Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia z Supermarketu - Michael Furie
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,028
Reputacja: 85
Podziękowania: 908
Podziękowano 1252 razy w 612 postach
Magia z Supermarketu - Michael Furie
Zapraszam do odwiedzenia strony wydawnictwa: http://www.studioasto.pl
Oraz do zakupienia książki: http://talizman.pl/10063-magia-z-superma...01945.html

Zabawny tytuł ma ta książka, i autor również go ma - "Przez pewien czas głowiłem się jak zatytuawać tę książkę. Innymi opcjami do wyboru były: "Nie mogę znaleźć dziwnych składników" oraz "POMOCY! Żyję wśród ludzi i nie chcę, by wiedzieli, że param się magią" oraz "Nie mogę sobie pozwolić na ekstrawagancje, pomocy!".

Nie wiem jak wy, ale ja wybuchłam śmiechem z pierwszej opcji zatytułowania książki.

Przejdźmy do wnętrza...
Bardzo mi się podoba poczatek tej książki, jest obszerniejszy i dokładniejszy niż w innych książkach, ciekawszy, wzbogacony o doświadczenia autora - wstęp to oczywiście etyka, dzialanie magii, wpływ księżyca itp.

Natomiast druga część trochę przynudza, są głownie przepisy na eliksiry, magiczne potrawy, olejki, proszki ale żadnego innego "klasycznego" rytuału. Na końcu książki autor podaje potrawy, olejki, proszki itd. na Sabaty i Esbaty - co było dla mnie miłą niespodzianką.

Polecam tą publilacje ludziom, którzy cenią sobie minimalizm, prostotę i chcą kupować swoje składniki w lokalnych sklepach.

Książka jest napisana tak na luzie, prostym językiem który każdy może zrozumiec, a na końcu każdego rozdziału autor umieścił spis wszystkich składników, które są potrzebne do danego rozdziału w takich ładnych kolumnach.

Mi się osobiście średnio podoba cześć praktyczna magii tej książki, ale ja po prostu jestem raczej fanką specyficznych składników i teatralnych rytuałów. Uśmiech
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-24-2014, 09:38 {2} przez Olimpia.)
09-21-2014, 17:42

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB