Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia Świadomości
Autor Wiadomość
Finneus Offline
Olśniewający Jeż

Liczba postów: 205
Reputacja: 3
Podziękowania: 39
Podziękowano 26 razy w 17 postach
RE: Magia Świadomości
Już to kiedyś dawałeś Ty, albo ktoś inny. Pozwolę sobie na wstępną krytykę rzetelności tegoż źródła, zauważę na jego stronniczość ze względu na pochodzenie wywiadu. Mówimy tu o RADIU MARYJA... Nikt rozsądny nie weźmie niczego od nich na poważnie, nawet jeśli na pierwszy rzut oka może mieć sens. Jakoś nie ufam.
17-10-2014, 22:34
Znajdź Posty Reply
aim72 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 131
Reputacja: 12
Podziękowania: 1
Podziękowano 4 razy w 2 postach
Wiesz jak jest. Rozsądni ludzie dostosowują się do świata. Ludzie nierozsądni, dostosowują świat do siebie. To właśnie tym, nierozsądnym ludziom zawdzięczamy cały światowy rozwój.
Tantum magica dat occasio. Uti mutat praeterito et universum aptare est ad commendatur virtus. Uti mutatio fatum futura immutatio. Aperite portas et uti magica ritualibus ad facite mutatio it tempus.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2014, 19:12 {2} przez aim72.)
18-10-2014, 19:10
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,096
Reputacja: 85
Podziękowania: 922
Podziękowano 1312 razy w 649 postach
Rozsądni ludzie nie dostosowywują świata do siebie ani się nie dopasowywują, żyją w pomiędzy - w równowadze.

Choć... jednak nie. Gdyby ludzie nie dopasowywali świata do siebie, to ciągle stalibyśmy w miejscu.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2014, 22:26 {2} przez Olimpia.)
18-10-2014, 22:25
Znajdź Posty Reply
aim72 Offline
Wtajemniczony

Wyobraź sobie przez moment, że spoglądasz na bardzo małe niemowlę. Gdy dziecko otwiera szeroko oczy i spogląda na Ciebie, uśmiechasz się do niego. Ono rozpromienia się i odwzajemnia uśmiech. Harmonizuje się z twoją filozofią w tym przypadku z uśmiechem. Uśmiech Dziecko doświadcza częściowo twojej radości, obserwując ją. Fenomen ten zwany jest jako zładowanie (entrainment) - dziecko nieświadomie zaczyna powielać ekspresję, wzorce ruchy ludzi je otaczających.

Dla dorosłych przyjęcie ekspresji, tonu głosu i ruchów innych osób może oznaczać szansę na powielenie ich wewnętrznego stanu, co może dać z kolei dostęp do niewykorzystanych poprzednio zasobów. Pomyśl przez moment o kimś kogo podziwiasz albo przed kim czujesz respekt. Wyobraź sobie jak siedziała by ta osoba czytając ten tekst. Jak oddychała by? Jaki wyraz przyjęła by jej twarz? Teraz sam przyjmij taką pozycję wyraz twarzy i o sposób oddychania. Zauważ jakie nowe myśli i odczucia w Tobie to wyzwoliło.

Tak działa magia świadomości.
Tantum magica dat occasio. Uti mutat praeterito et universum aptare est ad commendatur virtus. Uti mutatio fatum futura immutatio. Aperite portas et uti magica ritualibus ad facite mutatio it tempus.
19-10-2014, 11:03
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,096
Reputacja: 85
Podziękowania: 922
Podziękowano 1312 razy w 649 postach
Nie mam autorytetów i nikogo nie podziwam - na swoje szczęście, chyba że zwierzaki czy Nature. Uśmiech Jestem zupełnie wolna i nieskrępowana.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2014, 11:24 {2} przez Olimpia.)
19-10-2014, 11:20
Znajdź Posty Reply
aim72 Offline
Wtajemniczony

Śmiem wątpić.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2014, 12:53 {2} przez Lossen.)
19-10-2014, 12:35
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 771
Reputacja: 63
Podziękowania: 134
Podziękowano 592 razy w 133 postach
Amorte,

Wiara jest iluzją - emocją, produktem ego. Wiara w iluzje jest iluzją wiary - jeszcze gorzej.

Ja jestem ateistą według definicji postrzeganej wobec monoteistycznych molochów, bo to są bajki - wszystkie te święte księgi nie różnią się niczym od "Władcy Pierścieni" Tolkiena.
Brakuje im mądrości, jaką na przykład przekazał ludziom Buddha.

Jest jednak Bóg w moim wszechświecie, w którego istnienie wierzę i nigdy nie dam sobie wmówić, że nie istnieje - jestem nim ja sam, dla samego siebie.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
19-10-2014, 17:19
Znajdź Posty Reply
atik Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 162
Reputacja: 7
Podziękowania: 35
Podziękowano 15 razy w 5 postach
A ja na odwrót wierze że istnieje wiele form boskich, udało mi się dwa razy skutecznie prosić ich o pomoc. Ale jestem zdania że ogólnie sprawy ludzkie mają w głębokim poważaniu ponieważ ludzie są dla nich nieistotni, chyba że chcą się zabawić.
19-10-2014, 18:44
Znajdź Posty Reply
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 736
Reputacja: 26
Podziękowania: 292
Podziękowano 149 razy w 91 postach
Po co ta dyskusjia na temat co jest iluzja, a co nie, w ten sposub mozna dojsc do wnoisku ze nasza egzystencia to iluzja. Lepiej sie nad tym nie zastanawiac. Bo to itak do niczego nie prowadzi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2014, 21:34 {2} przez Magician7.)
20-10-2014, 21:33
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 771
Reputacja: 63
Podziękowania: 134
Podziękowano 592 razy w 133 postach
Amorte,

Iluzja, według nauk Buddhy, to zafałszowane postrzeganie natury rzeczy.
Ponieważ ludzki umysł jest ograniczony w rozumieniu ograniczonych bodźców jakie otrzymuje od ograniczonych zmysłów postrzegania świata, wszystko co postrzega jest iluzją - ten obraz jest fałszywy, ponieważ jest niepełny.

Następnie ego, powstałe w skutek powyższej iluzji wartościuje dalej ten obraz świata - na podstawie iluzji wartości nadaje iluzjom iluzoryczną wartość.

Zrozum to dobrze - kamień, o który potykasz się na drodze jest prawdziwy - istnieje zarówno on, jak i cały świat materialny - to jego obraz w twoim umyśle jest zafałszowaną iluzją, prawdopodobnie niezbyt trafnie określającą naturę kamienia.

Oświecenie polega na wyzbyciu się ego - systemu wartościowania i oceniania - i ujrzenia materialnego (i niematerialnego) świata takim, jakim jest naprawdę. Ponieważ człowiek oświecony jest wolny od iluzji, nie wartościuje świata i jego elementów - niczego nie pragnie (pragnienie - emocja - jest chęcią posiadania czegoś, czego obrazowi nadajemy iluzoryczną wartość istniejącą tylko w naszej głowie), niczego nie odrzuca, po prostu jest. W związku z tym nie tworzy więzów karmicznych, gdyż jeżeli działa, to działa Świadomie.

Są różne stopnie iluzji w umyśle. Podam ci przykłady z tej dyskusji (!).

(15-10-2014, 17:54)varaha napisał(a): Tak naprawdę bez iluzji- pozbywszy się jej (osiągając wyzwolenie)nie można już żyć w Mateialnym świecie...więc może dla niektórych to błogosławieństwo?? Uśmiech
Jest to iluzja varahy na temat tego, jak wygląda oświecenie. Oświeconych ludzi nic nie ogranicza, więc mogą sobie żyć w tym świecie lub w nim nie żyć, wedle woli.

(17-10-2014, 20:16)aim72 napisał(a): Ateizm też jest formą wiary.
Tutaj masz przykład iluzji na temat tego, czym jest ateizm, oparty na niewiedzy. Brak ognia nie jest odmianą ognia, brak wiary nie jest odmianą wiary.

(18-10-2014, 19:10)aim72 napisał(a): Wiesz jak jest. Rozsądni ludzie dostosowują się do świata. Ludzie nierozsądni, dostosowują świat do siebie. To właśnie tym, nierozsądnym ludziom zawdzięczamy cały światowy rozwój.
A tutaj masz iluzję na temat tego, czym jest rozsądek splecioną z rozdzieleniem pomiędzy "ludźmi" i "światem".

Kiedy nasra na mnie ptak, to dostosowuję świat do siebie i wycieram ptasią kupę. Kiedy pada, dostosowuję się do świata i biorę parasol. Podobnie z tym sztucznym podziałem ludzie-świat.
Oddychamy tym samym powietrzem, co lwy w Afryce, pijemy tę samą wodę co ptaki wędrowne, oświetlają nas te same promienie słońca co amazońskie lasy deszczowe.
My, ludzie *jesteśmy* częścią tego świata, tak samo jak wszystko co żyje lub nigdy nie żyło.

Jesteśmy, w swej biologicznej istocie, zwierzętami - zmutowanymi, bezwłosymi małpami chodzącymi na dwóch nogach - częścią wielkiego drzewa życia i poprzez rozwinięcie - częścią ogromnego wszechświata w którym wybuchają gwiazdy a galaktyki zderzają się ze sobą.

Iluzje tworzone przez nasz umysł są jak natrętne muchy, od których trzeba zwłaszcza w magii, oganiać się przez całe życie. Powodów jest wiele, najprostszym jest chyba to, że nie ma sensu - zwłaszcza w magii - narzucać sobie i na siebie ograniczeń.
Jaki sens ma ograniczanie się na podstawie fałszywych iluzji?
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
20-10-2014, 23:34
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB