Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składanie ofiar - pomysł.
Autor Wiadomość
xao Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 267
Reputacja: 22
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Składanie ofiar - pomysł.
Może to na co wpadłem wyda wam się "odrobinę" dziwne, ale jeśli mam rację to daje to ciekawe możliwości. Z góry proszę o nie moralizowanie itd...

Zastanawiam się, czy istnieje możliwość złożenia ofiary z człowieka, ale nie zabijając go rytualnie, ani nawet osobiście tylko... gdyby tak w jakiś sposób (rytuał, zaklęcie) "naznaczyć" daną osobę jako naszą ofiarę, a później zostanie ona zabita przez kogoś innego?
Dajmy przykład: Naznaczam osobę x jako ofiarę, osoba x ginie, bo ktoś ją zabił/wpadła pod auto itd. (ważna sprawa: śmierć jest tutaj zupełnie zewnętrznym czynnikiem, nie mamy na nią wpływu, nie jest to klątwa z naszej strony, ani nic takiego, daję tylko przykład gdzie po jakimś czasie od "naznaczenia" ofiara została np. zadźgana nożem, ale zupełnie nie z naszej winy). Czy jeśli poprzez wcześniej przygotowany rytuał uda nam się naznaczyć jakąś osobę jako ofiarę, to rzeczywiście mogłoby zadziałać? Jeśli tak, to czemu by nie użyć tego na jakimś obszarze, zamiast na pojedynczej randomowej osobie. Jeśli mój pomysł ma jakikolwiek sens, to pomyślcie jakie to daje możliwości przy dzisiejszej sytuacji na świecie.
Oczywiście pomijam tutaj sam rytuał "naznaczenia", ale myślę, że nie będzie najmniejszego problemu ze stworzeniem takiego. Wyglądałoby to pewnie na zasadzie początkowej deklaracji kogoś jako ofiary i...utrzymaniu tego stanu przez dłuższy czas.

Myślicie, że ma to szanse zadziałać? Moim zdaniem całkiem możliwe, że tak, oczywiście zamierzam sprawdzić i powiedzieć coś więcej kiedy potwierdzę to w praktyce.
Byłbym wdzięczny za wasze przemyślenia na ten temat, szczególnie osób, które badają magię od podszewki. Oczko
23-09-2014, 21:18
Znajdź Posty Reply
tupajda Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 220
Reputacja: 9
Podziękowania: 2
Podziękowano 6 razy w 6 postach
RE: Składanie ofiar - pomysł.
Jeśli naznaczasz kogoś do śmierci, to jednak rzucasz w jakiś sposób klątwę. Jeżeli składasz ofiarę, to tak naprawdę ofiarujesz energię z "ofiary", a ponieważ wszystko jest energią, ofiarę można złożyć na różne sposoby.

Zastanawiałeś się nad karmicznymi obciążeniami z naznaczaniem osoby do śmierci? O masowym procederze nawet nie wspominam.
23-09-2014, 21:35
Znajdź Posty Reply
xao Offline
Pierwszy wśród równych

Cytat:Jeśli naznaczasz kogoś do śmierci, to jednak rzucasz w jakiś sposób klątwę.
Nie, klątwa ma szkodzić, to jest typowe ofiarowanie, tylko z dłuższym terminem ważności.

Cytat:Zastanawiałeś się nad karmicznymi obciążeniami z naznaczaniem osoby do śmierci?
Odpowiem cytatem samego siebie:
Cytat:Z góry proszę o nie moralizowanie itd...
Trzymajmy się samego tematu.
23-09-2014, 22:25
Znajdź Posty Reply
Finneus Offline
Olśniewający Jeż

Liczba postów: 170
Reputacja: 3
Ale, że co? Dajesz komuś prezent i ten ktoś ma go sobie sam zapakować?;p

To tak jakby zaprosić kogoś na mielone i kazać mu je sobie zrobić, czy ubić świnkę na nie.

Złożenie ofiary z żywego człowieka nie wydaje mi sie dziwne, po prostu przez resztę życia taka osoba służy bóstwu, ale takie coś... Jakoś ja bym się obraził za taką ofiarę.
23-09-2014, 22:37
Znajdź Posty Reply
tupajda Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 220
Reputacja: 9
Podziękowania: 2
Jeżeli odroczenie jest nieokreślone, to taka ofiara faktycznie jest do dupy. Z drugiej strony, jeśli odroczenie zawsze jest powiedzmy symboliczne 3 dni, to trochę inaczej wygląda. Inaczej też wygląda, gdy jest określona forma ofiary, wszakże to również ma znaczenie i to również w kontekście do czego chcesz wykorzystać złożoną ofiarę.

A co zrobisz, jeśli ktoś będzie w stanie "zabezpieczyć się" przed takim złożeniem siebie w ofierze i jakie to da konsekwencje dla ciebie?
23-09-2014, 23:18
Znajdź Posty Reply
xao Offline
Pierwszy wśród równych

(23-09-2014, 22:37)Finneus napisał(a): Ale, że co? Dajesz komuś prezent i ten ktoś ma go sobie sam zapakować?;p

To tak jakby zaprosić kogoś na mielone i kazać mu je sobie zrobić, czy ubić świnkę na nie.

Złożenie ofiary z żywego człowieka nie wydaje mi sie dziwne, po prostu przez resztę życia taka osoba służy bóstwu, ale takie coś... Jakoś ja bym się obraził za taką ofiarę.

I właśnie kwestia, czy istoty wgl. obchodzi w jaki sposób dostaną ofiarę, pewnie będzie to indywidualne, co dumniejsze mogą się obrazić.

W sumie to nie tak, że zapraszasz na mielone i karzesz je robić tej osobie... Ty zapraszasz na mielone, ale robi je za ciebie kucharz, po czym podaje kelner. Oczko

Należy też pamiętać, że ofiar nie składa się tylko i wyłącznie dla istot, a również w celu uwolnienia konkretnych energii z człowieka (czy też innej ofiary) i wykorzystaniu ich. O ile istoty rzeczywiście mogą się obrazić, jeśli je to wgl. zainteresuje, to w tym przypadku już nie powinno mieć to znaczenia.

Cytat:A co zrobisz, jeśli ktoś będzie w stanie "zabezpieczyć się" przed takim złożeniem siebie w ofierze i jakie to da konsekwencje dla ciebie?
Cytat:Z góry proszę o nie moralizowanie itd...
Nie interesuje mnie to na ten moment, zastanawiam się nad możliwościami samej "techniki".
Ale konsekwencje tego, że ktoś się obroni będą...żadne. Po prostu nie wyjdzie mi działanie magiczne, które wiąże się z tą ofiarą
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2014, 23:25 {2} przez xao.)
23-09-2014, 23:22
Znajdź Posty Reply
~Viktor
Gość

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Pytanie, jak chcesz oddać w ofierze życie człowieka,który do ciebie nie należy? Jeśli składasz ofiarę,np.z Ptaka,to trzymasz go w swojej mocy. Jest pokonany,a ty panujesz nad nim. A składanie ofiary z czegoś nad czym nie zapanowałeś,to kompletna bzdura...
24-09-2014, 13:32
Reply
xao Offline
Pierwszy wśród równych

Cytat:Złożenie ofiary z żywego człowieka nie wydaje mi sie dziwne, po prostu przez resztę życia taka osoba służy bóstwu, ale takie coś...
Jeśli złożysz kogoś w ofierze istocie to nie będzie on jej służył po śmierci. Istota otrzymuje energie emocjonalne wytworzone podczas samego rytuału przez ofiarę, energię z rozpadu ciała astralnego, energie życiowe itd.
(24-09-2014, 13:32)Viktor napisał(a): Pytanie, jak chcesz oddać w ofierze życie człowieka,który do ciebie nie należy? Jeśli składasz ofiarę,np.z Ptaka,to trzymasz go w swojej mocy. Jest pokonany,a ty panujesz nad nim. A składanie ofiary z czegoś nad czym nie zapanowałeś,to kompletna bzdura...
Hmmm...Dobre pytanie. Ale jeśli założyć, że samo poprawne "naznaczenie" będzie tym zapanowaniem? W sumie chodzi tylko o odpowiednie pokierowanie energii uwalnianych przez osobę podczas śmierci, więc może nie do końca jest to taką bzdurą. Jak mówiłem, to tylko pomysł, który wpadł mi do głowy, na razie nie jestem w stanie go niczym poprzeć, piszę o tym bo jestem ciekawy co poniektóre osoby mają do powiedzenia na ten temat i myślałem, że was to zaciekawi.
24-09-2014, 14:47
Znajdź Posty Reply
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 322
Podziękowania: 11
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Podziękowano 35 razy w 42 postach
Cóż to nie tyle co składanie ofiary ile jedno z zagadnień współczesnej " nekromancji " wtedy po prostu możesz zmagazynować ową energię i dopiero tą energię złożyć w ofierze jakiemuś bytowi.
24-09-2014, 15:40
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 481
Reputacja: 37
Podziękowania: 24
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Podziękowano 61 razy w 87 postach
Ale co Ty w ogóle chcesz złożyć w tej ofierze? Nie możesz oddać życia, bo nie należy ono do Ciebie. Nie możesz oddać ciała, bo nawet po śmierci nie możesz go sobie ot tak posiąść, gdyż jest własnością rodziny zmarłego (przynajmniej póki nie jesteś grabarzem). Jeśli chcesz "oddać" jedynie energię pozostałą w człowieku, to najpierw musisz ją zgromadzić, a nie tylko wskazać palcem, gdzie istota może się posilić. To nie będzie ofiara. Zatem to całe "naznaczenie" musiałoby zostać zaprogramowane na automatyczną reakcję w momencie śmierci obiektu, polegającą na przesłaniu energii do istoty, co jednocześnie powinno być wcześniej z nią ustalone. W ten sposób ofiarujesz nie tyle energię, co usługę dostarczania tejże energii.
24-09-2014, 22:30
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB