Mantry i Inkantacje.
Autor Wiadomość
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 443
Reputacja: 26
Podziękowania: 371
Podziękowano 231 razy w 127 postach
Mantry i Inkantacje.
Pieczęci wymawiane, czyli Mantry i Inkatacje

Inkantacje. Czym są?
Inkantacje mają wiele zastosowań. Głównym jest oddanie charakteru rytuału poprzez odpowiedni ton i jego dźwięk.
Służą one także chociażby zaklinaniu. Mając w głowie zarys operacji magicznej, poprzez odpowiednią inkantację możemy ja zrealizować.

Dla przykładu. Kamień... chcę by był zasilony energią greckiego "Boga" Ciemności. Co robię: Na początek szykuję cały rytuał.
Po oczyszczeniu miejsca i narzędzi oraz ewokacji Ereba i zapaleniu denaturatu, wkładam do ognia kamień.
Wtedy odmawiam Inkantację. Szepczę nie zW tymrozumiałe słowa, puszczam ciemniejszą muzykę tła i wpadam w stan taki, jaki przypisuję ciemności.

Kamień może mieć dowolną funkcję, ale uznaniowo ma zbierać energię, i reprezentować tego Boga na rytuałach z nim związanych.

Oto przykład rytuału z użyciem Inkantacji.

Mantry... Czym sa mantry?
W tym ujęciu są to "sigile".
Jak taką wykreować? W bardzo prosty sposób.
-Spisujemy swoją wolą, możemy zacząć: "Moją wolą jest" - pomocne, acz nie wymagane.
-Zmieniamy ją w dowolny sposób, lecz zaczynamy tradycyjnie od usunięcia powtarzających się liter, podobnych a ostatecznie nadajemy brzmienie fonetyczne.

Ola się we mnie zakochała - Ola jest we mnie zakochana.
OLA JEST W MNI ZAKHN - zamiana!
Oja yst in my khan za - zrobiłem trochę nie dbale, ale chodzi o fakt nie doszukania się oryginalnego znaczenia.
Możemy mantrę skrócić, tworząc ją jedynie z dwóch ostatnich liter słów. Ale równie dobrze powolne przemiany, utworzą krótszą sentencję

Oj Ys In HaZ ak - przykładowe skrócenie.

To by było na tyle, post edytowałem ze starego, powinien być bardziej przejrzysty.
Źródło: Osobiste Symbole Sukcesu.

Źródła: Psychonauta
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-21-2016, 11:47 {2} przez Void.)
09-18-2014, 16:02
Znajdź Posty Reply
koles Offline
Użytkownik

Liczba postów: 21
Reputacja: 3
Podziękowania: 1
Podziękowano 22 razy w 7 postach
RE: Sigile wymawiane.
(09-18-2014, 16:02)Void napisał(a): A i jeszcze jedna ważna rzecz, te sigile to w moim mniemaniu to zaklęcia słowne, więc ich tworzenie jest zależne jedynie od siły umysłu i inwencji twórczej.
Ech

Idea sigilizacji jest mniej więcej taka:
1) Stwórz symbol idei którą chcesz zmaterializować.
2) Wtłocz symbol do podświadomości bez udziału świadomości.

Nie ma znaczenia, czy symbolem będzie obrazek graficzny w formie kresek, czy obrazek graficzny w formie obrazu czy figurka/rzeźba, czy zestaw gestów, czy cokolwiek innego - symbol jak to symbol może mieć dowolną formę - zerknij tutaj http://witchcraft.org.pl/T-niegraficzna-...acja--5953

Nawet jeżeli twój symbol przyjmie formę mówioną, (jak standardowy uranski barbarzyński) to wciąż pozostaje symbolem pod którym ukryte jest jakieś znaczenie - symbol jest tylko jego reprezentantem a nie żadnym zaklęciem.

Samo wymawianie symbolu tak jak twierdzisz w formie zaklęcia (co to w ogóle znaczy?) tutaj nie zadziała, tak jak i nie zadziała narysowanie sigila na kartce - potrzebna jest procedura wtłoczenia go do nieświadomości zbiorowej/globalnej matrycy z którą wszyscy jesteśmy połączeni.

Edit by Neaxx
wspieram ewolucje jezyka w strone niekorzystania z polskich znakow diaktrycznych

[Obrazek: hr1.png]
[Obrazek: aetherius-nowy.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-25-2014, 13:52 {2} przez Neaxx.)
11-01-2014, 21:29
Znajdź Posty Reply
Saruman Offline
D.R.U.P.

Liczba postów: 94
Reputacja: 4
Podziękowania: 22
Podziękowano 27 razy w 13 postach
Oczywiście że to może działać. Magia nie ma granic tylko nasz kolega Void musi nauczyć sie jeszcze jak to zrobić by działało. A Pan Koleś niech nie neguje wszystkiego.
Równość, Prawość, Doskonałość.

"Urazy do was nie żywię. Ale na pal was ponabijam"- Jeremi Wiśniowiecki
12-26-2014, 16:52
Znajdź Posty Reply
aim72 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 131
Reputacja: 12
Podziękowania: 1
Podziękowano 4 razy w 2 postach
Nie lepiej napisać, że chodzi o inkantacje. Nie będzie zamieszania. Termin Sigil pochodzi z łacińskiego słowa sigillum, co oznacza "pieczęć". Przykładem samej idei sigili mogą być nordyckie runy. Inkantacje natomiast są to niezrozumiałe słowa wypowiadane przez maga podczas zaklinania. Słowo to etymologicznie wywodzi się od późn. łac. incantatio 'czarowanie' od łac. incantare '(za)czarować'; in- 'w (co); przeciw'; cantare.

Zaklęcia (inkantacje) czasem są umieszczane jako część sigila, jego element.

~źródło http://pl.wikipedia.org/
Tantum magica dat occasio. Uti mutat praeterito et universum aptare est ad commendatur virtus. Uti mutatio fatum futura immutatio. Aperite portas et uti magica ritualibus ad facite mutatio it tempus.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-26-2014, 20:12 {2} przez aim72.)
12-26-2014, 20:08
Znajdź Posty Reply
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 443
Reputacja: 26
Podziękowania: 371
Podziękowano 231 razy w 127 postach
Cóż, może lepiej, jednakże chciałem to ująć w kontekście magii chaosu. A co do samych sposobów ukazania i utworzenia naszej woli to może być nimi, wiersz, obrazek czy cokolwiek innego...
12-26-2014, 20:17
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB