Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halloween - pytanie o zagrożenia : >
Autor Wiadomość
ble Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 44
Reputacja: 4
Podziękowania: 0
Podziękowano 2 razy w 1 postach
Halloween - pytanie o zagrożenia : >
W Polsce rozpoczęło się szaleństwo hejtownia Halloween.
Wiadomo, że starcie dotyczy kościoła i nie kościoła (a w zasadzie ludzi opowiadających się po każdej ze stron). Zagrożenia jakiego dopatrują się przeciwnicy to jakoby możliwość przywołania istot duchowych, czy nawet demonów przez to, że dziecko przebierze się za jednego z nich.
"Od tego się zaczyna" - pisze jedna z gazet gromiąc polskie przedszkola i szkoły.
W mojej ocenie jest z tym jak z blokowaniem profilaktycznych programów przed nastaniem problemu, by ich nie wywołać (bo jak powiemy dziecku o HIV to pójdzie uprawiać sex). A wy jak to odbieracie? Potrzebne nam "pogańskie święto", albo bardziej czy potrzebne nieświadomym dzieciaczkom?
Jakie zagrożenia rzeczywiście mogą nas/ich czekać?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2014, 18:04 {2} przez Neaxx.)
31-10-2014, 09:50
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 35
Podziękowania: 14
Podziękowano 294 razy w 94 postach
RE: Halloween - pytanie o zagrożenia : >
Cytat:"Od tego się zaczyna" - pisze jedna z gazet gromiąc polskie przedszkola i szkoły.
I DOBRZE! Im mniej baranów (czy tam owiec) tym lepiej.

Cytat:Potrzebne nam "pogańskie święto", albo bardziej czy potrzebne nieświadomym dzieciaczkom?
Pogańskie, chrześcijańskie, srakie i owakie. To jedno wielkie gówno. Nie ma żadnej różnicy. Dzieci mają zabawę, niech się bawią. Demona, czy cokolwiek innego, można przywołać byle słowem. Z resztą, najczęściej nawet wcale nie trzeba ich przywoływać.

Cytat:Jakie zagrożenia rzeczywiście mogą nas/ich czekać?
Cóż, jest całkiem spore prawdopodobieństwo, że nasze mieszkania zostaną napadnięte przez duchy, batmanów, napoleonów, dynie, piratów i księżniczki, żądające cukierków. Żeby tylko czasem nie trafiły na plebanię zdegenerowanych pseudo-egzorcystów.
31-10-2014, 14:47
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nathair , Feras , Kincaid , Olimpia , Raven , Magician7 , wena , Finneus , Mikael , tupajda , Animal , Absinth , Obsydian , Irbis , Nellysa , Nikodem
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,066
Reputacja: 85
Podziękowania: 854
Podziękowano 1353 razy w 669 postach
Zgadzam się w 100% z Othem.

Coraz bardziej to wszystko przypomina czasy palenia nas na stosie... z tym wyjątkiem, że teraz prześladują w inny sposób.

Rozwiązanie? Proces, najlepiej grupowy o... zaraz... jak to księża nazwali? O obrazę uczuć religijnych. Albo w końcu zbankrutują, albo ich nawoływanie będzie o wiele delikatniejsze. Oczko Z tym, że za każdym razem trzeba by było ich ciągać - ja bym traktowała to jako hobby, wgniecenie w ziemie i utarcie nosa księżą. <rozmarzona>

Jeszcze nie tak dawno ludzie myśleli, że tacy jak my już dawno wyginęli albo siedzą w sektach lub krajach niecywilizowanych. Jak to wyszło na światło dziennie i książki Ezo można znaleźć w byle empiku i bibliotekach jak i księgarniach to kościółek poczuł się zagrożony. Coraz więcej osób odchodzi z kościoła - widzieliście ostatnie statystyki? :D
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
31-10-2014, 17:54
Znajdź Posty Reply
Bvizard Niedostępny
Descendant of dragons

Liczba postów: 178
Reputacja: 7
Podziękowania: 293
Podziękowano 51 razy w 38 postach
A mógłby ktoś podać konkretne zagrożenia związane z tym świętem.
A kościołem nie ma się co przejmować, oni byli są i zawsze będą zacofani, i przeciwni wszystkiemu co nie tyczy się ich i ich Religi.
Jeśli chodzi o moje zdanie, co do tego święta, to mi ono nie przeszkadza, jestem za tym, żeby obok było u nas, na Sycylii w ten dzień dzieciaki sobie latają od domu do domu i jakoś nic się nie dzieje, żyjemy porostu w kraju który...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2015, 00:42 {2} przez Animal.)
16-07-2015, 21:26
Znajdź Posty Reply
Obsydian Offline
Użytkownik

Liczba postów: 35
Reputacja: 2
Podziękowania: 52
Podziękowano 11 razy w 7 postach
(16-07-2015, 21:26)Bvizard napisał(a): A mógłby ktoś podać konkretne zagrożenia związane z tym świętem

Po za tym że tracisz miskę pełną Twoich słodyczy?
Żartuje, jakby co (Nie umiem opowiadać żartów).
A odpowiadając na twoje pytanie, to zagrożenie zawsze jest, ale nie koniecznie ze strony demonów (mówię tu o ludziach którzy mogą kogoś porwać).
Zgodzę się z Othem, demona można przywołać byle słowem. Mnie niedawno odwiedził duch "ciepła" ( ja go tak nazwałem, więc proszę nie mówić mi że moja zebrana wiedza jest do wyrzucenia).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2015, 00:40 {2} przez Animal.)
17-07-2015, 20:27
Znajdź Posty Reply
qert Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 124
Reputacja: 4
Podziękowania: 29
Podziękowano 96 razy w 38 postach
(16-07-2015, 21:26)Bvizard napisał(a): A kościołem nie ma się co przejmować oni byli są i zawsze będą zacofani i przeciwni wszystkiemu co nie tyczy się ich i ich Religi

A ja mam wrażenie że kościół nie jest zacofany, i może nie tyle co przeciwny ich religii a interesów. Raczej dobrze wiedzą co robią.
17-07-2015, 21:53
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Unebris , Irbis
Siri Offline
użytkownik

Liczba postów: 161
Reputacja: 6
Podziękowania: 25
Podziękowano 55 razy w 37 postach
Raczej chodzi o sprzeciw atmosferze zabawy, wygłupiania się, to że w tym czasie organizowane są imprezy w klubach, a przed cmentarzami robienie festynów.
Tu nie chodzi o zbieranie cukierków przez dzieci bo to tylko jedna z nowości, ale chodzi o cały klimat tych dni, o niepoważne potraktowanie tradycji i jej wypaczenie.

Zresztą polecam zobaczyć obrzęd Dziadów.
Tak się u nas świętowało i nadal świętuje w tym czasie, a że mamy swoje, dobre i sprawdzone przy świętowaniu i kontaktach ze zmarłymi zwyczaje, więc nie potrzeba nam ogłupiających amerykańskich Halloweenowych zwyczajów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2015, 03:37 {2} przez Siri.)
18-07-2015, 03:23
Znajdź Posty Reply
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 363
Reputacja: 29
Podziękowania: 32
Podziękowano 199 razy w 77 postach
Rzecz pierwsza-Opętanie bo się przebrali: Halloween wywodzi się z święta Samhain. Gdy granica między światami robiła się cieńsza, wiele istot jak i zmarłych przodków przechodziła do naszego świata w tę jedną noc. Ludzie w tym czasie by zapewnić sobie ochronę przed duchowymi istotami rozpalali ogniska oraz przebierali się. Przebranie miało swoje zadanie-człowiek ubrany jak bezdomny,nieatrakcyjny nie był miłym kąskiem dla potwora, podobnie człowiek przebrany w potwora - swój swego nie zje. Oczko

Rzecz druga- ,,a że mamy swoje, dobre i sprawdzone przy świętowaniu i kontaktach ze zmarłymi zwyczaje, więc nie potrzeba nam ogłupiających amerykańskich Halloweenowych zwyczajów.'' Halloweenowe zwyczaje wywodzą się z pogańskich wierzeń, nasze ,,dobre i sprawdzone zwyczaje'' również. Jedyną różnicą jest, że zamiast składać w ofierze naszym przodkom ,,jadło i napitek'' składamy kwiaty a zamiast ognisk palimy znicze. Czemu? Kościół katolicki nie mogąc wyzbyć z świadomości ludności starych rodzimych zwyczajów religijny zaadoptował je pod swoje czarno-szamańskie zwyczaje.
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
18-07-2015, 09:59
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Magician7 , Olimpia , Nikodem , Bvizard
Siri Offline
użytkownik

Liczba postów: 161
Reputacja: 6
Podziękowania: 25
Podziękowano 55 razy w 37 postach
Co do Rzeczy drugiej - każdy rejon, czy kraj ma swoją tradycję, po co nam w Polsce celtyckie zwyczaje, skoro mam swoje słowiańskie. Obrzęd Dziadów jest skuteczny i mówię o tradycyjnym obrzędzie, a nie o tym co zrobił z niego kościół katolicki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2016, 01:48 {2} przez Siri.)
19-07-2015, 02:31
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Nikodem
Angelika333 Offline
Neofita

Liczba postów: 8
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Cytat: (Napisane przez Absinth) :
" Halloween wywodzi się z święta Samhain. Gdy granica między światami robiła się cieńsza, wiele istot jak i zmarłych przodków przechodziła do naszego świata w tę jedną noc. "

Czyli halloweenowa noc ma jakieś ''specjalne właściwości" i rzeczywiście ułatwia kontakt z innymi światami , czy to tylko kwestia starych wierzeń, które wiele powiązań z prawdą nie mają?
14-10-2016, 11:24
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB