Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naamah
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,063
Reputacja: 85
Podziękowania: 925
Podziękowano 1271 razy w 627 postach
Naamah
Naamah inaczej Maamah czy Nahemont, znana jako Królowa Demonów, Królowa Ziemi czy Narzeczona Samaela :-) Zamieszkuje wszelką piękną roślinność i ogrody. Jest opisana w Zohar - Kabalistycznej Księdzie.

Naamah jest hebrajskim demonem, jej imię oznacza "przyjemność", należy do grupy sukkubów, odwiecznie współpracuje z Lilith, mówiąc współcześnie nazwałabym je jednak przyjaciółkami. Pojawia się w Zohar upadły anioł, żona (jedna z czterech a jedną z nich jest Lilith) byłego archanioła Samaela, dziś szerzej znanego jako Sael czy Sataniel a głównie Szatan. Po tym jak Kain zabił Abla a Ewa rozstała się z Adamem, Lilith i Naamah - dwie sukkuby, odwiedzały Adama i rodziły straszne kreatury, jednym z nich jest Amodeusz - choć niektóre źródła podają, że to syn jednej z żon Samaela Agerath bat Machaloth i króla Dawida.

Naamah rządzi oczywiście sferą seksu i miłości, jest jedną z ważniejszych demonów w wielu satanistycznych tradycjach. Przedstawiana jest jako przyczajona/kucająca kobieta z ciałem zwierzęcia jedzącą trawę, bądź pełzającą po ziemi. Ponoć nie jest taka zła - uważana za jednego z najłagodniejszych demonów, choć chętnie uwodzi mężczyzn. Opiekunka wróżących i wróżek, dzieci i kobiet, także wszelkiej Natury, opiekuje się Naturą i zwierzętami, a podobno także straszniczka i przewodniczka dusz niedawno zmarłych - oprowadza je po niedawnym życiu, pomagając wyciągnąć wnioski i służąc radą a następnie pomaga w przygotowaniach do dalszej reinkarnacji, podobno ma miłą i uspokajające energię - jest przychylna ludziom i chętnie im pomaga w rozwoju mocy parapsychicznych, zwłaszcza wróżbiarskich, i astralnych.

Ja osobiście w niej widzę ciemniejszą stronę Matki Natury, jej ucieleśnienie.

Żywioł: ziemia
Planeta: Ziemia i Wenus
Znaki zodiaku: Panna, Koziorożec a zwłaszcza Byk
Kolory: czarny i żółty
Pora dnia: Północ
Święta: 14 Maj, 30 Kwiecień (tak, to Beltaine)
Święte zwierzęta: byk, sowa, jagnię, świnia, gołąb, koza, nosorożec, wąż, pies
Rośliny: dąb, róża, werbena, figi, wiśnia, rzeżucha, benzyl, werbena, bluszcz, brzoskwinia, cytryna, paczula, piżmo, lilie, jabłko Kamienie: Kryształ kwarcu, szafir, granat, karneol, perła, koral.

Z powodu zbyt małej wiedzy o niej, wspogłam się: http://infernaldialogues.blogspot.com/20...i.html?m=0
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-14-2014, 15:03 {2} przez Olimpia.)
10-14-2014, 14:49
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB