Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czerwone Owoce
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Czerwone Owoce
Jedz czerwone owoce, a będziesz tryskać energią, dobrym humorem i cieszyć się zdrowiem.

Jarzębina
Nabrała już rumieńców i jest bogata w beta-karoten, pektyny, witaminy A C i PP – pomagają zlikwidować stany zapalne. Ponadto poprawia krążenie krwi i działa delikatnie moczopędnie. Przed przygotowaniem trzeba owoce sparzyć wrzątkiem albo włożyć do zamrażarki. Wtedy usunie się gorzki smak i szkodliwe substancje. Co z jarzębiny można zrobić? Prawie wszystko, choć najlepiej soki, dżemy i nalewki.

Dżem z jarzębiny
Weź kilogram owoców i litr miodu. Owoce zerwij, umyj i zamroź. Po jednym dniu wyjmij z zamrażarki i rozmroź, wysyp na blachę i wsuń na 15 minut do piekarnika nagrzanego do 50°C. Potem wrzuć owoce do podgrzanego miodu i gotuj, aż masa zgęstnieje.

Żurawina
Jej owoce to pogromcy infekcji układu moczowego. Działają silnie moczopędnie i wypłukują bakterie, a także pozbywają się wirusów. Brzmi idealnie na pierwsze chłody i ewentualne zapalenie pęcherza. Tylko pamiętaj, że żurawinę powinno się mocno dosładzać, bo jest cierpka i kwaśna. A taka kombinacja w kisielu jest doskonała. Żurawinę najlepiej zbierać po pierwszych przymrozkach.

Kisiel żurawinowy
Kubeczek owoców przetrzyj przez sitko, do rondla wlej szklankę wody i zagotuj. W miseczce z zimną wodą rozrób dwie łyżki mąki ziemniaczanej i ostrożnie wlej do ukropu. Delikatnie mieszaj, aż powstanie krochmal, dodaj przecier i trzy łyżki cukru.

Dzika róża
Rośnie niemal wszędzie, przy lasach, na łąkach, miedzach. Powinno się ją zbierać po chłodnej wrześniowej nocy, w październiku już jest dla niej za zimno. Zbyt niska temperatura niszczy w niej cenną witaminę C która odpowiada za wzmocnienie i uwolnienie od stresu. Dodatkowo pektyny z róży wspomagają pracę układu pokarmowego i upiększają cerę oraz włosy. Róża działa też moczopędnie i pomaga rozprawić się z biegunką.

Przecier z dzikiej róży
Dwie szklanki owoców gotuj pod przykryciem, aż zmiękną. Zmiksuj je i ponownie zagotuj. Dolej sok z cytryny i wsyp pół szklanki cukru. Przełóż ciepłe do słoiczków, zakręć i odwróć denkiem do góry.

Autor: Ida Luna
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
04-10-2012, 18:35
Znajdź Posty Reply
~Sylvek
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Czerwone Owoce
Herbata z dzikiej róży. Uśmiech Pycha.
Kisiel żurawinowy. Uśmiech Pycha. :D
Nie wiedziałem, że jarzębina jest jadalna. A mógłbym po wyparzeniu nie robić dżemu/soku tylko
normalnie pochłonąć (zjeść). ?
04-10-2012, 21:58
Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
RE: Czerwone Owoce
Jarzębina jest trująca z tego co wiem, ja tylko skopiowałam... Ale skoro podali to jako przepis to widocznie jarzębina po operacji w piekarniku jest ok... Wysoka temperatura zabija bakterię więc może i truciznę w jarzębinie, a raczej na pewno widać że ta co to pisała się zna.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
04-10-2012, 22:37
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB