Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedźwiedzie
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,063
Reputacja: 85
Podziękowania: 925
Podziękowano 1271 razy w 627 postach
Niedźwiedzie
Nie będę się zbytnio rozpisywać o Niedźwiedziu, mało prawdopodobne że kiedyś ktoś z was go spotka - chyba że mieszka np. w Rosji. Oczko

Niedźwiedzia spotykamy w wielu kulturach, w różnych rolach. Był strażnikiem, przewodnikiem, opiekunem, mścicielem, mordercą... Kiedy byłam mała bardzo mi się podobała Wielka Niedźwiedzica i nie znając historii tego gwiazdozbioru wiedziałam, że jest ona zranioną kobietą, matką, lubiłam na nią patrzeć i mówić o niej.

Jak się okazało nie pomyliłam się. Wielka Niedźwiedzica nazywa się Kalisto, była nimfą Bogini łowów Artemidy, jak to Zeus ma w swoim zwyczaju być powodem nieszczęścia kobiet i tym razem tak się stało, Zeus uwiódł Kalipso a kiedy kąpała się Artemida odkryła że jest ciąży no i przemieniła ją w Niedźwidzicę, Kalipso przemiona w Niedźwiedzicę urodziła syna - Arkasa, kiedy ten dorósł i wyruszył na polowanie spotkał swoją matkę. Zeus aby nie doprowadzić do rozlewu krwi, przeniósł Kalipso wśród Gwiazd jako Wielką Niedźwiedzicę, a Arkasa do Gwiazdozbioru Wolarza. Warto przy okazji wspomnieć, że Arkas założył Arkadię, ojczysty kraj Niedźwiedzi i że Niedźwiedź był świętym zwierzęciem Artemidy, oraz strasznych Boginek zemsty - Eryń, ogólnie on w kulturach był zwierzęciem poświęconym Bogów wojny albo/i łowów.

W Biblii natomiast spotykamy dzieci, które Niedźwiedź rozszarpał na strzępy jako karę za nabijanie się z łysiny proroka Eliasza. Jako Duch Zwierzęcy Niedźwiedź uczy uzdrawienia w każdej sferze, i fizycznej i duchowej, uczy równowagi i stabilizacji, opanowania oraz miłości, przyjaźni, pracowitości i cierpliwości.

[Obrazek: min_samica-niedzwiedzia-brunatn.jpg]

Niedźwiedzie są bardzo podobni do ludzi, to wspaniałe i ciepłe istoty - w historii zapisały się i odznaczyły wielką lojalnością i oddaniem, opiekuńczością i pracowitością, oto żołnierz ze statusem Kaprala - Wojtek, bawił się z dziećmi oficerów oraz brał udział w bitwach, także maszerował na równi z kompanami, na tej fotce widzimy jak Kapral Wojtek ładuje... armatę. xD

[Obrazek: Wojtka-zapasy.jpg]

Więcej o Kapralu Wojtku: http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wojtek_(niedźwiedź)
Uszanowania Panu!

Nie tylko Kapral Wojtek był w Armii, Baśka stanęła na nogach i przywitała się podając łapę samemu Piłsuckiemu.

[Obrazek: baska-murmanska.jpg]

Tutaj też Basia. ^^

[Obrazek: baska-murmanska.jpg]

Więcej o Basi: http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Baśka_Murmańska

Niedźwiedzie odznaczają się ogromną miłością, wiernością i lojalnością - nie tylko względem człowieka, kiedy poczują się zagrożone albo że zagrożone jest ich potomstwo potrafią być bezwzględne, żyją z tego co upulują, choć także roślinożerne prawa natury - jednak kiedy nie chodzi o pożywienie czy brak poczucia bezpieczeństwa są łagodne, pisałam w temacie o wilkach o wychowanych przez nie dzieciach, Niedźwiedzice także potrafią się zaopiekować porzuconym dzieckiem, są łagodne ale zarazem straszne - Niedźwiedź godzi w sobie wiele przeciwności, jednak jest bardzo szlachetny.

[Obrazek: bear-proof.jpg]

Straszny i okropny Niedźwiedź:

[Obrazek: 1391439589_by_krzys_500.jpg]

Od wieków Niedźwiedź był symbolem miłości, czystości i rozwoju duchowego, a także mądrości jak i odrodzenia, siły, władzy oraz odwagi. A w mitologii Chińskiej pilnował wejścia do Niebieskiego Pałacu. Niedźwiedź ma dwie strony medalu i to przede wszystkim od sytuacji i podejścia człowieka zależy którą pokaże - jednak nigdy nie ruszy swoich. Niedźwiedź zawsze chroni swoją rodzinę, ona jest dla niego najważniejsza.

[Obrazek: przerazajace-zdjecia-z-ataku-niedzwiedzi...-czlowieka]
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-18-2014, 14:45 {2} przez Olimpia.)
10-18-2014, 14:17
Znajdź Posty Reply
Cathubodua Offline
Użytkownik

Liczba postów: 26
Reputacja: 2
Podziękowania: 11
Podziękowano 20 razy w 14 postach
RE: Niedźwiedzie
[Obrazek: 730376niedzwiedz.jpg]

W niedźwiedziu widziano symbol stworzenia. W starożytności wierzono iż młode niedźwiadki rodzą się bezkształtne, a dopiero niedźwiedzica wylizując je, nadaje im kształt. W ten sposób powtarza moment stworzenia świata. Przekształca chaos w porządek.
Niedźwiedź związany był z bóstwami wojny lub łowów, np. Odynem, Artemidą, czy boginią Artio.
Eskimosi wierzą, że niedźwiedź pomaga i obdarza zdolnością widzenia duchów. U plemion nordyckich z kolei był on opiekunem wodzów i wojowników.
Indianie z Ameryki północnej widzieli w nim mistycznego przodka i uważali za szczególnie potężny totem, który obdarza odwaga w działaniu. Był takźe symbolem posiadania magicznej wiedzy oraz mocy uzdrowicielskich. Jego ryk odstraszał duchy chorób.
Natomiast u Chińczyków sen o niedźwiedziu wróży narodziny syna - ponieważ łączą go ( niedźwiedzia) oni z męska odwagą.
Z kolei niedźwiedzica jest symbolem miłości rodzicielskiej troski.
07-06-2016, 00:51
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB