Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KONKURS - PAŹDZIERNIK
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,093
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Post: #1
KONKURS - PAŹDZIERNIK
I tak oto mamy kolejny konkurs, który będzie trwał do 8 października 2014 r.

Tematem przewodnim w tym miesiacu jest DYWINACJA, napiszcie:
- czy wrozycie z czegos? Jesli tak to z czego? I jak wam sie pracuje z ta forma wrozenia? Opowiedzcie cos o niej, jakieś ciekawostki bądź historie.
- jesli nie wrozycie, bądź nie chcecie pierwszego tematu, to mozecie napisac z czego chcielibyscie wrozyc/opinie na temat jednego z systemow wrozenia, dlaczego wybraliscie ta forme i cos o niej ogolnie - ciekawostki czy historie.

Jeśli Ktoś już opisze forme dywinacji z która chcielibyscie wystartować, to się nie przejmujcie! Opiszcie ja własnymi słowami - byle by oryginalnie.
Można opisać tylko jedna formę.

Pod uwagę jak zwykle będą brane konkrety - im bardziej szczegolowa praca tym lepiej, a także długość - im bardziej wymęczycie metodę tym lepiej, należy być starannym, postarajcie się nie zanudzić także nieoceniających Wasze prace na śmierć. Uśmiech
Pamiętajcie także, że wysylka książki obejmuje tylko i wyłącznie Polskę!!!!

Prace można edytować i ulepszać dopóki konkurs trwa.

Prace muszą być autorskie i będzie to sprawdzane. W przypadku kopii zostanie ona zdyskwalifikowana.

Zwycięzców jak zwykle będzie trójka i ta nasza zwycięska trójca dostanie tę oto książkę:
http://www.czarymary.pl/p_855554_gdzie_z..._8756_8756
Powodzenia!
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
21-09-2014, 21:36
Znajdź Posty
Harper Offline
...

Liczba postów: 9
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: KONKURS - PAŹDZIERNIK
Urim i Tumim
„Weź to na drogę - rzekł, wyjmując biały i czarny kamień ze swojego napierśnika.
Nazywają się Urim i Tumim. Czarny oznacza „tak”, a biały „nie”. Przyjdą ci z pomocą, kiedy nie będziesz umiał sam odczytać znaków. Zadawaj im zawsze jasne pytania. A na przyszłość staraj się jednak sam podejmować wszelkie decyzje.”

Technikę tą odkryłem dzięki książce „Alchemik” i postanowiłem wdrożyć w życie. By nikt się nie czepiał jej pochodzenia wspomnę, że Coelho jest silnie związany z magią, oraz alchemią (którą studiował przez ponad 11 lat), a co więcej on sam jej nie wymyślił, a jedynie opisał, gdyż była znana już w bardzo wczesnym judaizmie.

Do rzeczy: technika polega na posiadaniu dwóch kamieni o jednakowych kształtach, ale o przeciwnych barwach, czyli biały i czarny. Oczywiście na początku ładnie je oczyszczamy i programujemy by służyły nam pomocą i udzielały dobrych odpowiedzi na nasze pytania (Przy programowaniu właśnie nadajemy im cechę, by czarny oznaczał "tak", a biały "nie". Przyda się także woreczek, najlepiej mały i wykonany z materiału. Gdy już wszystko jest gotowe zadajemy pytanie i wyciągamy jeden kamyczek.„- Czy znajdę mój skarb? - pytał dalej. Wsunął rękę do worka i już miał wyjąć jeden z kamieni, gdy nagle oba wypadły przez dziurę.”

Może nie zdarzy się nic tak spektakularnego, jednak z pewnością pojawią się sytuacje, gdy chwycony kamień wypadnie z dłoni, lub będziemy mieli problem ze złapaniem takowego w worku. Znaczy to brak odpowiedzi, co może być spowodowane np. mało konkretnym pytaniem (należy zawsze zadawać jak najprecyzyjniejsze pytania), ale nie tylko. Na przykładzie cytatu: pytanie brzmiało, czy bohater znajdzie swój skarb, jednak odpowiedź nie istniała, gdyż zależało to od wielu decyzji podjętych w przyszłości. Dlatego zawsze zadając pytanie wsuwajmy delikatnie dłoń do worka i na spokojnie łapmy kamień, który sam wsuwa się do dłoni, zamiast łapać na siłę jakikolwiek z nich, dzięki temu unikniemy pomyłek, które mogą wyniknąć gdy próbujemy zatrzymać w dłoni wyślizgujący się kamień.

Trzeba zatem pamiętać by zadawać jak najbardziej konkretne pytania, oraz by były to pytania ważne (warto okazać szacunek tak staremu narzędziu jak Urim i Tumim)

Cytaty zaczerpnięte z książki Paula Coelho pt: „Alchemik”
Inspiracje są wszędzie
28-09-2014, 12:05
Znajdź Posty
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 363
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 29
Podziękowania: 32
Podziękowano 199 razy w 77 postach
Post: #3
RE: KONKURS - PAŹDZIERNIK
,,Lustereczko powiedz przecie... Kto jest najpiękniejszy w świecie ?''


Krystalomancja jest moją ulubioną techniką dywinacji i zarazem jedną z trudniejszych...

Krystalomancja polega na zaglądaniu w przyszłość, przeszłość lub teraźniejszość za pomocą kamienie lub szkła o idealnie gładkiej i wypolerowanej powierzchni. Inną jej odmianą jest Katopromancja-do wróżenia używa się nie kamieni a czegokolwiek co odbija dobrze światło: tafla wody, woda z atramentem, lustro bądź wypolerowany miecz.

Obie te techniki były wykorzystywane od dawnych czasów. W średniowieczu był ,,trend'' na te techniki jednak że poprzez stosunek kościoła do wszelkiego rodzaju okultyzmu i wszystkiego co się z nim wiązało został wprowadzony zakaz. Ludzie wtedy zaczęli kombinować, znacząco wzrosła produkcja biżuterii z polerowanymi kamieniami i różnymi błyskotkami, by móc niezauważalnie zaglądać tam gdzie wzrok nie sięga.

Z tej techniki korzystali również John Dee i Michael Klley w Krakowie do otrzymywania wizji i całego systemu magii enochańskiej.


Jak wróżyć z czarnego zwierciadła? Gdy już się w takie zaopatrzysz należy usiąść przed nim, zadać pytanie i wpatrywać się, ale nie wgapiać bezmyślnie a zaglądać przez nie. Po chwili obraz stanie się matowy a następnie czarny, znikną wszelkie obrazy odbijające się w tafli szkła i pojawią się obrazy, które są odzewem na zadane pytanie. Często nie ukazuję się bezpośrednia wizja ( np. ,,kto zabił pana Kowalskiego?'' wizja---> Pani Nowak dźgająca Pana Kowalskiego nożem.) to co ujrzymy będzie najczęściej przedstawione poprzez szereg symboli, chociaż niekoniecznie(w zależności od zdolności osoby wróżącej).

Czarne zwierciadło używać też można przy pracy z istotami, nie trzeba wtedy ewokacji... wystarczy zawołanie byta by ukazał się w zwierciadle(opisane bardzo pobieżnie).
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2014, 16:55 {2} przez Absinth.)
30-09-2014, 16:52
Znajdź Posty
Katolana87 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 29
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #4
RE: KONKURS - PAŹDZIERNIK
[Obrazek: 6709633_orig.jpg]

Miałam 10 lat kiedy weszlam z ciekawości do mrocznego sklepiku za rogiem - tak, zupełnie jak w jakieś bajce. Były tam różne pierścienie i kamienie, pachnialo ziołami i byla także używana odzież - moja uwagę przyciągnęły pewne karty, były takie sliczne i mistyczne... Kupilam je. Na drugi dzień chciałam je zwrócić bo się przestraszylam, nie tego ze wróżby się sprawdzały ale cala noc miałam koszmary. Jednak kiedy poszlam do tego sklepu... Okazało się że jest zamknięty!

[Obrazek: Card04.jpg]

Kiedy wrocilam do domu strach jakoś znikł... Zastąpiło go szczęście i euforia, morze możliwości. Mam talie która widzicie na obrazkach i jestem z niej bardzo zadowolona - sadze ze to najpiekniejsza talia nie licząc tej nowej od Ciro, niestety strasznie droga jest. Uczyłam się wróżyć metodą prób i błędów, ale nie było ciężko, jakoś intuicyjnie wiedziałam co karty chcą mi przekazać. Nigdy nie interesowałam się historią tych kart - jednak dzięki tematyce konkursu jakoś zaczęła mnie ciekawić no i to idealna okazja, aby się podzielić swoimi doświadczeniami. Uśmiech

[Obrazek: Card01.jpg]

Otóż talia została stworzona w IX wieku, pierwotnie była grą planszową zwaną Grą Nadzieji. Lenormand to nazwisko pewnej wówczas sławnej wróżki - to dziś jest uważana za jednych z najlepszych jasnoeidzowm Maria (Mile) Lenormand - od wczesnych lat miala zdolności i dlatego wystraszeni rodzice posłali ja do szkoły klasztornej, a tam zglebiala symbole kwiatów i liczb. Pierwsza talie kupiła od Cyganow i oni także byli jej mentorami, Mile wrozyla z Tarota, kart klasycznych i kart Etteilli - miała wielu zacnych klientów... Na Napoleonie i Rubespierrie się nie wcale nie kończy! Pisała także pamiętniki dzięki którym dziś znamy pikatne szczegóły naszych historycznych postaci - przepowiedziała rozwód żonie Napoleona (za co ten wsdzil ja na rok do wiezienia), gwałtowną śmierć Rubespierrie i Rewolucje Francuska, także Marat korzystał z jej usług. Była wielka i sławna wrozbitka i mimo ze wówczas wróżbiarstwo było zakazane nie ponosiła dużych konsekwencji kiedy została złapana bo wkoncu miała jak widać wielkie plecy u władzy.

[Obrazek: Card03.jpg]

Lenormard powstał w formie gry planszowej kiedy Maria była po 30, jednak w formie kart do wróżb powstały dwa lata po jej śmierci przez kobietę która ponoć była jej uczennica - Paryż po śmierci Marii pogrążył się w żałobie i rozpaczy Lenormand chętnie zostało przyjęte z tym ze ta talia była Talia Astronomiczna złożona z 52 kart zas Lenormand klasyczny ma 36 kart. Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2014, 11:18 {2} przez Katolana87.)
02-10-2014, 11:16
Znajdź Posty
Odporny Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 48
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 10
Podziękowano 37 razy w 11 postach
Post: #5
RE: KONKURS - PAŹDZIERNIK
Czas mija o 23:59 dziś, czy jutro? Uśmiech
07-10-2014, 08:37
Znajdź Posty
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,093
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Post: #6
RE: KONKURS - PAŹDZIERNIK
Tak jak zawsze. Czas jest do 8 Października a mija on jutro o 00:00.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
07-10-2014, 08:58
Znajdź Posty
pawczus Offline
Neofita

Liczba postów: 4
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #7
RE: KONKURS - PAŹDZIERNIK
Witam serdecznie man na imię Paweł
Chciałbym przedstawić wam metodę wglądu w przyszłość za pomocą miski wody i artefaktu jaką posługiwał się Nostradamus .Czytając kilka książek o Nostradamusie trafiłem na zaginioną księgę Nostradamusa która zainspirowała mnie do działania. Postanowiłem odtworzyć proces wróżenia jakim posługiwał się Nostradamus. Stwierdziłem że muszę wypróbować medytację z afirmacją, ponieważ zajmuje się medytacją od 17 lat wiedziałem żeby zauważyć różnicę, muszę stworzyć narzędzia potrzebne do tej techniki. Dowiedziałem się że drewna cedrowego trzeba do zrobienia misy oraz że miedziany ma być artefakt. Rozmawiając z kolegą z Francji który też interesuje się Nostradamusem. Dowiedziałem się że Nostradamus używał płatków róży które dodawał do wody podczas praktyki. Miałem już wszystkie potrzebne informacje i mogłem przejść do praktyki.
Zacząłem eksperymenty z kształtem artefaktu, wymyśliłem kształt wzorując się anteną zbiorczo-nadawczą która łączy nas z super tempore (galerią zapisów). Wyrzeźbiłem misę robiąc na dnie wgłębienia na artefakt oraz dodałem płatki róży. Wiedziałem że jestem gotowy do pierwszej praktyki. Włożyłem nogi do wody i od razu poczułem różnice w głębokości transu w jakim jestem. Zauważyłem że mogę sam sobie kreować rzeczywistość. Ponieważ każda afirmacja którą podczas takiej praktyki z wizualizowałem od razu jest wpisywana do galerii zapisów. Zauważyłem ze w/w galerii jest możliwość wglądu w wizje które zapewne opisywał nostradamus w swoich czterowierszach. Niestety widząc jakieś chaotyczne obrazy nie jestem wstanie wyciągnąć wniosków jakich czasów dotyczą dane wizje. Natomiast wiem ze dzięki połączeniu z super tempore możemy afirmować sobie wszystko co chcemy i nie musimy sięgać po tarota czy inne wróżby.
07-10-2014, 13:26
Znajdź Posty
Veneficus Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 14
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano -1 razy w -2 postach
Post: #8
RE: KONKURS - PAŹDZIERNIK
  • No więc chyba kolej na mnie. Osobiście mam dwie ulubione metody wróżenia. Wróżenie z kart klasycznych i z kart Lenormand, każda z tych metod ma swoje mocne i słabe strony.
  • Zacznę od kart klasycznych. Ogromną zaletą tej metody wróżenia jest dostępność kart, praktycznie w każdym kiosku, jak również i cena. Dodatkowym plusem jest to że łatwo je zakamuflować przed niepożądaną parą oczu, która po zobaczeniu czegoś związanego z magią mogła by robić problemy. Przed pierwszym użyciem trzeba je oczyścić, ale nie zmienia to faktu że są one precyzyjne. Wadami natomiast jest brak symboliki, którą trzeba samemu ustalić, jak również czasem pojawia się, szczególnie na początku, problem z interpretacją. Zniechęca to wielu ludzi do tak dobrego narzędzia. Problemy te mijają w miarę ćwiczenia się w wróżeniu z tych kart.
  • Kolejnym rodzajem kart do wróżenia są karty Lenormand. Charakteryzują się one bogatą i prostą w interpretacji symboliką. Ich zaletą jest również niewygórowana cena. W moim odczuciu już od pierwszego rozkładu odpowiadają one precyzyjnie i nie trzeba tak jak przy kartach klasycznych ustalać znaczeń, gdyż symbole same do nas przemawiają, wróżby odczytuje się głównie na zasadzie nieskojarzeń. Osobiście polecił bym ten rodzaj kart dla początkujących, gdyż nie jest on zbyt wymagający.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2014, 20:56 {2} przez Veneficus.)
08-10-2014, 20:53
Znajdź Posty
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,093
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Post: #9
RE: KONKURS - PAŹDZIERNIK
Do jutra dostaniecie wyniki.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
09-10-2014, 09:11
Znajdź Posty


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB