Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pieczęcie magiczne
Autor Wiadomość
~Ismena
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Pieczęcie magiczne
MAGICZNE PIECZĘCIE
Pieczęć to graficzny symbol do przyzywania istot duchowych. Tworzy się go w celu przyzwania określonej istoty, która pomoże nam osiągnąć zamierzony cel. Każda istota ma swoją naturę i obszar działań. Przywołanie odbywa się za pomocą starożytnych rytuałów, gdy dana istota przybędzie dokonuję się przypieczętowania jej do określonego symbolu. Od tej pory nie ma już potrzeby wykonywania żmudnych, męczących i wielogodzinnych rytuałów, wystarczy tylko sięgnąć po pieczęć i istota natychmiast się zjawia. Nie widać jej i nie słychać ale jest przy nas na pewno. Pieczętowanie to dawny sposób magów na ułatwienie sobie życia. Posługiwanie się pieczęcią jest o wiele łatwiejsze i co najważniejsze nie zabiera czasu. Pieczęcie mają jeszcze jedną dodatkową zaletę, można ją podarować osobie, która kompletnie nie musi znać się na magii a mimo to i tak nadal świetnie działają. Pieczętować można Anioły, Elementale i Przewodników. Są jeszcze inne istoty niż wymienione, ale ze względu na ich negatywną naturę nie należy ich przekazywać pod służbę normalnym ludziom (z tego też powodu nie będę ich opisywał). Dodać należy jeszcze, że pieczętuje się tylko te istoty, które chcą nieść pomoc i wyrażają na to swoją zgodę, inaczej zerwałyby się z pieczęci i uciekły.

Anioły
Anioł oznacza ponadludzką stworzoną istotę, "czystego ducha". Pismo Św. zakłada, jako rzecz znaną, istnienie istot, które stosownie do ich zadań, wyglądu czy stosunku do Boga nazywa się Aniołami- zwiastunami, "wojskiem Jahwe", "wojskiem niebieskim". W czasach po niewoli babilońskiej uważano je prawie za "synów Bożych", "istoty Boże", "księstwa", "moce", "duchy", które albo pozbawione są ciała, albo mają ciała ale tylko pozorne. Zjawiają się jako pomocni lub karzący wysłannicy Boga, są przydzielani poszczególnym ludziom lub też poszczególnym narodom i noszą w wielu przypadkach swoje własne imiona. Hierarchię chórów anielskich stanowią: Serafini, Cherubini, Trony, Anielskie Zwierzchności, Archaniołowie, (Michał, Gabriel, Rafał) i Aniołowie.

Elementale
Elementy, czyli żywioły (siły natury), w obrębie magicznego symbolizmu są podstawowym komponentem wszystkiego, co istnieje. Wyróżnia się cztery: Ziemia, powietrze (wiatr), ogień i woda. Istoty żywiołów (Elementale) stanowią ucieleśnienie tych elementów. Nadprzyrodzone moce Elementali związane są bezpośrednio z siłami natury, które reprezentują:

Istoty Ziemi- gnomy, kobolty, elfy ciemne, trolle
Istoty Wody- ondyny, nimfy, wodnicy,syreny, rusałki uwodzenie erotyczne
Istoty Powietrza- sylfy, elfy, anioły powietrza, duchy burzy
Istoty Ognia- salamadry, czarodziejki i czarodzieje ognia.

Istoty Ziemi są życzliwe, przyjazne i przychylne ludziom, chętnie pomagają. Najczęściej żyją pod ziemią i we wnętrzu gór. Strzegą naturalnych bogactw. Dziedziną Gnomów jest dostatek, obfitość, dobrobyt i bogactwo. W działaniach magicznych rządzą wszystkimi zaklęciami i rytuałami związanymi z interesami, pieniędzmi, zatrudnieniem, dobrobytem we wszystkich swoich przejawach, stabilnością itd. Posługują się magią kamieni, wyobrażeń, drzew i węzłów.
Istoty powietrza żyją w wyższych sferach atmosfery. W kontaktach z ludźmi są trochę nieśmiałe i bojaźliwe. Ulubionymi miejscami przebywania są piękne ogrody i parki, polany, ciche lasy i urokliwe zagajniki. Istoty powietrza rządzą zaklęciami i rytuałami związanymi z podróżą, instrukcjami, zdobywaniem wiedzy, odnajdywaniem zaginionych przedmiotów, odkrywaniem kłamstw.

Istoty Wody zamieszkują morza, jeziora, duże rzeki i ogólnie wszystkie większe akweny wodne. Panują nad wszystkimi magnetycznymi formami magii a więc nad rytuałami przyciągającymi miłość, przyjaźń, małżeństwo, płodność, szczęście. Udzielają również zdolności wróżenia z lustra wody, uzdrawiania chorób, oczyszczania ludzi, pomieszczeń lub rzeczy ze złych energii.

Istoty Ognia (Płomieniaki) najchętniej przebywają w tych miejscach, w których tli się ogień: wulkany, wielkie piece hutnicze, gorące czeluście Ziemi a także domowe kominki. Natychmiast zjawiają się tam, gdzie rozpalany jest ogień, wabi ich nawet płomień świecy. W magii panują nad zaklęciami i rytuałami związanymi z seksem, pożądaniem, władzą, autorytetem, wigorem. Płomieniaki mogą również użyć magii do niszczenia wrogów ale także do niszczenia wad, złych nawyków, chorób.

Istoty żywiołów mogą być bardzo pożytecznymi i oddanymi sługami a nawet przyjaciółmi, pełniąc w naszym życiu rolę opiekuna który troszczy się o nasze szczęście i bezpieczeństwo. W tym celu posługują się swoimi magicznymi zdolnościami. Można ich również prosić o spełnienie konkretnych życzeń.

Przewodnicy
Przewodnicy, żyją na wyższych płaszczyznach świata astralnego. Pomoc z ich strony otrzymujemy często zupełnie bezwiednie, nie zdając sobie z tego sprawy, że w ogóle ingerują. Wystarczy poprosić i zawsze zjawią się by nam pomóc, o ile nasze intencje są czyste. Pomoc, jaką niosą Przewodnicy, jest nieoceniona. Pilnują by człowiek dochodził
do swojego celu i zdobywał cenne doświadczenia życiowe.

Źródło- http://www.talizman.ovh.org/pieczecie.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2014, 15:16 {2} przez Neaxx.)
17-11-2014, 14:43
Reply
 Podziękowali: Veneficus , atik , Tygrys , LunarDragon


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB