Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEPTAGRAM
Autor Wiadomość
aim72 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 131
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 12
Podziękowania: 0
Podziękowano 4 razy w 2 postach
Post: #1
SEPTAGRAM
SEPTAGRAM
Gwiazda siedem
[Obrazek: EBSESI.jpg]

Każdy zna pentagram jako symbol okultyzmu. Pięć punktów połączone w gwiazdę, zazwyczaj w kole lub bez. Symbol ten ogólnie znaczy: użycie środków tajemnej wiedzy, ukryta mądrość i odnosi się do mądrości przekazywanej ustnie przez wieki.

Niemal nigdy o tym nie napisano, a tak wielu uwierzyło, dając dowód fizycznej obecności do koncepcji duchowych i magicznych. Druidzi uważali na przykład, że poprzez nauczanie doświadczeniem tworzą mądrość pokoleń magii i praktyk energetycznych. Uważali, że taka forma pozwoli zachować to, nieskażone przez człowieka. Wiele kultur stosowało te same zasady, wtajemniczali w okultyzm ale nie używali słów, tylko obrazy. Już starożytne kultury Egipcjan, Majów i Azteków używali podobnej formy języka złożonego z obrazków i definicji. Nie wykonano tych symboli tylko ze względu na przekaz magiczny lub w pracy podczas rytuałów, były to również pomoce naukowe, pomagały także przy uzyskaniu wizji i w medytacji.

Septagram jest to po prostu siedem punktów, wzajemnie połączonych w gwiazdę. Zazwyczaj używany bez koła lecz nie zawsze. Jest to symbol numeru 7 i jest pod wpływem Jowisza. Jest powiązany ze ścieżkami Wicca ; Faerie i Blue, oraz Otherkinami (ludźmi uważającymi się za inny gatunek: Aniołów, Demonów, Elfy, Smoki, Wampiry, Wilkołaki, Magowie). Septagram jest ściśle związany z czasami kabalistycznej nauki, jest również symbolem najwyższej magii jako dopełnienie Jowisza. Przyczyniła się do tego w sposób lepszy lub gorszy idea „Klucz Króla Salomona” czy „Sigilum Dei Aemeth”. Ten szczególny wzór służy do rzucania i odczyniania czarów oraz do przywoływania i kontroli demonów. Jest on bardzo praktyczny i chętnie wykorzystywany przy nekromancji, jako symbol ochronny jak również przy egzorcyzmach. W zasadzie wszystko co możemy przypisać duchom może być kontrolowane za jego pomocą. Gwiazda siedem wykorzystywana jest do przywołania demonów w konkretnym celu i kontrolowania ich. Ma zapewnić również właściwe zwolnienie demona z służby.

Jest to również symbol alchemiczny, symbol życia, symbol dostarczający energię. Wykorzystywany jest również w celu powołania form myślowych do życia. W średniowieczu używany do przywoływania duchów opiekuńczych. Reprezentuje też klucz do bogactwa materialnego, jest też symbolem uzdrawiania duszy. Z tego go powodu średniowieczni alchemicy stosowali septagram jako symbol życia, zarówno w zaświatach jak i w świecie fizycznym.

Siódemka jest magiczną liczbą, można powiedzieć, że jest liczbą Boga. W pewnym sensie doskonała. Liczba siedem ma ogromne znaczenie duchowe. Istnieje siedem poziomów nieba, siedem anielskich zastępów, siedem głównych czakramów (w najbardziej rozpowszechnionej teorii). Liczba siedem jest równowagą wszechświata, równowagą między niebem a ziemią.

Septagram jest jednym z dwóch symboli potrzebnym do stworzenia Enneagramu, systemu osobowości, odnoszącego się do zachowań ludzi i zwierząt aby dostrzec dysfunkcję najbardziej prawdopodobne dla danego zestawu cech osobowości. W tym konkretnym zastosowaniu gwiazda jest używana jako miejsce spotkań, gdzie wyższe i niższe ego może podłączyć się do nadświadomości. Dla większości jednak, symbolizuje bramę między światami istot z innego poziomu rzeczywistości.

Gwiazda siedem jest też narzędziem służącym do komunikacji z siedmioma punktami istnienia (co równe, co wyżej, co poniżej, na północ, na południe, na wschód i na zachód). Liczba nieba to trzy i liczba ziemi cztery.
Symbol siedmioramiennej gwiazdy ma szczególne astronomiczne znaczenie dla Pleadian (humanoidalni obserwatorzy z pobliskiej grupy gwiazd, nazywanej Plejad). Dla wielu, którzy szukają jedności z królestwem Fae a zwłaszcza Otherkinem, jest to ich brama do tej sfery życia. Istnieją na świecie ugrupowania żyjące według tej filozofii, nazywani są Starseedami (Nasionami Gwiazd). Wykorzystują symbol septagramu aby okazać wierność Pladianom. Elementarne siedem punktów stanowią dla nich: księżyc, morze, magia, duchy, las, wiatr i słońce. Jest to siedem sfer przenikający z królestwa Fae do sfery fizycznej. System ten jest stosowany przez wiele pokrewnych ugrupowań, czasami ograniczony do pięciu elementów zamiast do siedmiu.

Septagram od zawsze był narzędziem używanym przy rytuałach w intencji komunikacji z aniołami. Jest symbolem pozwalającym komunikować się z istotami o najwyższej skali wibracji w celu pozyskania mądrości, tajemnic wysokiej magii, żywiołów i tajemnic stworzenia planet. Jest to charakterystyczny element obrazujący wszystkie punkty jako planetarne wyrównanie, w harmonicznej komunikacji z aniołami. Każdy punk reprezentuje określony kolor i łączy się z anielską energią emanującą z planety.
W większości przypadków jest to symbol wykorzystywany podczas rytuałów, reprezentujący wszystkie siedem elementów jednocześnie. Na wyższych poziomach wtajemniczenia, septagram usuwa bariery między światami. Umożliwia pełną komunikację między istotami wyższymi a istotami ziemskimi.

Źródło: zbiory własne.
Praca konkursowa Listopad 2014.
Tantum magica dat occasio. Uti mutat praeterito et universum aptare est ad commendatur virtus. Uti mutatio fatum futura immutatio. Aperite portas et uti magica ritualibus ad facite mutatio it tempus.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2014, 23:47 {2} przez Neaxx.)
06-11-2014, 18:55
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB