Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia Świadomości
Autor Wiadomość
NimorImphraezl Offline
Użytkownik

Liczba postów: 11
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Magia Świadomości
@Evander

A jaki ma sens uprawianie magii jeśli nie jest się w stanie, odpowiedzieć samemu sobie kim się jestJęzyk?
Na świecie przed ludźmi żyły już organizmy, które sprawiały że ludzie, kiedy ofc. już odkryli ich boskie właściwości, wpadali na genialne pomysły itp. Działały na na nich stymulująco, rozbudowując świadomość do tego stopnia że w głowie powstawały wizje czegoś, czego przed aplikacją ów darów natury, nie było.
Pewien etnobotanik badający plemiona indian w Ameryce, odkrył że nie byłoby szamanizmu gdyby nie enteogeny. Temat nazywa się "Magia Świadomości" To co opisuje to bardziej "Droga do Świadomości" Bo nie ma tu nic z magii, tylko czyste fakty, których jest coraz więcej. Zawieje pewnie herezją:D, ale jakich znacie magów, którzy praktykują ów magię ? I nie chodzi mi tylko o tę z tego wątku.
,,Ludzie o szerszym intelekcie wiedzą że nie ma ostrej granicy między tym co realne i nierealne"
21-10-2014, 00:02
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,096
Reputacja: 85
Podziękowania: 922
Podziękowano 1312 razy w 649 postach
Można nie wiedzieć kim się jest i uprawiać magię, tak naprawdę to większość ludzi tylko wierzy, że wiedzą kim są. A niektórych jak np. mnie, to po prostu nie obchodzi i nie zastanawiam się nad tym.

Botanik nie ma racji. Naukowcy skupiają się na tylko jednej stronie, fizycznej przez co wszystko jest niepełne. Już nie mówiąc ile razy okazywało się, że coś nie jest takie tylko takie, wraz z rozwojem techniki.

Jest iluzja i jest prawda. Trzeba to po prostu umieć odróżnić, a jeśli się nie umie to można się zastanawiać do usranego końca, albo dać temu spokój i nie myśleć o tym. Ja osobiście nie lubie tracić czasu.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
21-10-2014, 11:06
Znajdź Posty Reply
NimorImphraezl Offline
Użytkownik

Nie botanik, tylko etnobotanik jak już. Chyba nie wiesz czym jest etnobotanika, skoro twierdzisz że naukowcy skupiają się tylko na stronie fizycznej. Sam poznał "magię" plemion i uczestniczył w różnych ceremoniach i rytuałach na które dostawał zaproszenia od szamanów. Plemiona uczestniczą w tym od tysięcy lat, i robią to cały czas. Gdzie są magowie Język?
,,Ludzie o szerszym intelekcie wiedzą że nie ma ostrej granicy między tym co realne i nierealne"
21-10-2014, 12:02
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Nie ważne. Nie powinieneś wierzyć w coś na słowo, tylko sam doświadczać i badać.
Ja się z kolesiem absolutnie nie zgadzam.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2014, 12:11 {2} przez Olimpia.)
21-10-2014, 12:10
Znajdź Posty Reply
NimorImphraezl Offline
Użytkownik

Akurat tak się składa że nie wierzę w nic na słowo i sam zgłębiałem inne stany świadomości w ten sposób co on i dało mi to bardzo dużo. Do 2009 roku dało się to robić legalnie, teraz już niestety rośliny z których się składa Ayahuasca są nielegalne więc zostają ceremonie w Czechach raz w roku.
Dlaczego się nie zgadzasz ?
21-10-2014, 12:21
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Rośliny otwierają na widzenie, owe halucynacje nie są halucynacjami. Może to być lustro/telefon naszej podświadomości - z której trzeba wyciągnąć wnioski.

Brałam nie raz coś, teraz też i mam gdzieś czy legalnie czy nie - jedynymi moimi prawami są prawa Wszechświata i moje własne.
Normalność to wymysł.
-----------
21-10-2014, 12:25
Znajdź Posty Reply
NimorImphraezl Offline
Użytkownik

Właśnie o to mi chodzi :D Ja nie mogę mieć tego gdzieś z pewnych względów, ale sam regularnie częstuję się przysmakami Matki Ziemi Oczko Teraz jest sezon na czapkę wolności, kto mieszka w górach ten ma szczęście :D
Jednak co do halucynacji to należy podzielić je na CEV i OEV, te pierwsze odpowiadają bardziej temu co napisałaś i się zgadzam, co do drugich to jest to czysta bajka, gdy jest się w lesie i kolory liści się tak szybko zmieniają :D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2014, 12:31 {2} przez NimorImphraezl.)
21-10-2014, 12:29
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Ja dziele na:

1. Widzenie duchowe - kiedy to widzimy z astralnego punktu widzenia, gdzie nic nie jest stałe i myśl kieruje energią, gdzie między innymi można widzieć i rozmawiać z bytami.

2. Obrazy naszego wnętrza - to co siedzi nam w podświadomości i ranach na duszy, nie tylko z tego wcielenia.

Dobrze potem informacje i to co widzieliśmy zapisać i sprawdzić tzn. zweryfikować, aby być pewnymi, że daliśmy to do właściwej kategorii. Oczko
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2014, 12:36 {2} przez Olimpia.)
21-10-2014, 12:35
Znajdź Posty Reply
NimorImphraezl Offline
Użytkownik

Tylko że bardzo uogólniłaś to, ponieważ są różne substancje i każda działa inaczej Uśmiech
21-10-2014, 12:44
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

A co będę się rozpisywać? I tak prawie nikt się tym nie interesuje, a jak już to wiedzą co i jak.
Normalność to wymysł.
-----------
21-10-2014, 14:50
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB