Witam was
Autor Wiadomość
Manussa
Starszy użytkownik

Liczba postów: 52
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Witam was
Pierwszy raz spotkałem się z forum o takiej tematyce. Zaintrygowaliście mnie. Przez jakiś czas obserwowałem to, o czym tu piszecie.
Pozwolę sobie zacząć od wyjaśnienia genezy mojego nicku. Z języka palijskiego oznacza "człowieka". W tym momencie chciałoby się rzec, że "nic co ludzkie, nie jest mi obce". Chciałbym do tego dążyć, jednak do tego potwornie długa droga. Duchowy rozwój jest okropnie ważny, aczkolwiek jestem tylko człowiekiem i nie wszystko jest do wykonania.
Wasz światopogląd jest mi poniekąd bliski. Swój rozwój duchowy całkowicie opieram na buddyźmie, który został przeze mnie "odkryty" około 5 miesięcy temu.
Bardzo dokładnie analizuję każdy tekst, który przeczytam i wyciągam z niego, jak najwięcej.

Coś o mnie? Jestem chaotyczny, ale potrafię być opanowany. Staram się więcej słuchać, niż mówić, dlatego postaram się nie wypowiadać na tematy, których po prostu nie znam.
Staram się żyć ponad "dobrem i złem", trochę dziwne, nie uważacie?

Od razu zaznaczę, że niektóre wasze poglądy i teorie mogą być przeze mnie skomentowane. Część waszych teorii to także wynik Mary. Pewne złudzenie, iluzja umysłu. Trzeba ograniczać działania Mary, bo to się może źle skończyć.

To tyle. Powinno wystarczyć. Uśmiech
09-14-2014, 15:20
atik
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 165
Reputacja: 8
Podziękowania: 35
Podziękowano 15 razy w 5 postach
RE: Witam was
Cześć.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-14-2014, 19:19 {2} przez Tetram.)
09-14-2014, 16:21
Finneus
Olśniewający Jeż

Liczba postów: 210
Podziękowania: 39
Podziękowano 26 razy w 17 postach
(09-14-2014, 15:20)Manussa napisał(a): Wasz światopogląd jest mi poniekąd bliski.

Nie uogólniajmy aż tak... Światopoglądów tu od groma i różnią się jak słońce i księżyc.
09-14-2014, 17:20
Manussa
Starszy użytkownik

(09-14-2014, 17:12)Ismena napisał(a): Witaj. A dlaczego niby "rozwoj" jest tak okropnie wazny? A ja sobie mysle, ze ludzie prosci gdzies na arabskiej pustyni, albo na odleglej wyspie, ktorzy nie znaja pojecia Ezo, nie wiedza, co to grimuar, albo Tarot albo Crowley, to wcale nie zyja gorzej. Byc moze sa bardzo szczesliwi. I co Ty na to? "Nasz swiatopoglad"? Tutaj nie mamy jakiegos wspolnego swiatopogladu. Raczej kazdy ma swoj poglad. A jesli juz tak bardzo chcesz sie rozwijac, to nie skupialabym sie tylko i wylacznie na Buddyzmie. I nie wiem co masz na mysli, mowiac o zyciu "ponad dobrem i zlem." Znaczy sie, ze jestes zawieszony w przestrzeni? To dopiero iluzja. Zyjac na ziemi nie mozna zyc "ponad", bo dobro i zlo czuc kazdego dnia realnie w relacjach miedzy ludzmi. Ps. Ja moj rozwoj duchowy opieram na codziennym doswiadczaniu ZYCIA. Ksiegi tego nie ucza.

Ismeno.
Napisałem, że jest "okropnie ważny", ale nie powiedziałem, że jest najważniejszy. Do rozwoju duchowego nie potrzeba wiedzy o ezoteryce, sam nie wiem o kim i o czym mówisz (Crowley i grimuar), nie obchodzi mnie to. Żyję swoim życiem, nie siedzę niewiadomo ile godzin przed komputerem, nad praktyką.
Rozwój duchowy to głównie wiara, a jak wiadomo, bez tego nie da się obyć. Każdy w coś sobie wierzy. Prości ludzie również w coś wierzą.
Powiedziałem "wasz światopogląd", ponieważ większość z was ma ten sam zarys. Wierzycie w energię, tarota, bogów, świat astralny itd. Czyż nie?
Chyba wyczułem twoje uprzedzenie do buddyzmu. Niczym katolicy.
Buddyzm wg mnie jest najbardziej dopracowany, nie wpaja nam niczego, nie nakazuje. Daje do myślenia. Tu nie korzysta się z mnóstwa formułek. Korzystamy tylko z mantr, które mają nas wspomóc.
Jestem ponad "dobrem i złem", oznacza to, że korzystam z świadomości i potrafię osądzić to, co robię.
Kto Ci powiedział, że buddyzm opiera się na księgach? Podstawą buddyzmu są Cztery Szlachetne Prawdy, na nich opiera się wszystko. Można oczywiście jeszcze korzystać z Sutt, ale unikam tego. Staram się sam myśleć i "rozgryźć" zasady działania naszego świata.

Chyba rozwiałem wątpliwości.
09-14-2014, 17:44
Manussa
Starszy użytkownik

Bardzo dziękuję. Tobie życzę przyjemności wynikających z doświadczania życia, a tym samym, przyjemności z rozwoju.
09-14-2014, 17:52
Tetram
Szukający

Liczba postów: 75
Czytam "Mara": "O Jezusie! Risen 2!" A potem: "Ach, to już rzadko używane słowo mówiące o zbyt wybujałej wyobraźni. Hehe." Witaj! Rozwiewaj. Jest tu tego sporo.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-14-2014, 18:34 {2} przez Tetram.)
09-14-2014, 18:32
Manussa
Starszy użytkownik

Tetramie, w buddyźmie korzysta się z pojęcia "mary", ale może opowiem o tym w przyszłości.
Pozwolę sobie na obserwowanie i spróbuję nie przeszkadzać w egzystowaniu forum, aż się jakoś obędę z pewnymi teoriami. Nie będę mędrkował, jeśli czegoś nie poznałem.
09-14-2014, 18:47
Tetram
Szukający

Liczba postów: 75
Z chęcią poczytam. Szczerze mówiąc, nigdy mnie nie ciągnęło do buddyzmu. I raczej się to nie zmieni, mam swoją ścieżkę. Jednak wiedzy nigdy dość.
09-14-2014, 18:48
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
No witaj.
Także podoba mi się Twoja odpowiedz. Uśmiech
A wiara przeistacza się w wiedzę po doświadczeniach. Uśmiech Na które swoją droga trzeba pracować.

Cieszę się, że do nas dołączyłeś i podobają mi się Twoje poglądy - w większości. xD
Nie krepuj się, pisz, pytaj czy co tam chcesz... Masz za sobą już jakaś praktykę? Uśmiech Coś Cię szczególnie zainteresowało?
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-14-2014, 19:18 {2} przez Tetram.)
09-14-2014, 18:53
Manussa
Starszy użytkownik

Nie musi Cię ciągnąć do buddyzmu. Każdy ma swoją ścieżkę, czasem błędną, ale jednak własną i to się powinno uszanować. Drogą doświadczenia możemy się wiele nauczyć.
Nie mam ogromnej wiedzy z zakresu buddyzmu, jak wspomniałem, często bardzo szczegółowo analizuje każde źródło (teksty, filmy o tematyce buddyjskiej) i nie zawszę się z nimi zgodzę. Jeśli już będę skoro do podzielenia się tym, na pewno objawi się to w postaci komentarzy.

Olimpio, tak. Głównie medytacja (ta właściwa, a nie mieszanka medytacji z ezoteryką) oraz wykorzystanie mantr, które faktycznie pomagają, chociaż są unikane w mojej buddyjskiej tradycji. Jeśli pamiętam, około 200 roku n.e. buddyzm został, brzydko mówiąc "zmieszany" z ezoteryką.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-14-2014, 19:19 {2} przez Tetram.)
09-14-2014, 18:56

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB