ale ma być nowe, dobre i nie jakaś taniocha, może być także srebro! Kupić specjalnie dla niej jakiś naszyjnik czy pierścionek, który wrzucimy dla niej do wody, albo zakopiemy.... można też zrzucić z wysokiej skały, ale w tym wypadku polecam wrzucić do wody) i zwijamy się z naładowaną laleczką.

Śpijcie z nią i jak najwięcej z nią rozmawiajcie. Kiedy nie będziecie jej już potrzebować, należy laleczkę wrzucić do płynącego jeziora czy rzeki aby popłynęła do morza, (dla Bogów, związanych z ziemią zakopcie laleczkę, dla związanych z ogniem spalcie, dla tych od powietrza, spalcie i popioły rozwiać na wietrze) pożegnajcie i podziękujcie.

Laleczka ma link z danym Bogiem. Bóg oddaje, swoją żywą energię laleczce. Ma ona silny związek z Bogiem, jak traktujesz laleczkę, tak traktujesz Boga. Szanujcie ją.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
07-09-2014, 23:01
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 197 razy w 338 postach
Post: #2
RE: Rodzaje Laleczek Voodoo
LALECZKA DUCHÓW OPIEKUŃCZYCH

Duchy Opiekuńcze to Duchy Natury, jak i Duszki Domowe - które często są "podkategorią" Duchów Natury.

W każdym razie... ich laleczkę robi się tradycyjnie na kamieniu, choć i na korze drzewa są świetne. Uśmiech Wiele Duchów Natury mieszka właśnie w kamieniu, czy w drzewach, trzeba znaleźć kamień niezamieszkany i potem zaprosić ducha do niego, można też poprosić ducha zamieszkującego dany kamień, aby pozwolił nam zrobić z kamienia laleczkę i pomagał. Jak pozwoli, to kamień należy oczywiście oczyścić... będzie pewnie to jakiś duży głaz... można go oblać wodą z dodatkiem soli, a najlepiej okadzić dymem z białej szałwi. Uśmiech
Wizerunek laleczki powinien wyobrażać danego Ducha, jeśli nie wiemy jak wygląda? Ok.. wczujmy się w Jego energię i namalujmy, tak jak sobie go wyobrażamy.
Tak przy okazji pokażę wam fajny, udokumentowany przypadek z "malowanymi" kamieniami: http://infra.org.pl/ycie-po-yciu/nawiedz...e-z-belmez duchy jak widać, to także artyści. Uśmiech

Już w prehistorii malowano na kamieniach, Istoty uwielbiają muzykę jak i... malowanie. Uśmiech Ale tylko pod warunkiem, że sprawia wam to radość! Należy określić jakiej chcemy konkretnie opieki? I od kogo? A może po prostu pozwolimy działać duchowi kamienia? Rysujemy projekt na kartce, i potem przenosimy go na kamień... oczywiście kamień nie może być miniaturowy... choć... no ok, kiedyś matka zabrała mnie do bioenergoterapeuty a tam były malutkie malowane kamienie z wizerunkiem aniołów, które miały chronić człowieka, który dany kamień wybierze... no cóż, Anielskie Laleczki robione na kamieniu. xD Emm, mniejsza, znów się rozgaduje i tracę wątek. Język

Kamień wybierzcie takich rozmiarów, aby można było na lajcie się z rysunkiem zmieścić - można też narysować samą twarz, albo nie malujcie, tylko przyklejajcie bibułę albo papier kolorowy... można to też połączyć, rysować, wklejać... włosy można zrobić z np sznurków... kreatywność jest bardzo ważna i co jeszcze? Radość podczas pracy - bez tego ani rusz.

Jak już skończycie swe dzieło, ponownie nawiązujecie kontakt z duchem kamienia, aby sprawdzić, czy mu się podoba. Uśmiech W przypadku zapraszania, to polecam zrobić mały piknik w ładnym, spokojnym miejscu - najlepiej tam, gdzie są motyle, obecność motyli to obecność Duchów Powietrza, a oni już jak coś rozniosą wasze zaproszenie. Od zawsze ofiary ze smakołyków działały na Bogów, jak i Duchy Natury, do dziś w Meksyku ludzie karmią swoje duchy. Tak więc... musi być dużo pyszności, ciasta, owoce, soczki - koniecznie! Tylko żadnego mięsa.

Jak nawiązać kontakt z duchem kamienia?
Najłatwiej wziąć kamień w dłoń (w tym przypadku raczej przyłożyć dłoń do kamienia, bo będzie duży), zamknąć oczy i czuć ... powinniście poczuć wibrację w rytmie serca, i zdać się na przeczucie... jeśli nie wiecie, jak co odebrać, to oznacza, że Duch jest neutralny względem was czy waszych postępków z kamieniem.

Jak rozpoznać, czy kamień jest pusty?
Tak jak powyżej, ale po wyczuciu wibracji, spróbujcie umysłem wniknąć w kamień - w jego środek, możecie mieć uczucie "pustości" albo życia, radości itp. może to być także wizja. Jeśli wybraliście drogę, w której zapraszacie konkretny gatunek Ducha do kamienia, to po pickniku właśnie tak sprawdzacie, czy ktoś przyjął propozycję.

Szukanie kogoś, kto zamieszka może się ciągnąć nawet kilka dni, pamiętajcie także, że Duch może potrzebować trochę czasu, na adaptację więc można go wyczuć po kilku godzinach czy dniach... także odczekajcie, zanim zaczniecie ponownie zapraszać... nie chcielibyście chyba, aby ktoś wam dał dom, a tu nagle zbiegają się inni zaproszeni?

Tak samo, jak powyżej opisałam postępujemy z drzewem, z tym że kora powinna sama odpaść... najlepiej, aby została znaleziona, jeśli nie ma takiej możliwości, pytamy drzewo, czy możemy wziąć sobie jego korę.

Jak nie będzie nam już potrzebny to po prostu oczyszczamy kamień ze swojej energii, i zostawiamy tam, gdzie go znaleźliśmy.

Aa... właśnie, kwestia miejscówki kamienia. xD
No, kamień możemy zabrać do domu w tym trzeba taki, jaki damy radę unieść, albo zostawiamy go, ale odwiedzamy go często, i wyżalamy mu się, czy tam gadamy... w sumie to chodzi o Ducha, ale ok. xDD Nasza dłoń, bądź dłonie powinny być na kamieniu w trakcie kontaktu z mieszkańcem kamiennej laleczki.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
10-09-2014, 16:13
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 197 razy w 338 postach
Post: #3
RE: Rodzaje Laleczek Voodoo
LALECZKA UZDRAWIAJĄCA

Tutaj sprawa jest zdecydowanie łatwiejsza.

Szyjemy laleczkę z niebieskiego materiału, którą wypełniamy odpowiednim uzdrawiającym ziołem (na bezsenność mellisa, nerwice szałwia, na bolesne miesiączkowanie, krwawnik, na migreny lawenda itp.), potem trzeba dorwać czarny flamaster, albo pisak i zrobić kroplę w miejscu, które chcemy uleczyć, (na złamane serce też dobre), i na ten czarny punkt dać coś koloru złotego... broszkę, która zasłoni punkt, albo złotą naklejaną gwiazdkę, serduszko wycięte ze złotego połyskującego papieru itp itd. Z laleczką śpimy, oglądamy ją często, przytulamy itp.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
13-09-2014, 20:15
Znajdź Posty Reply
Dolg Offline
Neofita

Liczba postów: 2
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #4
RE: Rodzaje Laleczek Voodoo
Od kiedy dziecino z niebieskiego materiału o.O hę?
Kiedy zamierzasz uzdrawiać za pomocą laleczki musi być to biały materiał - na pewno nie wypełniamy jej "byle jakimi" ziołami tylko tymi, które pasują do usunięcia danej choroby. Jedna laleczka nie może być użyta wielokrotnie!
P.S : do laleczki dodajemy jakąś substancje materialną, która pochodzi od osoby, której chcemy pomóc.
P.S 2 : schowaj się ze swoją "książkową" wiedzą na temat voodoo skoro jej nie praktykujesz !
17-09-2014, 17:31
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 197 razy w 338 postach
Post: #5
RE: Rodzaje Laleczek Voodoo
Książkowa to ona na pewno nie jest.
Poza tym powinieneś jednak przeczytać pierwszy post, nie opisuje laleczek z tradycji voodoo. Oczko

A Ty byś mógł łaskawie pisać elokwentnie i mniej przemadrzale oraz arogancko. Dostajesz to co dajesz, jak traktujesz innych tak Ciebie potraktuja. Oczko
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
17-09-2014, 19:01
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 197 razy w 338 postach
Post: #6
RE: Rodzaje Laleczek Voodoo
MIŁOSNA LALECZKA

Potrzeba tutaj będzie sporo sprzętów. Nie jest to co prawda koniecznie, ale im więcej rzeczy uzyskamy od celu tym silniejsze będzie energetyczne podobieństwo przez co uzyskamy lepsze efekty.

Laleczkę należy uszyć w ubrania celu, ja tu przedstawiam jeden ze sposobów (moim zdaniem jeden z najlepszych) zrobienia laleczki VooDoo. Ubranie powinno być nieprane i najlepiej przepocone, laleczkę wypełniamy bawełną, watą a najlepiej pierzem białego gołębia (miłość i czystość), do tego zaszywamy w laleczce rozmaite materiały które cel dotykał, ślinił (np. patyczek od lizaka, wypalony papieros), jego paznokcie, krew, trochę moczu i/lub spermy które ulejemy na wypełnienie laleczki, guziki które trzymał w dłoniach albo te od koszuli celu zaś ego włosy należy umocować na głowie ofiary - ogólnie tutaj jest wiele wariantów i wymaga to kreatywności można użyć dosłownie wszystkiego co miało kontakt z ofiarą, albo co do niego należy. Kiedy laleczkę będzie gotowa nadajemy jej imię celu - potem należy przygotować czerwoną świece, należy ją najpierw oczyścić wizualizacją i/lub białą szałwią.

Następnie laleczkę należy naładować intencją poprzez wizualizacje twarzy celu i tego czego od niej się oczekuje, następnie świece należy udekorować - przede wszystkim naszym własnym paznokciem (albo długopisem celu) trzeba wyryć jego pełne imię nazwisko i datę urodzenia na świecy, potem już można puścić wodze fantazji i dekorować świece wszystkim co kojarzy nam się z miłością, sercami, kwiatkami, pieczęcią planety Wenus itp. potem świece należy namaścić jakimś olejkiem związanym z miłością np. goździkiem, jednak z doświadczenia wiem, że świetnie spisuje się tutaj piasek magnetyczny (polecam w tym wypadku kolor złoty), potem układamy wokół świecy serce z płatków czerwonej róży (uzyskanej legalnie a nie np. podkradzionej z czyjegoś ogrodu). Obok świecy kładziemy laleczkę i tworzymy i link pomiędzy laleczką a świecą i mówimy coś w stylu ''tak jak Ty czerwona świeco płoniesz, tak w Twoim celu rozpala się płomień miłości do mnie . Świeca ma się sama wypalić do końca, tym czasem dajemy całusa laleczkę, mówimy jak to by było z nami (można wspominać dobre czasy) i wmawiamy jej to nas kocha.

Z laleczką należy spać, dobrze się nią opiekować, z czułością i troską, często przytulać i całować, a raz w tygodniu powtórzyć cały ceregiel z czerwoną świecą. Powinno zadziałać do max trzech miesięcy, na ogół jednak praktyka nie przekracza okresu miesiąca.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
02-05-2015, 09:30
Znajdź Posty Reply
Sea Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 189
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #7
RE: Rodzaje Laleczek Voodoo
Czytałam gdzieś, że ważne jest zaznaczenie płci naszej laleczki.
Jeżeli ofiara jest mężczyzną powinniśmy zrobić jej ptaszka :D
jeżeli jest kobietą należy jej zrobić piersi ...
Gdy czegoś bardzo pragniesz, to nawet drut kolczasty zdaje się mówić; podejdź bliżej.
02-05-2015, 19:58
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,768
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 197 razy w 338 postach
Post: #8
RE: Rodzaje Laleczek Voodoo
Tak, uznalam ze to logiczne skoro laleczka ma byc karykatura ofiary. Noo dobraaa... zapomnialam o tym napisac. xDD Przepraszam.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
02-05-2015, 20:05
Znajdź Posty Reply
Void Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 396
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 26
Podziękowania: -1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #9
RE: Rodzaje Laleczek Voodoo
Olimpio, laleczki Voodoo odnoszą się tylko do Voodoo.
To co ty mówisz to używanie Laleczki jako narzędzia.
Laleczka Voodoo to tylko łącznik z osobą do której przesyłamy bodźce.
A laleczka to na ogół symbol personalny - osoby, humanoida, rozwiniętego bytu ect... A akcje jakie na nim wykonamy to przesył energii oraz użycie prawa: podobne przyciąga podobne - dla przykładu zatopienie w mleku, ryżu, różach, perfumach - rozbudzi miłość osoby do jednostki z którą ją połączmy - np dając własną krew do kadzi z eliksirem.

Ale cóż, jako opinia.
Opisy dobre, na pewno pomogą każdemu kto się w to bawi.
Świetnie że o tym wspomniałaś, bo to ważna kwestia.
02-05-2015, 20:38
Znajdź Posty Reply
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 641
Dołączył: May 2014
Reputacja: 26
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #10
RE: Rodzaje Laleczek Voodoo
(17-09-2014, 19:01)Olimpia napisał(a): Poza tym powinieneś jednak przeczytać pierwszy post, nie opisuje laleczek z tradycji voodoo. Oczko
Dlaczego więc w tytule jest napisane "Rodzaje Laleczek VOODOO"? Radzę zmienić tytuł, ponieważ ludzie będą spodziewać się laleczek voodoo.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2017, 00:50 {2} przez Neaxx.)
02-05-2015, 21:27
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB