Siły nieczyste w poezji i literaturze
Autor Wiadomość
Lina
Neofita

Liczba postów: 4
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Siły nieczyste w poezji i literaturze
Witam, jestem tu nowa. Założyłam tu swój profil, ponieważ moja przyjaciółka ma pewien problem.
Otóż chciałaby napisać prace maturalną o siłach nieczystych, potrzebuje jednak literatury i poezji współczesnej na ten temat.
Widzę, że interesują was tematy związane z demonami, więc myślę, że jesteście w stanie mi pomóc. Interesują mnie jakieś tytuły, bądź autorzy, coś co pokazywałoby jak ludzie współcześnie postrzegają demony i zło.
Z góry dziękuje.
11-10-2014, 17:37
Absinth
Diabła Bard

Liczba postów: 366
Reputacja: 29
Podziękowania: 35
Podziękowano 197 razy w 77 postach
RE: Siły nieczyste w poezji i literaturze
Demony i zło... proszę nie wrzucać wszystkiego do jednego worka... Demon nie zawsze jest zły.

Popkultura, a światek ezoteryczny mają w 90% zupełnie inne poglądy odnośnie demonów.

Co do pozycji :
- Egzorcyzmy Emily Rose i egzorcyzmy Dorothy Mills
- Paranoraml activity
- Supernatural
- Ostatni egzorcysta
- Polowanie na czarownice
- Zabójcze ciało

- Dary anioła (wątłe trochę ale cóż).
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-21-2014, 12:20 {2} przez Neaxx.)
11-10-2014, 17:48
Lina
Neofita

Przepraszam, masz słuszność, ale może czytałeś jakieś książki na ten temat. Google niewiele tu pomoże, bo przejrzałyśmy chyba wszystko.
11-10-2014, 17:54
Absinth
Diabła Bard

Liczba postów: 366
Reputacja: 29
Podziękowania: 35
Podziękowano 197 razy w 77 postach
Odbiega to może od ,,ludzi współczesnych'', ale warto też co nieco opisać o demonologii ludowej Słowian. Mają bogaty ,,panteon'' różnych demonów i potworków.
Polecam też dla inspiracji przesłuchać parę utworów Żywiołak'a np. Skrzeble, Stuch, Ballada o głupim Wiesławie, Dybuk...
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-21-2014, 12:30 {2} przez Neaxx.)
11-10-2014, 18:01
Gentleman
Der Freischütz

Liczba postów: 115
Podziękowania: 1
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Wszelkie siły nieczyste można znaleźć u dwóch geniuszy, Edgara Allana Poego oraz Howarda Philipsa Lovecrafta.
There was a thief,
Can you believe,
He try to took my purse,
I took his Eyes,
With sharp device,
I think it was fair trade.
11-10-2014, 19:13
aim72
Wtajemniczony

Liczba postów: 131
Reputacja: 12
Podziękowano 4 razy w 2 postach
Gdzie żyją demony? Freater U.D.
Tytuł konkursowy Październik. http://www.czarymary.pl/p_855554_gdzie_z..._8756_8756
Tantum magica dat occasio. Uti mutat praeterito et universum aptare est ad commendatur virtus. Uti mutatio fatum futura immutatio. Aperite portas et uti magica ritualibus ad facite mutatio it tempus.
11-10-2014, 20:02
Lina
Neofita

Bardzo wam dziękuje.
Zaczekam jeszcze, może ktoś napisze coś ciekawego. Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-21-2014, 12:31 {2} przez Neaxx.)
11-10-2014, 20:05
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Witaj Lino, może nie tyle o samych demonach, ile o magii, jest sporo nawiązań w książkach Paula Coelho. Mówisz, że praca maturalna... to teraz możecie sobie wybierać dowolnie tematy?

Edit by Neaxx
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-21-2014, 12:32 {2} przez Neaxx.)
11-10-2014, 20:22
Atria
Luperkal

Liczba postów: 272
Reputacja: 7
Podziękowano 74 razy w 36 postach
Czyli mowa o fantastyce ogólnie pojętej?

Siewca Wiatru, Zbieracz Burz, Żarna Niebios, Obrońcy Królestwa Maja Lidia Kossakowska, Kłamca (1, 2, 3, 4, 2,5) Jakub Ćwiek, Ao no Exorcist (manga, tu raczej nieco luźniejsza interpretacja tematu), tyle na początek. Na maksymalnie jak wiele lat wstecz można sobie pozwolić (tak w opisywanej akcji jak i dacie wydania)? Pozycje Kossakowskiej szczerze polecam, to chyba moja ulubiona wizja skrzydlatych. Złe, dobre, zupełnie obojętne i skrajnie szalone anioły, to samo tyczy się zresztą demonów.

Mogę wyszperać więcej, ale potrzebuje tych przedziałów lat.
- Kiedy stoisz na krawędzi wszystkiego, co znasz i rozumiesz, i masz zrobić krok w ciemność tego, co nieznane, wiara pozwala ci mieć pewność, że stanie się jedna z dwóch rzeczy.
- Jakich, panie? - zapytał Aksymand.
- Albo staniesz na stałym lądzie, albo nauczysz się latać - zaśmiał się Horus i skoczył.
Graham McNeill Fałszywi Bogowie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2014, 20:33 {2} przez Atria.)
11-10-2014, 20:32
Lina
Neofita

Nie Ismeno, nie możemy same wybierać tematów na prace maturalną. Ten temat jest w spisie i brzmi ono tak: "Różnorodny obraz sił nieczystych w literaturze i sztuce. Omów problem, analizując wybrane przykłady dzieł z różnych epok.". Przyjaciółka ma prawie wszystko, tylko brakuje jej literatury i poezji współczesnej na ten temat.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-21-2014, 12:33 {2} przez Neaxx.)
11-10-2014, 20:56

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB