Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praedictio Millennium Primo
Autor Wiadomość
aim72 Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 109
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 12
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Praedictio Millennium Primo
Przepowiednia na tysiąc lat

Chciałem zaprezentować Wam, metodę magiczną o nazwie „Praedictio Millennium”. Skuteczna jest gdy chcesz spojrzeć w przyszłość lub zrozumieć znaczenie przeszłości. Książka „Game words and awareness”,w której Vincent Owl, opisuje tą metodę, jest w mojej rodzinie od kilkudziesięciu lat. Wydana jest przez wydawnictwo One Order of Huna International Publisher w 1975r. Vincent O. przedstawia metodę na trzech poziomach. Pierwszy dostępny dla każdego, bezpieczny poziom w postaci wróżby „Praedictio Millennium, primo”. Kolejne dwa poziomy umożliwiają komunikację z siłami demonicznymi. Istotami nazywanymi „Angelica Custodami”, lub po prostu Anielskimi Strażnikami. Drugi i trzeci poziom opiszę ogólnie, ponieważ wymagają one inicjacji. Koncentruję się głównie na pierwszym poziomie.

Metoda „Praedictio Millennium, secundo et terio” przybiera formę rytuału. Na drugim poziomie, Praktyk zyskuje świadomość swoich „supernaturalis vires” czyli mocy nadprzyrodzonych. Podczas inicjacji adept nazywany przez V. Owl „Solleriores” zdobywa świadomość dominującej mocy. Rozwój Adepta polega na uświadamianiu sobie, kontroli nad własnymi mocami nadprzyrodzonymi. Jak poznać własne moce nadprzyrodzone, jest też ciekawą wróżbą ale nie o tym tutaj mowa. Adept staje się praktykiem, gdy uzyska kontrolę nad przynajmniej dwoma mocami. Praktyk inaczej „Discipull”, na ostatnim szczeblu rozwoju staje się „Venefikiem”, który tworzy magię. Ciekawe jest to, iż „Praedictio Millennium” pierwsze, drugie i trzecie łączy jedno ogniwo. Osoba rozkładająca karty, reprezentuje jedna z mocy nadprzyrodzonych, o których jest owa książka. „Clariuidens” inaczej Wróżbita, podczas wróżenia uzyskuje podświadomy kontakt z „Super tempore” inaczej, galerią zapisów. Osoba, której jest stawiana wróżba może poprzez Wróżbitę, uzyskać informacje. Każda z mocy nadprzyrodzonych połączona jest z nieświadomością zborową, czyli właśnie z galerią zapisów, nazywaną też przez V.Owl'a „Collectivum inconscium”.

Metoda „Praedictio Millennium, primo” czyli wróżba jest praktykowana 78 kartami Tarota. Na kolejnych poziomach wtajemniczenia, używane są jeszcze dodatkowe karty ale do wróżby wystarczy klasyczna talia Tarota, 78 kart. Na początek cytat z książki V. Owl'a „Game words and awareness”.

„Sposób na porozumienie się z siłą losu. Siła, która prowadzi Cie przez życie.
Tą samą siła, która doprowadziła Cię właśnie tutaj, tu gdzie jesteś teraz.
Dostajesz możliwość zrozumienia, jak działa ta potężna Siła, Siła którą jest Los.
Siła samego Boga Wszechmogącego.”

Przed rozpoczęciem wróżenia należy zadbać o sakralność otoczenia. Przygotować pomieszczenie, rozpalić kadzidła i świece. Należy zadbać aby nikt nam nie przeszkodził, podczas seansu. Wróżbita, może wróżyć sobie lub innym. Każda wróżba jest formą rytuału, a więc praktyki magicznej. Podlega więc regułom magicznym. Podstawowa wiedza dostarcza informacji, że taki proces ma zawsze początek, środek i koniec. Ważne jest aby pamiętać, że gdy wróżymy komuś należy zamknąć ten proces, pobierając opłatę za wróżbę. Przyjęcie wartości zamyka wówczas ten proces. Zrywane jest połączenie magiczne z tą osobą. Opłata nie musi być w pieniądzach, może to być dar lub to co akurat Wróż potrzebuje.

Odpowiednio przygotowane pomieszczenie. Zapalona świeca. Otwiera przewód magiczny. Na początku, Wróż tasuje karty, następnie miesza je. Te dwie czynności są istotne, ponieważ w trakcie Wróż prosi osobę, której stawiana jest wróżba o zadanie swojego pytanie do kart. W rzeczywistości Wróż wie, iż pytanie zadawane jest nieświadomości zbiorowej. Wypowiedzenie pytania ,wprowadza intencję pod działanie mocy nadprzyrodzonych Wróżbity. Karty zostają przełożone przez osobę pytającą. Wróżbita prosi taką osobę o wybranie jednej karty “Si” z tali, wedle uznania. Prosi aby położył kartę przed sobą. Wykrywa w specjalny sposób kolejne 8 kart, układając je dookoła karty klienta. Po czym odczytuje wróżbę odpowiadającą na zadane pytanie. Zamknięcie twz. “Magicis funiculum” inaczej przewodu magicznego odbywa się po przez przyjęcie wartości od osoby, której stawiana jest wróżba. Do tego czasu Wróż i osoba wprowadzająca intencją rytuału “połączeni są” na poziomie magicznym.

Wróżbita do odczytania wróżby, używa wszystkich 9 kart.
Si - Reprezentuje sytuację osoby zadającej pytanie.
Praeteritum I. Daleka przeszłość. Ponad rok lub dwa lata.
Recenter II. Bliska przeszłość.
Nunc III. Chwila obecna. Łączy się z kartą "Si"
Concilio IV. Sugeruje rozwiązanie. Razem z kartą V tworzą całość jak dwie strony monety.
Concilio V. Sugeruje rozwiązanie. Razem z kartą IV tworzą całość.
Est VI. Pokazuje co może się zdarzyć, jeżeli skorzysta się z rady.
Non est VII. Pokazuje co może się zdarzyć, jeżeli nie skorzysta się z rady.
Fata VIII. Obrazuje jak się potoczą losy zadającego pytanie.

Jak dotąd ten rozkład wygląda na zwykły rozkład Tarota. Natomiast tak nie jest. Wróżbita uzyskuje jeszcze kilka ciekawych informacji z układu, który wyłonił się dla pytającego. V. Owl w swojej książce opisuje metodę “Praedictio Millenium” jako “.. Sposób na porozumienie się z siłą losu.”. Na łamach rozdziałów Owl opisuje cztery sygnały płynące z galerii zapisów.

I. Układ energetyczny. Reprezentujący siły natury. Pierwotny zew. Instynkty zwierząt. Gwiazdy i ich energia. Nazywany również układem mocy.
II. Układ zmian i ruchu. Reprezentuje cykl życia. Mądrość człowieka i umiejętności uczenia się. Reprezentuje proces przemiany. Granice pomiędzy dobrem a złem. Odpowiedzialność za swoje życie.
III. Układ reprezentujący moce nadprzyrodzone człowieka. Reprezentuje siły Anielskie i Ideał Boga Wszechmogącego. Zrozumienie sfery psyche i sacrum oraz istoty wiary.
IV. Rozkład niewyjaśniony. Sygnał kierujący na odkrycie kluczowych kwestii. Komunikacja wznosi się na wyższy poziom.
Układy I., II., III. występują w dwóch formach. Jako układ własny lub układ zaprzyjaźniony. Formy te dają konkretne wskazówki Wróżbicie, odnośnie sił demonicznych zaangażowanych w życie pytającego. W zależności od obszaru, w którym występuje dany układ, Wróż poznaje jego formę. Forma natomiast dostarcza wskazówek Wróżbicie czy zasadne jest korzystanie z innych metod magiczny. To tylko w przypadku działania sił demonicznych. Jeżeli takie oddziaływanie wyłania swoje znamiona w rozkładzie kart Tarota, wówczas Wróżbita może np. odprawić rytuał lub wręczyć amulet magiczny w dowolnej intencji, pomocy pytającemu. Układ IV., wymaga uzupełnienia kart rozkładu Recenter, Nunc, Est aby wyłonił się czytelny układ I., II. Lub III.

Oczywiście moc jasnowidzenia wróżbitów nie jest jedyną mocą nadprzyrodzona, o której pisze Vincent O. Opisuje jeszcze kilka innych mocy nadprzyrodzonych, które wymagają osobnego opracowania. Jako metoda dywinacji “Praedictio Millennium, primo” otwiera okno do świata magii. Magia przybiera wszelakie formy ale zawsze jej źródłem jest duchowości ludzkiego istnienia.
Tantum magica dat occasio. Uti mutat praeterito et universum aptare est ad commendatur virtus. Uti mutatio fatum futura immutatio. Aperite portas et uti magica ritualibus ad facite mutatio it tempus.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2014, 23:00 {2} przez aim72.)
22-10-2014, 17:30
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB