Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huna
Autor Wiadomość
tupajda Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 215
Dołączył: Aug 2014
Reputacja: 9
Podziękowania: 1
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Podziękowano 2 razy w 2 postach
Post: #1
Huna
Huna znaczy tajemnica. Kahuna znaczy strażnik tajemnicy.
Huna pochodzi z Polinezji, w szczególności rozwinęła się na Hawajach. Stąd mówi się o czarownikach pochodzących z Hawajów, czyli właśnie kahuni.
Ale czym właściwie Huna jest? Podstawowa wiedza o Hunie mówi o istnieniu trzech Ja:
- niższe Ja (Unihipili),
- średnie Ja (Uhane),
- wysokie Ja (Aumakua).
Średnie Ja jest nam najbliższe i najłatwiej je pojąć. Jest to nasza świadomość, racjonalny rozum. Średnie ja odpowiada za codzienne myślenie, siłę woli, jak również za kontrolowaną wyobraźnię. To średnie Ja podejmuje decyzję co robić. Co ważne, średnie Ja nie posiada pamięci.
Za pamięć odpowiada niższe Ja, jak również za wszelkie emocje. Niższe Ja nie posiada logiki, która jest domeną średniego Ja. Niższe Ja to podświadomość, która wszystko traktuje dosłownie. Potrafi kontrolować nici aka – połączenia pomiędzy „widmowymi ciałami”. Niższe Ja potrafi coś, czego nie potrafi średnie Ja – połączyć się z wyższym Ja.
Posiadamy także wyższe Ja, które jest nadświadomością. Jest swego rodzaju aniołem stróżem, który posiada wgląd w przeszłość, teraźniejszość i skrystalizowaną przyszłość. Posiada kontakt z siłami wyższymi i jednocześnie zawiera w sobie element „boskości”, lecz co istotne nie jest samo Bogiem.
Każde z trzech Ja posiada własne ciało niefizyczne (Aka):
- ciało dla niższego Ja: Kino-aka unihipili,
- ciało dla średniego Ja: Kino-aka uhane,
- ciało dla wyższego Ja: Kino-aka aumakua.
Każde z trzech Ja posiada właściwą sobie energię życiową (nazywaną w innych kulturach Chi, Ki itd.), która różni się między sobą „energią” lub inaczej ujmując „częstotliwością”:
- energia dla niższego Ja: mana,
- energia dla średniego Ja: mana-mana,
- energia dla wyższego Ja: mana-loa.
Powyższy opis prezentuje trzy po trzy, czyli doskonałość formy. Dziesiątym elementem jest cało fizyczne, które jest narzędziem trzech wyższych Ja. Wszystkie powyższe dziesięć elementów znane są jako „Dziesięć elementów psychologii Huny. Cała Huna odnosi się i odwołuje do powyższego opisu.
W codziennym życiu wyższe Ja jest ukryte tak dobrze, że mogłoby być nigdy nieodkryte. Średnie Ja i niskie Ja muszą ze sobą współpracować, by móc normalnie funkcjonować. Jeżeli masz problemy z pamięcią, to znaczy, że średnie Ja nie chce słuchać niższego Ja. Jeśli podejmujesz decyzje emocjonalnie, to znaczy, że średnie Ja nie bierze odpowiedzialności i pozwala niższemu Ja działać.
NLP wykorzystuje połączenie średniego Ja i niższego Ja, programując niższe Ja zgodnie z przekazywanymi sugestiami. Dlatego tak ważne jest co się mówi, co się myśli, ponieważ nasza podświadomość powtarzające się sugestie wypełnia bez żadnej refleksji i po pewnym czasie zamienia na nawyk.
Ktoś mógłby zapytać co to ma wspólnego z magią? Otóż każde magiczne działanie wymaga użycia i zaangażowania wszystkich trzech Ja. Chcąc np. odczytać przyszłość, średnie Ja za pomocą woli „nakłania” niższe Ja do przekazania prośby dla wyższego Ja. Wyższe Ja przekazuje pożądany fragment przyszłości do niższego Ja, które następnie jest przekazywane średniemu Ja.
Każde działanie poszczególnego Ja zużywa manę (energię życiową) swojego poziomu. Ważne jest, aby każde Ja miało dostęp do many swojego poziomu w wystarczającej ilości, by przeprowadzić daną operację. Jeżeli na którymkolwiek poziomie braknie many, całe zadanie skończy się niepowodzeniem. Oczywistym jest, że różne działania zużywają różną ilość many i każdy kto potrafi działać magicznie doskonale rozumie wydatek energetyczny.
Filozofia Huny mówi, by we wszystko powątpiewać i wszystko sprawdzać, a wierzyć temu co działa. Powyższy prosty schemat działania potrafi wytłumaczyć wszystko. To co nas ogranicza, to brak współpracy naszych Ja, brak energii życiowych i brak woli.
12-10-2014, 12:08
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB